עונת הנדידה – בתל אביב מציעים ייעוץ משפטי לשוכרי דירות

בעיריית תל אביב-יפו מנסים להקל על שוכרי הדירות הסובלים מיוקר המחיה ומציעים שירותי ייעוץ משפטי בעלות נמוכה לשוכרים. הקושי למצוא פתרון מגורים ראוי לטווח רחוק הוא אחת מהבעיות הגדולות איתן מתמודדים צעירים וצעירות בישראל, ובפרט בעיר תל אביב, בה כ-80% מהצעירים שוכרים דירות.

יחידת הצעירים העירונית פועלת בשנים האחרונות יחד עם יחידות שונות בעירייה, ביניהן רשות הדיור, כדי לעזור ולהקל על השוכרים הצעירים. אחת הדרכים היא באמצעות חוזה שכירות מומלץ שניסחה העירייה לפני כשבע שנים. החוזה חודש ביוני 2023 והוא עודכן כך שהוא יעמוד על שלוש שנים, כאשר העלאת שכר הדירה תהיה מותרת רק בשנת המגורים השלישית, בשיעור של עד חמישה אחוזים.

ייעוץ משפטי בזול לצעירי העיר

העירייה גם החליטה, לבצע הרחבה של שירותי הייעוץ המשפטי שהיא מציעה לצעירים ולצעירות. השירות נותן לצעירים ולצעירות בעיר תל אביב-יפו אפשרות להתייעץ עם עורך דין מומחה במחיר זול באופן מיוחד. עם עורכי הדין ניתן להתייעץ על כל סוגיה הקשורה לנושא השכירות – חוזה, חובות וזכויות שונות והיכרות עם הזכויות של השוכרים. עם זאת, הייעוץ לא כולל גם ייצוג בבית המשפט או ניסוח מכתבים מעורך דין.

בעונת הקיץ הנוכחית, השירות יינתן במרכזי הצעירים ברחבי העיר וניתן יהיה לקבל אותו גם במתחם WEWORK, זאת בשיתוף פעולה של יחידת הצעירים של תל אביב-יפו ושל החברה.

80% מהצעירים בתל אביב גרים בשכירות

כאמור, מרבית הצעירים המתגוררים בעיר ויותר מחצי מתושבי העיר מתגוררים בה בשכירות אך מעטים מדי מודעים לזכויותיהם ולסעיפים הבסיסיים שכל חוזה שכירות חייב לכלול עבורם. מטרת החוזה שיזמה העירייה היא ליצור סטנדרט ונורמה ששומרת על הזכויות של השוכרים ושל המשכירים ולעדכן אותו מעת לעת.

החוזה נכתב בשפה נגישה וברורה והוא נותן מענה למרבית הסוגיות המרכזיות הנוגעות להשכרת דירה. גם אתר יד 2 מקדם את החוזה ואפשר למצוא בו בעלי דירות שמוכנים להשתמש בחוזה המומלץ.

טרם החתימה על החוזה המומלץ יש לשים לב לכמה סוגיות: השימוש בחוזה הוא באחריותם של הצדדים לחוזה בלבד; חוזה השכירות והחומרים הנלווים אליו הם אינם ייעוץ משפטי ואינם נועדו כדי להחליף ייעוץ משפטי אצל עורך דין מוסמך.

כיצד ניתן לקבל את השירות?

כאמור, השירות יהיה נגיש לכל תושב ותושבת במחיר מסובסד, בשלל מרכזי הצעירים בעיר ובמתחם WEWORK. הייעוץ יינתן על ידי עורכי דין מוסמכים בעלי ניסיון בתחום השכרת דירות וחוזי שכירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן