הנציגים של תל אביב בכנסת

עוד רגע מגיעות הבחירות, וכל אחד ילך להצביע לפי צו מצפונו. וכאשר יוכרעו תוצאות הבחירות, נוכל לראות פנים מוכרות, לצד פנים חדשות (שאחרי שבועיים כבר יראו לנו כאילו נולדו על הכיסא). איננו יכולים להתנבא על תוצאות הבחירות, אך החלטנו לבדוק מי הם התל אביבים שצפויים להתברג לכנסת הבאה.

יש עתיד

ברשימת יש עתיד מצאנו 3 מעומדים תל אביבים בעשירייה הראשונה, ועל פי כל הסקרים יקבלו מושב בכנסת ה 25. האם יזכו לתפקידי שרים או ישבו באופוזיציה, את זה יקבעו הבוחרים.

בראש הרשימה יאיר לפיד, ראש הממשלה. אחריו אורנה ברביבאי, כיום שרת הכלכלה וגם האישה הראשונה שהגיעה לדרגת אלוף בצה“ל. גם מירב בן ארי, המכהנת היום כראש הוועדה לביטחון פנים צפויה להיות בכנסת הבאה.

הליכוד

התל אביבי הראשון ברשימה הוא אמיר אוחנה, לשעבר השר לביטחון פנים. במקור מבאר שבע, אך כיום מתגורר עם בן זוגו בתל אביב. אחריו, במקום ה 24 ברשימה נמצא אופיר אקוניס, אשר כיהן בתפקיד השר לשיתוף פעולה אזורי בממשלתו האחרונה של בנימין נתניהו. אך גם אם נתניהו יהיה זה אשר יקים את הממשלה הבאה, ספק אם יכהן בתפקיד שר בגלל מיקומו ברשימה. ובמקום ה 27 נוכל למצוא את בועז ביסמוט אשר עושה קפיצה מהתקשורת אל הכנסת.

העבודה

בראש הרשימה יושבת הראש מירב מיכאלי המתגוררת בתל אביב. כיום מכהנת בתור שרת התחבורה, ידועה בזכות פעילה בתחום נושאי מגדר ומעמד האישה, וגם בת זוגו של הבדרן ליאור שליין. במקום הרביעי אפרת רייטן, בעבר כוכבת ילדים, כיום פוליטיקאית מפתיעה. במקום השישי נמצאת אמלי מואטי, אך על פי הסקרים ספק אם תיכנס לכנסת.

המחנה הממלכתי

במקום השני ברשימה גדעון סער, אחד הפוליטיקאים התל אביב המנוסים אשר השתתף בממשלות רבות וכיהן בתפקיד שר המשפטים ושר הפנים.  וכל הנראה הנציג התל אביבי היחידי ברשימת המחנה הממלכתי למרות הפופולריות הגבוהה של המפלגה בקרב תושבי תל אביב (בהשוואה לתמיכה הארצית).

הציונות הדתית

ברשימת הציונות הדתית צפוי להיכנס לכנסת יצחק וסרלאוף, במקור מירושלים אך כיום מתגורר בדרום תל אביב. מכהן כמנכ“ל עצמה יהודית וצפוי להיות אחד מחברי הכנסת הצעירים ביותר.

מרצ

ברשימת מרץ לכנסת נמצא את חבר הכנסת התל אביבי ניצן הורביץ, מכהן כרגע בתור שר הבריאות. אך על פי מיקומו ברשימה (מקום 7), ככל הנראה לא ימצא את מקומו בכנסת הבאה.

תמונה – Roman Yanushevsky / Shutterstock.com

דילוג לתוכן