משפחות החטופים משוועות ללקיחת החלטות 'כאן ועכשיו'

מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", ככל שהזמן עובר, משפחות החטופים זועקות ומשוועות לכך שהממשלה תקבל החלטות קשות 'כאן ועכשיו', אם כי המציאות המוכתבת בישראל מורכבת, וזאת עוד לפני שמדברים על המצב ההולך ומתפתח במזה"ת.

לא קצין בכיר אחד וגם לא שניים, הרבה יותר בכירים במערכת הביטחון אומרים בגלוי ובחדרי חדרים שישראל יכולה ומעוניינת לשלם מחיר לא פשוט כדי לשחרר חטופים ישראלים. כן, כולל שחרור מחבלים עם דם של ישראלים על הידיים שלהם. בעצרת ב-23 בדצמבר 2023 שהתקיימה בכיכר החטופים בתל אביב, התאספו אלפים על גבי אלפים כדי להזדהות עם זעת העזרה של משפחות החטופים.

המחיר שישראל צפויה לשלם בעסקת החטופים הבאה

בעוד שאלפי האנשים עמדו בגשם השוטף ובטמפרטורות שלאחרונה התחילו לרדת, משפחות החטופים והמשתתפים בעצרת ביקשו לדחוק בממשלה לפעול כמה שיותר בהקדם לעסקת חטופים חדשה בדומה לזו שכבר יצאה לפועל לפני מס' שבועות.

למרות הדיווחים על התקדמות בימים האחרונים, חשוב לציין שכרגע עדיין לא מונחת על השולחן עסקה לשחרור חטופים. באותה הנשימה חשוב וראוי כל כך לציין כי בני ערובה לשעבר, הם אותם קרובי משפחה של חלק מ-129 האנשים שעדיין מוחזקים בעזה.

בני הערובה לשעבר מספרים עדויות לא פשוטות מהשבי, בעוד שבמהלך השבועות האחרונות מומחים צבאיים ואישי תקשורת קוראים לישראל לעשות את מה שצריך כדי להביא החטופים הביתה מיד. לצורך העניין, המשפט הבא נאמר על ידי האלוף במילואים, אלי מרום, מפקד חיל הים:

"ישראל חזקה דיה על מנת לעמוד במחיר הצפוי שיהיה צריך לשלם". עוד אמר האלוף במיל', אלי מרום, כי הנהגת ישראל חייבת להיות מסוגלת לקבל החלטות קשות בעת הזו וכי הוא סבור שצה"ל יידע להתמודד עם תנאי הקבינט שיאושרו על מנת לשחרר את החטופים.

העצרת ב-23 בדצמבר – עדויות החטופים שחזרו לישראל

שרון אלוני-קוניו, הינה חטופה אשר שוחררה במסגרת העסקה האחרונה בסוף נובמבר, בעודה חזרה לישראל יחד עם נשים נוספות. החטופות דיברו לראשונה בפומבי באותה עצרת, בעודן מספרות על חוויותיהן בעזה.

נכון לכתיבת שורות אלו, בעלה של שרון, דוד קוניו, נותר בן ערובה. במהלך העצרת, אלון קוניו, אחיו של דוד, כרז כי החזרת החטופים חייבת להיות בראש סדרי העדיפויות, כאן ועכשיו ולא בעוד שנה כאשר חמאס יחוסל בעזה. יש לציין, בני משפחת קוניו נוספים עדיין נותרו בשבי החמאס.

בעצרת, החטופים שחזרו מהשבי סיפרו כי חייהם נעצרו ב-7 באוקטובר. משפחת קוניו סיפרה שבאותו יום בני המשפחה החליטו לצאת מהממ"ד על מנת למות מהר, אבל העזתים והחמאסניקים החליטו לחטוף אותם לעזה במקום להרוג אותם.

בזמן שנלקחו לעזה, סיפרו בני משפחת קוניו, הם ראו דברים שלעולם לא יפסיקו לראות. רייצ'ל גולדברג, אימו של החטוף הרש גולדברג-פולין, בליין שחגג במסיבת סופרנובה, סיפרה שהמחבלים פוצצו את זרועו של בנה. היא דיברה בעצרת על כך שהיא תוהה כיצד היו מתקבלות החלטות בעזה ולגבי החטופים אם אחד החטופים היה בן משפחה של מישהו מהממשלה או מהקבינט.

משפחות החטופים צפויות לצעוד שוב לכנסת?

 מארגני הפורום של משפחות החטופים אמרו בעצרת כי אם עסקת חטופים חדשה לא תובא לשולחן הקבינט, משפחות החטופים יתחילו לצעוד לכנסת שוב החל מיום ראשון, וזאת על מנת להדגיש את הצורך להחזיר את החטופים הביתה.

בדומה לעצרות האחרות בשבועות האחרונים, האירוע החל בדקת דומייה לחיילים שנהרגו בקרבות בעזה. גם נעה תשבי האמה בעצרת, בעוד שהיא כרזה כי היא נמצאת בעצרת על מנת שהעולם לא ישכח את כל אותם חטופים אשר עדיין נמצאים בעזה.

באותה עצרת בכיכר החטופים, התארח אורח נוסף העונה לשם סקוטר בראון, והוא מפיק אמריקאי מוכר מאוד בתעשייה. המפיק הכריז בגאווה שהוא הגיע לישראל ומצא עם של אריות אמיתיים, והוא לא מצא מדינה מלאה בשנאה או מדינה שמבקשת לנקום על הטבח שביצעו בה. בסיום העצרת, מארגניה עודדו את משפחות החטופים לצעוד לכביש בגין, שם מצאו את משרד הביטחון והפגינו מולו.

נכון לכתיבת שורות אלו, ישנם מגעים לעסקת חטופים, אך דבר עדיין לא הונח באופן רשמי או סופי על שולחן הקבינט. אנו נמשיך לעדכן, ונמתין לימים שקטים יותר ובשורות טובות.

קרדיט תמונה: Yehuda Bergstein / shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן