תל אביב מציגה – אירועי ספורט נגישים בחוף הים

עיריית תל אביב משקיעה לא מעט מאמצים להנגיש מתקנים שונים בעיר לרווחת תושביה. בשנים האחרונות, העירייה ביצעה מהפיכה בחופי הים והנגישה אותם לחלוטין. להנגשת החופים מצטרפות גם פעילויות קיץ, המעודדות תושבים עם מוגבלות ליהנות ממה שיש לים של תל אביב להציע.

זוהי השנה השלישית בה מקיימת עיריית תל אביב-יפו את אירועי "שישי נגיש" בחופי העיר. האירועים, שיתקיימו במהלך החודשים יולי-אוגוסט יהיו פתוחים חינם אין כסף לכל דורש ויתקיימו הפעם בחוף אביב, ברציף הרברט סמואל 5.

את האירועים מובילים רשות הספורט העירונית ותחום השילוב וההכלה במינהל הקהילה, התרבות והספורט. מטרת האירועים לקדם את השתתפותם של תושבי העיר המתמודדים עם מוגבלויות בענפי ספורט ימי שונים, להגדיל את השימוש של אותם תושבים במתקני החופים וליצור אירועים רב דוריים המותאמים לכל.

גלישה, משחקים וליווי עד המים

הפעילות הקרובה, שתתקיים ב-11 באוגוסט 23 בין השעות 9:00 ל-14:00, מתקיימת יחד עם עמותות "בית על הים" ו-WAVEABILLITY. את האירוע ילוו מתנדבים שיובילו וילוו את המשתתפות והמשתתפים בגלישה נגישה במים באמצעות גלשנים ייחודיים ובחתירה בקיאק.

עוד במסגרת האירוע, ייפתח אזור נגיש בחוף לשימוש המשתתפים והמשתתפות ובני המשפחות שלהם. במתחם ניתן יהיה ליהנות מכיבוד, מוזיקה וממשחקי חוף.

עוד יתקיימו אירוע משפחות בימי שישי ה-7 ביולי וה-25 באוגוסט בין 9:00-14:00 ואירוע צעירים ביום שישי ה-14 ביולי וביום שישי ה-11 באוגוסט בין 9:00-14:00.

המשתתפים יוכלו ליהנות מהתנאים הבאים:

-ממתחם נגיש ייחודי ממש על שפת הים
-מאפשרות לגלישה נגישה
-ממלווה ממש אל תוך המים
-מפעילויות חוף שונות
-מכיבוד, שייקים ושלל הפתעות

שבילים עד המים, שירותים מיוחדים ושילוט: חופי תל אביב מונגשים לכולם ולכולן

יש לציין כי חופי העיר תל אביב-יפו הינם חופים נגישים לחלוטין לאנשים עם מוגבלויות. הם כוללים: ברזיות ומקלחות מותאמות, שבילים מונגשים שמאפשרים לכל אדם להגיע ממש עד למים, כסאות ייחודיים איתם ניתן לנסוע על החול ולצוף על המים, שבילים מונגשים מהחניה ולסככות המוצלות, נגישות למסעדות ולבתי הקפה על החוף, נגישות למלתחות ולשירותים וכמובן תאי שירותים מונגשים.

בנוסף, חופי הרחצה כולם מציעים מערכת מיוחדת שמכווינה ועוזרת ללקויי ראייה להתמצא בחלל. ניתן להפעיל את המערכת בעזרת הנייד, בעזרת אפליקציה, או עם שלט שניתן לקבל בחינם במרכז לעיוור. המערכת למעשה מאפשרת להתמצא במרחב בהתאם למיקום בו נמצא המשתמש.

בחוף אביב גם הותקנה מקלחת שמופעלת באמצעות לחצנים המציעים שלושה גבהים שונים – לעמידה, לישיבה ולרגלים. עוד צויד החוף בשילוט ייעודי סימון והכוונה לרווחת הרוחצים הזקוקים לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן