עיריית תל אביב תשלם פיצויים בגובה 200,000 ש"ח לאישה שנפצעה בשירותי הספרייה העירונית

בית משפט השלום ברחובות קבע כי עיריית תל אביב יפו תשלם פיצויים בגובה 200 אלף שקלים לאישה שנפלה בשירותים בספריית בית אריאלה ונפצעה בידה.

הנתבעת הראשונה: עיריית תל אביב

הסיפור החל כאשר התובעת הגיעה עם בנה בן השלוש לתא שירותים בספריית בית אריאלה בתל אביב. לדבריה של התובעת, היא הבחינה שבנה הקטן עומד ליפול וכשניסתה למנוע את נפילתו מעדה היא בעצמה בעקבות הרטיבות שהיתה לדבריה על הרצפה. כתוצאה מהנפילה האישה נחתכה בידה על ידי לוח ברזל  בולט וחלוד שהיה מחובר לדופן הימני של התא.

בן זוגה של התובעת הגיע למקום וצילם את השירותים. עם זאת, בתמונות לא ניתן לראות כי הרצפה רטובה, טענתה המרכזית של התובעת.

הנתבעת הראשונה היא עיריית תל אביב לגביה קבעה השופטת כי לא היתה מחלוקת לגבי העובדה שהיה מפגע מסוכן בקיר של תא השירותים, הנמצא בספרייה שאחזקתה וניהולה נמצאים תחת אחריותה של העירייה.

השופטת גם הוסיפה כי העירייה אינה פטורה מאחריות לנזק שנגרם בשל מצב מסוכן של המקרקעין שבבעלותה. השופטת גם התייחסה לכך שהעירייה לא הכחישה את עצם קיומו של מפגע הבטיחות וכן את אחריותה לקיומו.

לגבי חברת הניקיון, קבעה השופטת כי אין הוכחה ברורה לכך שהיתה רטיבות על רצפת השירותים ודחתה את הטענות לגבי אחריותה של חברת הניקיון לתאונה.

פיצויים בגין פגיעה עתידית בפרנסה

התובעת טענה כי הנזק שנגרם לה בעקבות התאונה הוא 10% נכות בשל צלקת המפריעה לפעילות אצבעותיה. מומחה מטעם העירייה קבע לעומת זאת כי הנזק הוא רק 5% אחוזי נכות וכי הצלקת אינה גורמת למגבלה בידה הימנית של התובעת. לבסוף הגיעו הצדדים להסכמה כי הנכות של התובעת היא בשיעור 7.5% לצמיתות.

הנכות התפקודית שנקבעה בשיעור של 7.5% נקבעה בעקבות התיעוד הרפואי שמוכיח כאב תמידי בכף היד הדומיננטית של התובעת, דבר שלדברי השופטת בהחלט יכול להשפיע על תפקודה היומיומי.

לבסוף פסקה השופטת לתובעת פיצויים על סך 103 אלף שקלים וזאת בשל הסיכוי שבעתיד ייגרמו לה נזקים כלכליים בשל נכותה ופגיעה בפרנסתה. בנוסף, נקבעו לתובעת פיצויים בסך 15 אלף שקלים בגין עזרה שתינתן לה על ידי בני משפחתה בעתיד ועוד פיצוי על סך 45 אלף ₪ בגין כאב וסבל שנגרמו לנתבעת בשל אופי פציעתה.

בסך הכל נקבעו לנתבעת פיצויים בסך 200 אלף שקלים, כולל שכר טרחת עורך דין בשיעור של 23%, שתשלם עיריית תל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן