הבטחת הבחירות של ציפי ברנד: תושבי תל אביב-יפו יקבעו כיצד להגביל את הקורקינטים בעיר

האם בקרוב מדרכות תל אביב-יפו יחזרו לרשות הולכי הרגל? חברת מועצת העיר ציפי ברנד, המסתמנת כיריבתו המרכזית של ראש העיר המכהן, רון חולדאי, מבטיחה טרם הבחירות כי תל אביב בראשותה תהיה תל אביב בטוחה יותר עבור הולכי הרגל וכי לתושבים תהיה הזכות להחליט כיצד יש להתמודד עם בעיית רוכבי הקורקינט על המדרכות.

בהודעה שפרסמה ברנד לאחרונה היא מבטיחה כי ארבעה חודשים לאחר כניסתה לתפקיד ראשת העיר הכוונתה לערוך משאל ששואב השראה ממשאל השמאל שנערך בפאריז, בו יקבעו התושבים והתושבות את המדיניות הנכונה ביותר בעיניהם להגבלת הקורקינטים בעיר.

"חולדאי נכנע לטרור הקורקינטים"

לדבריה של ברנד, ראש העיר המכהן, חולדאי, נכנע לטרור שמטילים כלי תחבורה אלה. היא טוענת כי תל אביב מובילה בדירוג הערים הנחשבות למסוכנות ביותר עבור הולכי רגל. בהקשר הזה יש לציין כי על פי הנתונים עליהם התבססה ברנד, בכל שנה עולה מספר התאונות בהן מעורבים קורקינטים וכי בכל שנה מגיעים לבתי החולים כאלף פצועים ממפגשים לא נעימים עם כלי רכב מסוג זה. עוד עולה מהנתונים כי ישנו גידול של פי שלושה בפציעות ראש וכי ישנה עלייה של 50 אחוזים בפציעות בתאונות במעורבות קורקינט של אנשים בני 60 ומעלה.

גיא הוכמן, הקומיקאי ואושיית הרשת פרסם לפני יומיים כי אימו בת ה-70 נפצעה באורח קשה מפגיעת קורקינט בשעה שהתהלכה ברחוב. הוא כתב שבשעה שהלכה לפגוש חברה בכיכר הבימה הגיע רוכב קורקינט ש"טס" על המדרכה ופגע באמו שמאושפזת כעת במחלקה הנוירוכירורגית בבית החולים איכילוב. הוא קרא לסלק את הקורקינטים מהרחובות ולהציל חיים.

תל אביב-יפו הראשונה בעולם במספר הקורקינטים 

על פי נתונים בינלאומיים אחרים שפורסמו בעבר, בתל אביב מספר הקורקינטים הגבוה בעולם ביחס לגודלה של האוכלוסייה: ישנם 9,000 קורקינטים שיתופיים מפוזרים בכל רחבי העיר וההשערה היא כי יחד עם הקורקינטים הפרטיים מספרם מגיע לכ-12 אלף.

סקר שנערך בקרב תושבי ותושבות העיר מראה כי כ-97% מהתושבים מעוניינים בהטלת מגבלות על השימוש בקורקינטים. 34% מאמינים כי יש להחמיר את האכיפה ואת הרישוי ו-24% קוראים לצמצם את מספר הקורקינטים. 22% מהנשאלים חושבים שיש לקבוע מרחבים בהם אסור לנסוע על קורקינטים.

לדברי ברנד, אין מספיק פקחים שאוכפים את הנושא, אותו כינתה "טרור תחבורתי". לדבריה, פיילוט הקורקינטים השיתופיים שיצא לפועל בתקופת חולדאי "יצא משליטה". היא הוסיפה שהתושבים מפחדים לצאת לרחוב מחשש שייפגעו מקורקינט חולף.

קרדיט תמונה : BalkansCat / Shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן