אורנה ברביאי המתמודדת לראשות עיריית תל אביב חתמה על האמנה הדמוקרטית של תנועה ישראלית.

אורנה ברביאי המתמודדת לראשות העיר תל אביב

גם מתמודדים למועצה בניהם: מיטל להבי וחן קראוס שמעוני, התחייבו לקדם ערכים דמוקרטיים באם יבחרו

אורנה ברביאי המתמודדת לראשות עיריית תל אביב חתמה על האמנה הדמוקרטית של תנועה ישראלית. גם מתמודדים רבים למועצה כמיטל להבי, חן שמעוני קראוס, אמיר בדראן, גיא דניאל אבנר, זוהר טל, אמרי קלמן, איתמר אבנרי ועוד, התחייבו לקדם ערכים דמוקרטיים באם יבחרו. תנועה ישראלית הפועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל, כדי שכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל יוכלו להשפיע על נושאים שעל סדר היום שלהם, ניסחה אמנה לחיזוק הדמוקרטיה המקומית, שמטרתה לדאוג, שהמתמודדים לרשות ולמועצות העיר, יתחייבו לקדם נושאים שעתידים לחזק את הדמוקרטיה המקומית.

בין הנושאים

הכרה בוועדי שכונות כגוף יציג ורשמי, הרחבת תהליכי שיתוף ציבור והנגשתם לתושבים, מעבר מיידוע ציבור להשתתפות ציבור, הנגשת פעילות הרשות לתושב והגברת שקיפות המידע העירוני, פרסום מידע עירוני באופן שוטף ונגיש: פרוטוקולי ועדות, דוחות ביקורת, תוכניות עבודה עירוניות, דוחות רבעוניים של האגפים השונים ועוד, קידום פגישות מקצועיות בין בעלי תפקידים בתוך הרשות, לבין נציגויות תושבים רשמיות ועוד.

תנועה ישראלית קיימה פגישות עם מאות מועמדים ומועמדות ברחבי הארץ, בין היתר בעיר תל אביב . כאמור, אורנה ברביאי המתמודדת לראשות עיריית תל אביב חתמה על האמנה וכן מיטל להבי, חן שמעוני קראוס, אמיר בדראן, גיא דניאל אבנר, זוהר טל, אמרי קלמן, איתמר אבנרי ועוד, התחייבו לקדם ערכים דמוקרטיים באם יבחרו.

נתי בירמן מה נעים מנכ"ל תנועה ישראלית

"החשיבות של מנהיגות מקומית חזקה, ראויה, אפקטיבית ודמוקרטית, התחדדה ביתר שאת בחודשים האחרונים. כך גם חשיבותה של מעורבות אזרחית, והיכולת שלנו האזרחים לדרוש את מה שמגיע לנו מההנהגה המקומית. אנחנו צריכים לדרוש מהרשות המקומית שתפעל בשבילנו, תשתף אותנו בהחלטות, תשקף לנו את המהלכים המשמעותיים בעיר ותאפשר לנו לקחת חלק בתהליכי קבלת החלטות, שעשויות להשפיע על נושאים שעל סדר היום שלנו. אנו מברכים את כל המתמודדים על ההתחייבות לפעול למען חיזוק הדמוקרטיה המקומית לטובת תושבי תל אביב.".

תנועה ישראלית פועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל, כדי שכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל יוכלו להשפיע על נושאים החשובים לו. לצורך כך, תנועה ישראלית פועלת ליצירת כוח אזרחי ,שיוביל לתיקון שיטת הממשל וחיזוק הדמוקרטיה. התנועה פעילה ב 19 ערים ברחבי הארץ, מלווה התארגנויות של תושבים, מקימה ועדי שכונות, מקיימת הכשרות לפעילים ונציגי ציבור, במקביל לקידום מדיניות מול הרשויות והממשל. התנועה שואפת לשלב בעמדות השפעה מנהיגות מקומית שתהיה מחויבת לייצג נאמנה את התושבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן