נחלים באזור של תל אביב – הנחלים הכי יפים באזור

חשקה נפשכם בטיול אל חיק הטבע אממה? אתם לא מוכנים להשקיע עכשיו שעות ארוכות בנסיעה. בינינו, כולנו צריכים איזו הפוגה משטף החיים הבלתי פוסק. אז איך יוצאים מהעיר בלי ממש לצאת מהאזור? ריכזנו עבורכם את רשימת המקומות השווים ביותר לביקור בטבע, במרחק קפיצה מהבית.

נחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר זורם בליבו של עמק חפר ונמצא במרחק נסיעה של 20 דקות מתל אביב. בצמוד לנחל אלכסנדר תמצאו מסלול טיול קסום המעניק כמה שעות של שקט. תוכלו לקחת את הילדים ולראות צבים רכים או לצלם תמונות ייחודיות בחורבת סמארה המשקיפה לנוף יפהפה. מסלול אידאלי ליום פיקניק בטבע או כמה שעות של שקט מחוץ לציביליזציה.

פארק אפק

מתחם תל אפק, או מבצר אנטיפטרוס בגן הלאומי הירקון מעניק חוויה רטובה ואפשרות למסלול או פיקניק בחיק הטבע. פארק אפק הינו למעשה חלק מהגן הלאומי ירקון והוא מציע אלפי דונם של טבע. בתוכם תוכלו למצוא אוצרות ארכיאולוגיים, פינות היסטוריות מרשימות, מקומות לנפוש ולערוך פיקניקים, בריכות שכשוך ואפילו מסלולי הליכה.

רוצים לשכשך? תוכלו ליהנות מהמים המרעננים של בריכת החורף, המהווים מקווה מים עונתי ובית גידול. כדי להגיע, נוסעים אחרי הקופה מצד שמאל כ-200 מטרים עד הפיצול, מתעקלים עם הכביש שמאלה סביב בריכת החורף ולאחר 50 מטרים תראו את שלוש בריכות השכשוך.

נחל פצאל

לאלו בינינו המוכנים להרחיק עד לשומרון יתגלו פנינים של ממש בלב טבע הנפרש אל מול העיניים. נחל פצאל למשל, הוא אחד הנחלים הגולשים ממקומי השומרון המזרחי וכמעט שאינו מטויל במשך השנה.

כך, תוכלו למצוא בו פינות שכשוך ונופים מרהיבי עיניים ועוצרי נשימה. עם זאת חשוב לקחת בחשבון כי בשל מאפייני האזור, יש להסתייע במלווה עם נשק. המסלול כולו אורך 10 ק"מ אבל ממש לא חייבים ללכת את כולו.

גן לאומי אפולוניה

אפולוניה היא בין האתרים המסעירים ביותר המצויים בטווח של 15 דקות נסיעה מתל אביב (בלי פקקים, כן? אל תתפסו אותנו במילה). בגן מבצר צלבני בעל מראה מרשים המהווה אתר רומנטי לזוגות צעירים ואתר אליו מגיעים ילדים רבים עם הוריהם פשוט כדי לשחק. הצוק גם מהווה מקום אידאלי לחתונות כך שאם יש אחת בדרך אתם יודעים לאן ללכת.

יש אזורים נוספים רחוקים אליהם תוכלו להגיע אם תחליטו לנסוע קצת יותר אולם כך או כך, כל האזורים שצוינו לעיל ניתנים לביקור בתוך נסיעה של לא יותר מארבעים דקות ואתם בתוך הטבע.

דילוג לתוכן