רגע לפני החום הגדול: עיריית תל אביב-יפו מקימה פינות מוצלות זמניות ברחבי העיר

כל מי שחי בישראל ובתל אביב בפרט יודע עד כמה הצורך בפינות מוצלות הוא קריטי על מנת להצליח לצאת מהבית או מהמשרד הממוזגים אל התופת של חודשי הקיץ החמים. מזג האוויר החם בשילוב קרני השמש החזקות מקשים מאוד על היציאה החוצה וכל פינה של צל עוזרת ומפחיתה מעט את הטמפרטורות שיכולות להגיע בשיאן ל-40 מעלות. 

יצירת פינות מוצלות היא צורך ענק של ערים רבות בישראל, מדינה שהתכנון העירוני שלה אינו מצטיין ביצירת צל. רק בשנים האחרונות החלה מגמה של שימת דגש מיוחדת על סוגיית הצל ברחובות, בתחנות אוטובוס, בפארקים ועוד והעיריות והמתכננים משתדלים להתייחס לכך כאשר הם עוסקים בתכנון העירוני ובשיפור פני העיר לרווחת התושבים.

צל זה עניין של מודעות

בעיריית תל אביב יפו הפכו מודעים בשנים האחרונות לנושא התחממות כדור הארץ כמו גם לצורך ביצירת פינות מוצלות, זאת מתוך הבנה שבשנים הקרובות הצורך במרחב ציבורי מוצל רק ילך ויגבר. לצד הניסיון לחדש ולשפר את פני העיר תוך שימת דגש על יצירת פינות מוצלות, החליטה העירייה כי לקראת חודשי הקיץ יוקמו פינות מוצלות זמניות לטובת התושבים והתושבות, המבקרים והמבקרות.

המקומות שבהם יוקמו פינות מוצלות הם מקומות שתושבי העיר וציבורים נוספים מבלים בהם לאורך חודשי השנה, נהנים לשבת בהם, נוטים לעבור בהם ושחסר בהם צל קבוע בדוגמת עצים עם צמרות רחבות או סככות קבועות. הוספת הצללות זמניות בהם תקל מאוד על הציבור להגיע אליהם ותאפשר לתושבים לא להדיר רגליהם מהמקומות החביבים עליהם, גם בחודשי הקיץ החמים.

כאן תוכלו למצוא צל

באמצעות האגף לשיפור פני העיר, הוקמו בכל רחבי העיר הצללות. ההצללות הוקמו במקומות הבאים: רחבת בזל, כיכר רבין, שטח ענק ללא כל צל, תזכה להצללה שתאפשר לתושבים ליהנות מהחלקים בה שאינם סגורים עקב הקמת הרכבת הקלה, רחבת הסינמטק ובית אריאלה.

בנוסף, העירייה מתכננת להקים פינות מוצלות נוספות עד תחילת חודש יוני במקומות הבאים: שדרות רוטשילד, שדרות יד לבנים, פארק מדרון יפו, פארק המסילה, במספר מיקומים בשדרות החיל, בכיכר מגן, בכיכר גבעון ובמיקומים נוספים עליהם תעדכן העירייה בהמשך בפלטפורמות השונות בעזרתן היא מתקשרת עם התושבים.

לצד ההצללות ברחובות ובאזורים מרכזיים, יוקמו הצללות זמניות גם בחופי העיר: בחוף פרישמן, בחוף בוגרשוב, בחוף טרומפלדור, בחוף ירושלים, בחוף הילטון, בחוף תל ברוך, בחוף צ'רלס קלור, בחוף הצוק הצפוני ובחוף הצוק הדרומי ובחוף עלייה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן