על רקע הטענות על אלימות משטרתית – 14 שוטרים נפצעו בהפגנות בתל אביב

במשטרה מגיבים לטענות על אלימות שוטרים כלפי המפגינים בהפגנות האחרונות בתל אביב ומספרים על אלימות שספגו שוטרים מצד המפגינים בהפגנות שהתקיימו בתל אביב, ערב ההצבעה על ביטול עילת הסבירות.

במשטרה טוענים כי לפחות 14 שוטרים נפצעו, כאשר בחלק מהמקרים השוטרים הותקפו באמצעות חפצים. אחד מהשוטרים הפצועים הוא סגן מפקד תחנת "לב תל אביב" שהתפנה לבית החולים איכילוב שם עלה חשד כי הוא סובל מקרע במיניסקוס. מנגד, כמה מקרי אלימות של שוטרים נגד אזרחים תועדו באותן הפגנות, בהן בין היתר נראה שוטר מכה באגרוף מפגין.

לאחר אותם אירועים פרסמה המשטרה הודעה לפיה שוטרים שהגיעו למקום כדי לפזר הפרות סדר שבוצעו בידי מפגינים שהבעירו אש על הכביש, ספגו אלימות והותקפו על ידי המפגינים שעמדו באותה שעה בצומת קפלן, זאת לאחר שהשוטרים ניסו לעצור מפגין החשוד בהצתה.

לדברי המשטרה, החשוד במעשה אחז באבוקה וניסה להציתה. הוא נתפס על ידי השוטרים וכשהם ניסו לעצור אותו, התגודדו סביבם המפגינים ותקפו אותם בידיים ובאמצעות חפצים שונים.

מפכ"ל המשטרה, שבתאי: "המשטרה תלויה באמון הציבור"

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי קיים בעקבות מחאות השבוע ואלו הצפויות בהמשך, ישיבה בה התקיימה הערכת מצב יחד עם הסגל הפיקודי הבכיר במשטרה. שבתאי אמר בדיון שהמשטרה רואה בזכותם של המפגינים להפגין אבן יסוד במאפיינת מדינה דמוקרטית והדגיש כי המשטרה תאפשר כל הפגנה ומחאה, באם היא מתקיימת בהתאם לחוק.

המפכ"ל חידד כי יש להפריד בין מחאה שמתקיימת במסגרת החוק למחאה שכוללת הפרות סדר. הוא גם איחל איחולי החלמה לשוטרים שנפצעו בהפגנות כתוצאה מאלימות מפגינים.

המפכ"ל אמר כי יש מי שאומר שהמשטרה סבלנית מדי או פועלת בלעומתיות. הוא הדגיש כי המשטרה עושה כמיטב יכולתה וכי לעתים ישנן טעויות. עם זאת, שבתאי ביקש לחדד כי אסור שיהיה רושם מוטעה לפיו החלטות המשטרה מתקבלות מתוקף לחץ חיצוני. לדבריו של שבתאי, יכולתה של המשטרה לפעול תלויה באמון שהציבור נותן בה וכי זוהי חובתה.

השר בן גביר: המשטרה היא לא "שק החבטות" של המפגינים

בפגישה שנערכה בין השר לביטחון לאומי, בן גביר, לניצב פרץ עמר, מפקד מחוז ת"א, יחד עם שוטרי תחנת מסובים, אמר בן גביר כי הוא מגבה כל שוטר שפועל ממניעים של הגנה עצמית. הוא הוסיף כי השוטרים לא יהיו "שק החבטות" של המפגינים בנתיבי איילון.

קרדיט תמונה – Jose HERNANDEZ Camera 51 / shutterstock.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן