קידום אתרים בגישת Mobile First

קידום אתרים בגישת Mobile First

בעידן הדיגיטלי המודרני, שבו בולט השימוש בסמארטפון, קידום אתרים באמצעות גישת Mobile First היא הכרחית. יותר מ 50% מהטראפיק לאתרי אינטרנט ברחבי העולם מקורה במכשירים ניידים וכתוצאה מכך, אסטרטגיות קידום אתרים ואופטימיזציה לנייד חיוניות עבור עסקים השואפים להישאר תחרותיים. 

ראשית: מה זה Mobile First ואיך זה קשור לתחום של קידום אתרים?

Mobile First זהו שם גג למגוון טכניקות קידום אתרים לטלפון הנייד. הרעיון מאחורי גישה זו סובב סביב עיצוב ואופטימיזציה של אתרים בעיקר למכשירים ניידים, במקום להתייחס לאופטימיזציה למובייל כאל בעלי חשיבות משנית. שינוי זה מזהה את התפקיד העיקרי של מכשירים ניידים בגלישה מודרנית באינטרנט וכתוצאה מכך, את השינויים שחלו בתחום של קידום אתרים.

קידום אתרים באמצעות עיצוב רספונסיבי

אחד המרכיבים הבסיסיים של Mobile-first הוא הטמעת עיצוב אתרים רספונסיבי. גישה זו מבטיחה שהפריסה, התמונות והפונקציונליות של האתר מתאימים את עצמם לגדלי המסך של מכשירים שונים ומספקים חווית משתמש עקבית.

עיצוב אתרים רספונסיבי מבוסס אם כן על שינוי גודל ופריסת התמונות בהתאם למאפייני מכשירים שונים, כגון רוחב, גובה או כיוון המסך. זהו אלמנט קריטי בהיבט של קידום אתרים, שכן אתרים רספונסיביים זוכים לדירוג גבוה יותר בגוגל.

לא על התמונות לבדן: התמקדו גם באופטימיזציה של תוכני וידאו

הצריכה של תוכני וידאו באמצעות המכשיר הנייד נמצאת במגמת עליה ולכן כחלק מעיצוב רספונסיבי, חשוב להשתמש בנגני וידאו המותאמים לגדלים שונים של מסכים. בנוסף, יש לבצע אופטימיזציה לגודל קבצי הווידאו כדי להבטיח שהם נטענים במהירות ולא חשוב פחות: להוסיף כתוביות לכל סרטון וסרטון.

משתמשים רבים בנייד צופים בסרטונים בפומבי, כשהטלפון על מצב "השתק" (מיוט). ללא כתוביות, לא תהיה להם דרך לדעת מה המסר בסרטון. מעבר לכך, הוספת כתוביות מנגישה את הסרטונים לכבדי שמיעה והופכת את המותג לסובלני ומכיל יותר כלפי אנשים עם מוגבלויות.

קידום אתרים עם דגש על מהירות וביצועים

פעם, בעידן המחשבים הנייחים, היה ברור כי המשתמשים גולשים לאתר בעודם ישובים על כיסא ובוהים במסך מחשב. כיום, כשכל אחד יכול לקחת איתו מחשב קטן בצורת טלפון חכם לכל מקום, יש להביא בחשבון כי משתמשים רבים נכנסים לאתר תוך כדי תנועה פיזית.

כמו כן, טווחי הקשב של המשתמשים הלכו והצטמצמו, בעיקר בקרב הדור הצעיר וגם הסטנדרטים של הגולשים בכל מה שקשור לזמני טעינה של האתר, עלו משמעותית. אתרים שלא נטענים מספיק מהר סובלים מאחוזי נטישה גבוהים, פשוט כי לגולשים אין סבלנות להמתין והם מעדיפים לעבור לתוכן הבא מתוך השפע האין-סופי הפרוש בפניהם.

כדי להבטיח שהאתר יטען במהירות מספקת, יש לבצע קידום אתרים עם אופטימיזציה תמידית. קידום אתרים רספונסיביים מתמקד בין השאר בדחיסת תמונות בלי לפגוע באיכות שלהם, צמצום קבצים ועוד.

