תל אביב כבר נערכת לבחירות: האם למישהו יש סיכוי מול חולדאי?

הבחירות לרשויות המקומיות צפויות להתקיים רק בעוד כשנה, אך מתחת לפני השטח האדמה רועדת, השמועות על מועמדים חדשים מתרוצצות והמועמדים לתפקיד ראש העיר כבר מצחצחים חרבות לקראת הקרב על אחת מהמשרות הציבוריות המשפיעות ביותר בישראל.

המועד שנקבע לבחירות לרשויות המקומיות הוא ה-31 באוקטובר 2023. עבור רוב הציבור מדובר ביום שבתון, הזדמנות לבלות בחיק המשפחה או פשוט ליהנות מיום חופש באמצע השבוע, אך עבור המועמדים, מדובר כמובן ביום אינטנסיבי במיוחד. האם בבחירות האלה יצליח מישהו להדיח מתפקידו את רון חולדאי המחזיק בתפקיד כבר חמש קדנציות ושמו הפך לשם נרדף לעיר העברית הראשונה?

שמות המועמדים האפשריים מתחילים להיחשף

בשלב זה עוד לא ברור עדיין מי יהיו המועמדים הסופיים, אך בעיר כבר נשמעים כמה שמות מרכזיים שעשויים להתמודד במירוץ לתפקיד.

רון חולדאי, שמכהן כראש העיר מאז שנת 1998, הצהיר כי בכוונתו להתמודד לקדנציה שישית. כשנשאל באחד מהראיונות אם בכוונתו "לרוץ לראשות העיר", ענה ראש העיר בן ה-78 בהומור כי אין בכוונתו "לרוץ" אלא "ללכת לראשות העיר".

עוד הודיעו על כניסה למירוץ: עמוס שפירא, מנכ"ל לשעבר של כמה מהחברות המובילות במשק; חברת מועצת העיר וסגנית ראש העיר, ציפי ברנד פרנק המשתייכת לסיעת "רוב העיר" שהכריזה בספטמבר האחרון על התמודדות לראשות העירייה ועל החלטתה להשתייך למפלגת המחנה הממלכתי ברמה הארצית; סגנית ראש העיר מיטל להבי וסגן ראש העיר ראובן לדיאנסקי.

מהאנשים שהביאו לכם את המלחמה בקורונה: האם פרופ' גמזו יחליט להתמודד מול חולדאי?

לאחרונה עלה גם שמו של פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל המרכז הרפואי איכילוב, כמועמד אפשרי בבחירות לראשות העירייה. גמזו התראיין בנושא ואמר כי הוא אינו שולל התמודדות. גמזו מנהל את המרכז הרפואי איכילוב מאז שנת 2015. קודם לכן שימש כמנכ"ל משרד הבריאות והוא מוכר בעיקר בשל מינויו לתפקיד הממונה על המאבק בנגיף הקורונה ביולי 2020.

הפוליטיקה של תל אביב

במועצת העיר תל אביב-יפו 31 מושבים המהווים את מספר המושבים המקסימלי. שבעה מתוחכם שייכים למפלגת "תל אביב 1" של ראש העיר המכהן, רון חולדאי.

המאבק על ראשות עיריית תל אביב ידוע כמאבק מלא אמוציות. למרות האמון שנותנים בו מרבית התושבים כבר שלושה עשורים, ישנם רבים שאינם מרוצים כלל מתפקודו של חולדאי ומאשימים אותו בהזנחת שכונות דרום העיר, באי טיפול בתשתיות ובאפליה לטובת השכונות הצפוניות והמבוססות.

דילוג לתוכן