דרום ת"א: הורים מוחים נגד החלטה לשבץ 8 תלמידים זרים בביה"ס

אם עדיין לא יצא לכם לטייל או לעבור בשכונת כפר שלם, דרום מזרח ת"א, היכונו למחזה של אוכלוסייה משולבת אשר חיה לרוב בהרמוניה בינה לבין עצמה. יחד עם זאת, השבוע נחשפנו להחלטה של מקבץ הורים למחות על שיבוץ של 8 תלמידים בבית הספר כפיר, בשכונת כפר שלם. ההורים בתגובה: אנחנו דורשים שוויון פיזור התלמידים ברחבי העיר תל אביב.

אין ספק, תל אביב היא אחת הערים הגדולות והמגוונות בישראל, כאשר היא נחשבת למרכז התרבות והסחר של המדינה. אמנם ירושלים היא הבירה הרשמית שלנו, אבל תל אביב היא הבירה האלטרנטיבית של ישראל. וכיאה למרכז מחייה כה מגוון, בתל אביב יש גם אוכלוסייה משולבת אשר מורכבת ממהגרים, עולים חדשים, תיירים ואזרחי ישראל. ברוב הזמן, אוכלוסיות רבגוניות אלו חיות בשלום אלו בתוך עצמן. אמה-מה, בבית הספר כפיר, בכפר שלם, אנו עדים השבוע להתנהלות עם ניחוח קצת אחר.

הורים בתל אביב מוחים על שיבוץ 8 ילדים זרים בבית ספר

מקבץ הורים לתלמידים בבית הספר כפיר בכפר שלם, הודיעו השבוע שאם לא תידחה ההחלטה לשבץ 8 תלמידים זרים בבית הספר, הם ישביתו את הלימודים בפתיחת השנה החדשה. ההודעה הופצה בווצאפ, בעוד שעל ההודעה התקבלו ברשת תגובות מגוונות.

מצד אחד, רבים קראו וצעקו גזענות, מה שההורים המוחים מצד שני דחו על הסף. ההורים המוחים בתגובה מסרו, שהם דורשים שוויון חלוקת התלמידים הזרים בתל אביב. על פי ההורים, בבית ספר כפיר משולבים באהבה מוחלטת כ-16 תלמידים לבני מהגרים זרים. זאת, בעוד שעל פי ההורים, 8 הילדים הזרים החדשים צריכים להיות מפוזרים בבתי ספר נוספים מלבד בית ספר כפיר. כמו כן, ההורים המוחים טוענים כי ילדי המהגרים הם תושבים באזורי רישום אחרים מאזור הרישום של בית ספר כפיר.

תל אביב צריכה לשכוח מסוגיות של גזע, צבע או מין

בין אם ההורים צודקים או לא, או שמא בכלל האחריות היא על מערכת החינוך לפזר תלמידים זרים באופן שוויוני, לדעתנו האישית הסוגיות האלו הן נחלת העבר. וליתר דיוק, נחלת העבר היהודי. בשורה התחתונה, דווקא אנחנו, העם היהודי, צריכים להכיר בחומרה ובחולי שקיים בגזענות-לכאורה.

בין אם מדובר במקרה של גזענות או פשוט דרישה לשוויון, הסוגיות האלו בתל אביב הן לא נדירות. תל אביב היא עיר אשר בנויה מאוכלוסיות מגוונות במיוחד, בין אם מדברים על אוכלוסיות מהגרים, תיירים, תושבים חוזרים ועוד.

אוכלוסיות מגוונות תמיד יהיו בת"א כשם שהיא עיר צבעונית

מי שמגיע להתגורר בתל אביב, וליתר דיוק בדרום מזרח תל אביב, צריך לדרוש את זכויותיו, אבל בד בבד, גם להיות מודע לכך שהאזור הזה של תל אביב נחשב מוחלש מאזורים אחרים בעיר. במילים אחרות, אין ספק שכל אזרח צריך לדרוש את הזכויות המגיעות לו, אבל גם חשוב להכיר במציאות.

והמציאות היא שהאזור הזה של תל אביב כנראה לעולם לא יהיה דומה לאזורי צפון תל אביב. אבל יחד עם זאת, לאזורים של דרום מזרח תל אביב יש קסם משלהם. אם לוקחים לדוגמה את האזור של נווה שאנן, פלורנטין, שפירא וקריית שלום, מדובר בשכונות בעלות קסם מיוחד ואופי משלהן. כמו כן, האזור של נווה שאמן לאחרונה חווה מסכת שיפוצים רצינית הכוללת פרויקטים ברחבי האזור. ולהזכירכם, נווה שאנן הוא האזור של דרום מזרח תל אביב. אז היי, מי יודע, אולי עוד כמה שנים דרום מזרח תל אביב תיהפך למה שפלורנטין נהייתה עם השנים. בכל מקרה, צוות זמן תל אביב כאן כדי לעקוב ולדווח לכם, נשתמע בהמשך.

דילוג לתוכן