ממשק משתמש פשוט, תורם לנושא של קידום אתרים

חשוב לזכור כי המסכים של הטלפונים החכמים קטנים ולכן עומס יתר של אלמנטים המסרבלים את ממשק המשתמש, יכול להוריד את מעורבות הגולשים. לכן, רצוי לתעדף תוכן חיוני, להדגיש מידע קריטי וליעל את השימוש באתר באמצעות התקנת תפריט פשוט להבנה. כמו כן, כדאי לשפר ולייעל את גודל הכפתורים כדי שיהיה אפשר להקיש עליהם בקלות בלי לגרום ללחיצות שגויות ובכלליות, להפוך את האתר לידידותי למשתמש.

אופטימיזציה של לוקליזציה וחיפוש קולי

מכיוון שהמשתמשים בנייד כבר אינם מוגבלים לישיבה על הכיסא מול המחשב אלא משתמשים בנייד בכל מקום בארץ ובעולם וגם תוך כדי תנועה, יש להביא בחשבון כי גולשים רבים מחפשים לעיתים קרובות מידע מקומי אודות שירותים כגון הסעדה, חנויות, מקומות בילוי וכדומה. לכן, קידום אתרים כולל גם אופטימיזציה למילות מפתח מקומיות , כולל מונחים ספציפיים למיקום בתגי המטא ובתוכן האתר.

גם אופטימיזציה של חיפוש קולי היא קריטית, בשל השימוש ההולך וגובר בעוזרות דיגיטליות כמו Siri, Google Assistant ואלקסה. לכן בכל הקשור לתחום של קידום אתרים באמצעות תכנים, כדי להתמקד בביטויי זנב ארוך, המאפיינים בדרך כלל חיפושים קוליים.

כמו כן, כחלק מתהליך של קידום אתרים רושמים את בית העסק לשירות Google my business, כדי להבטיח שהוא יופיע בתוצאות החיפוש המקומיות וב Google Maps. 

עוד היבט חשוב בתחום של קידום אתרים אורגני הוא ביקורות חיוביות של לקוחות, שיכולות להגביר משמעותית את הנראות בתוצאות החיפוש המקומיות. כדאי להקדיש זמן ומשאבים כדי להסביר ללקוחות את החשיבות של השארת ביקורות מפרגנות ומשמעותן עבור אותו עסק שהעניק להם שירות מעולה.

קידום אתרים משולב מדיה חברתית

נושא נוסף הקשור לתחום של קידום אתרים בגישת Mobile First היא התייחסות ספציפית לפעילות הענפה ברשתות החברתיות, המתרחשת רובה באמצעות מכשירים ניידים. מי שמשקיע בתוכן איכותי ובעל ערך באתר שלו, יזכה לראות מעורבות גבוהה של גולשים, הבאה לידי ביטוי בשיתוף התוכן ברשתות החברתיות.

לכן, חשוב להשקיע בתגיות מטא, כדי שכשהתוכן ישותף הוא יופיע עם כותרת, תיאור ותמונה, בצורה קריאה וברורה חזותית. טיפ נוסף בנושא הוא להשקיע בעיצוב הכפתורים באתר המפנים לעמודים העסקיים ברשתות החברתיות. חלק מתהליך קידום אתרים הוא לוודא כי כפתורים אלו ידידותיים למשתמש ולא מפריעים לחוויית הגלישה שלו באתר.

קידום אתרים בגישת מובייל פירסט – רק ב WEBS

קידום אתרים בגישת Mobile First היא לא סתם טרנד. זוהי תגובה לשינוי עמוק בהתנהגות המשתמשים. התמקדות בטכניקות אופטימיזציה וקידום בנייד, מאפשרת לעסקים להגיע לקהל שלהם בצורה יעילה יותר ולהבטיח חווית משתמש חלקה ומושכת. 

כדי ליהנות מכל היתרונות של עיצוב רספונסיבי, אופטימיזציה מקצועית ושאר ההיבטים של קידום אתרים בגישה זו, פנו למומחים בתחום: ותוכלו למנף את הפעילות העסקית שלכם בצורה עכשווית ומודרנית.

קרדיט לתמונה: Freepik

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן