הקמת גשר השלושה מעל איילון יוצאת לדרך: יחבר בין יד אליהו למרכז העיר

עיריית תל אביב-יפו הודיעה לאחרונה על הזוכים בתחרות האדריכלים לתכנון גשר שיחבר בין יד אליהו במזרח העיר למרכז העיר ולשכונת מונטיפיורי. הזוכים, רוקח אשכנזי מהנדסים ו-NCA ניר חן אדריכלים, זכו בתחרות לתכנון גשר השלושה שהעירייה מקדמת את הקמתו יחד עם חברת נתיבי איילון. 

הגשר הוקם במסגרת המדיניות שמקדמת העירייה לעידוד התושבים להליכה ברגל ולשימוש באופניים וכלי תחבורה לא ממונעים נוספים, כדרך קלה ובריאה להתנייד ברחבי העיר. גשר השלושה מיועד להולכי רגל, לרכבים ולכלי תחבורה דו גלגליים לא ממונעים ומטרת הקמתו היא שיפור הנגישות התנועתית של אזור המגורים המתפתח לאורך נתיבי איילון. הגשר יהווה ציר נוסף במערכת העירונית המחברת את מזרח תל אביב אל מרכז העיר ואל חוף הים.

הגשר שיאפשר רצף תנועה בין שתי גדות האיילון

רוחבו של גשר השלושה כ-35 מ' ואורכו כ-110 מ'. הוא עתיד לעבור מעלת נתיבי איילון, תעלת האיילון ופסי הרכבת ולחבר בין שכונת יד אליהו דרך רחוב השלושה שנמצא בצד המזרחי של איילון לבין שכונת מונטיפיורי דרך רחוב הרכב שבצד המערבי.

הקמת הגשר תאפשר למעשה רצף תנועה בין שתי גדות האיילון, שיתאפשר בכל אמצעי התחבורה – רכב, הליכה ברגל, אופניים ועוד. בנוסף, תתאפשר לתושבי שכונת ביצרון ויד אליהו גישה קלה ונוחה למרכז העיר ולמתחמי התרבות שבה – מוזיאון תל אביב, היכל התרבות, הסינמטק, מתחם שרונה ועוד. תושבי מערב העיר מצידם, יוכלו להגיע בקלי ובמהירות לסקייטפארק "גלית", להיכל מנורה, לפארק שדרות ההשכלה ועוד.

ההצעה שזכתה נבחרה במסגרת תחרות שנועדה לעודד מצוינות עיצובית ותכנונית ולאפשר למתכננים עם ראייה ייחודית וחדשה להשפיע על המרחב העירוני בתל אביב-יפו. התחרות אורגנה על ידי משרד ניהול הפרויקטים דן בן עמרם הנדסה וניהול בע"מ שמנהל את פרויקט תכנון הגשר.

לקראת הקמת והרחבת גשרים נוספים

לצד קידום פרויקט הקמת גשר השלושה, מקדמת העירייה הקמת גשרים נוספים:

  • גשר עמק ברכה – יחבר בין רח' עמק ברכה  ממזרח למע"ר הצפוני ממערב העיר.  הקמתו צפויה להסתיים ב-2026.
  • גשר איינשטיין ברמת אביב – הגשר יחבר את צדי רחוב איינשטיין לטובת הולכי הרגל ורוכבי האופנים. הקמתו צפויה להסתיים ב-2023. ביצועו צפוי להתחיל ב-2023.
  • גשר בני דן – הגשר יאפשר חצייה של נחל הירקון ויתחבר לרחוב ויצמן, כמו גם המשכיות בין שכונות מרכז העיר לשכונות עבר הירקון. 

בנוסף, העירייה מקדמת בימים אלה גם תכנית להרחבת גשרים מאיילון במטרה להרחיב את גשר מוזס וגשר שיפמן. מהלך זה יהווה את שלב א' בפרויקט קירוי האיילון. 

קרדיט תמונה: Shutterstock

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן