עיריית תל אביב מבטלת את מצעד הגאווה השנה

על רקע משבר החטופים, הודיע ראש עיריית תל אביב בשיתוף עם ארגוני הלהטב כי השנה לא יתקיים המצעד במתכונתו הרגילה. במקום זאת יתקיים מצעד גאווה, תקווה וחירותלאות סולידריות עם החטופים ובני משפחותיהם.

”זהו לא הזמן לחגיגות“, כך צייץ ראש העיר ב – X, והוסיף ”בתיאום עם ארגוני הקהילה הגאה, החלטנו שהשנה, במקום מצעד הגאווה, נקיים בתל אביב-יפו עצרת בסימן גאווה, תקווה וחירות.

מסורת של 25 שנה

בימים רגילים מצעד הגאווה מושך אליו מאות אלפי אנשים, רבים מהם הם תיירים שמגיעים לישראל במיוחד לכבוד האירוע. זוהי מסורת של עיירות תל אביב מזה 25 שנה, וסמל לסובלנות והאופי המיוחד של העיר.

למרות כי זהו אירוע חשוב, במיוחד לאור האג׳נדות ההומופוביות המקודמות בשנתיים האחרונות על ידי גורמים בממשלת ישראל, הוחלט כי זהו לא העיתוי הנכון לחגוג אותו במתכונתו הרגילה.

הפעם האחרונה שהמצעד בוטל הייתה בשנת 2020, אז המצעד בוטל בעקבות מגבלות מגפת הקורונה. ראש העיר הכריז כי עיריית תל אביב עדיין תומכת במאבק לחופש ושוויון לכולם, ותקציב המצעד יוקצה לטובת המרכז הקהילתי לקהילה הגאה.

ההרגשה הכללית של כולם, כפי שציין בהודעתו ראש העיר, כי זהו באמת אינו זמן לחגיגות, אלא זמן לעמידה לצד המשפחות השכולות ומשפחות החטופים.

ומה קורה בירושלים

ואל מול תל אביב, אשר תמיד הייתה סמל לחופש וסובלנות, המצב בירושלים מעט שונה. שם הקהילה הגאה אינה זוכה לשיתוף פעולה ותמיכה מצד עיריית ירושלים, ואף ישנן הפרעות אלימות מידי ארגונים קיצוניים.

גם הקהילה הגאה בירושלים הודיעה כי השנה המצעד יקבל אופי אחר, ויזוהה עם המאבק להחזרתם של החטופים.

נכון להיום ישנם 128 חטופים המוחזקים על ידי החמאס וארגוני הטרור בעזה,  כאשר איננו יודעים מה מצבם הבריאותי והאם הם בחיים. על פי פעילות המודיעין של צה“ל, 36 מהחטופים אינם בחיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן