הגיע הזמן לדבר בקול רם על ניתוח גניקומסטיה

ניתוח גניקומסטיה נחשב לניתוח שלא מדברים עליו בקול רם בשל מבוכה או אפילו בושה שחשים. המושג המקביל לו בשפה השגורה הוא הקטנת חזה עבור גברים אך אפשר יהיה להבין בהמשך שמדובר במושג שעושה עוול לתופעה האמיתית שגברים חווים. אין מדובר בהקטנה של חזה גדול, אלא בהשטחה של רקמות שומן שהצטברו אצל הגבר באזור השדיים וגרמו להם להיראות מוגדלים.

את ההשטחה ייתכן וירצה אותו גבר לבצע מתוך שני שיקולים עיקריים – רפואיים או אסתטיים. כך או כך, מדובר בהליך כירורגי נפוץ ומקובל, גם אם כאמור, אין שיח ציבורי ברור ומפורש בנוגע אליו. ברגע שמקבלים מידע נכון, מדויק, עדכני ומהימן – קל יותר להבין במה מדובר, איך זה נוצר ומדוע יש לא מעט גברים אשר בוחרים באפשרות הכירורגית כדי להיפטר מהשדיים המובלטים שלהם.

ענף הרפואה האסתטית היום מאפשר לתת פתרון גם לעניין זה ואכן יש לא מעט גברים שפונים אליו וכך מגשימים לעצמם חלום, זאת במידה ואכן הגושים הצמיגיים הפריעו להם במהלך חלק ניכר מהחיים שלהם כבני נוער או כמבוגרים.

מהי התופעה הגופנית המכונה גניקומסטיה?

כאמור – מדובר ברקמות שומן שמצטברות באזור השדיים בגופו של הגבר. איך הן הגיעו לשם? לכך יש כמה וכמה אפשרויות – ראשית, הן יכולות לנבוע משאריות של הורמונים נשיים שנשארו בגופו של הגבר עוד מהלידה דרך הגוף של אימא שלו. אפשרות נוספת היא עלייה בערכי ההורמונים הנשיים שיש באופן טבעי בגופו של כל גבר אך מסיבה מסוימת לא נשמר האיזון שלהם ושל שאר ההורמונים הזכריים.

אפשרות קיימת נוספת שמתאימה יותר למציאות הנוכחית היא תופעת לוואי של נטילת תרופות שמשפיעות על המאזן ההורמונלי בגוף או על המוח – תרופות סטרואודיות, תרופות נגד חרדות או דיכאון ועוד. חשוב לדעת שהתפתחות התופעה בתצורה של שדיים מוגדלים יכולה להיווצר בשני צדי הגוף אך יכולה גם להיראות רק בצד אחד. למזלם של אותם גברים אפשר לפנות לניתוח גניקומסטיה , לשטח את האזור המוגדל בדומה לשאר אזורי הבטן והחזה וכך להחזיר לאותו הגבר את המראה הגברי שלו.

אמנם יש לא מעט גברים שהעניין הזה לא יטריד אותם והם לא יתייחסו אליו אך לעומתם יש גם לא מעט אחרים שבהחלט יראו בשדיים המוגדלים שלהם מטרד והם יחפשו את האפשרויות אשר עומדות בפניהם להיפטר מזה.

מה צריך לדעת על הניתוח עצמו?

ניתוח גניקומסטיה נכלל בקטגוריה של כירורגיה פלסטית אסתטית ובאופן כללי כל גבר בריא יכול לעבור אותו בהצלחה. הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ובמהלכו ישאב או יסיר הרופא את הרקמות העודפות דרך חתך קטן ונסתר שהוא יבצע.

מכיוון שעלולות להישאר רצועות עור עודפות יתכן והרופא יקבל החלטה על המקום לבצע שאיבה מקומית של שומן או להעביר את הפטמות ממקומן למקום חדש. משך הניתוח ינוע בין שעה וחצי לשלוש שעות, כתלות בכמות העור שיהיה צורך להסיר בנוסף ולאחר התאוששות יחזור המנותח הביתה עם הנחיות מפורשות ומדויקות כיצד לטפל בעצמו במהלך תקופת ההחלמה.

אפשר יהיה לחזור לשגרה מלאה כשבוע עד עשרה ימים מהניתוח וכמובן שחשוב מאד שהמנותח יהיה קשוב לעצמו, יאפשר לגוף לנוח ולהחלים ולא יתאמץ יתר על המידה.

ד"ר נעם חי הוא מומחה לכירורגיה פלסטית ומציע גם ניתוחי גניקומסטיה לגברים בכל הגילאים. גם אתה יכול להיפטר מהרקמות העודפות ולהחזיר לעצמך את מבנה הגוף שתמיד חלמת עליו!

דילוג לתוכן