מסתבר שתל אביב היא העיר היקרה בעולם למחייה

לפי נתונים עולמיים שמתפרסמים ברשת מדי שנה, טוקיו, עד לא מזמן, הייתה העיר היקרה ביותר בעולם. עלות המחיה הממוצעת לתושבי טוקיו היא בערך 2,658 דולר לחודש. ומה לגבי תל אביב? עקפה אותה בסיבוב, מסתבר!

אתה לא צריך להיות בטוקיו כדי ליהנות מהחיים היקרים ביותר בעולם, למעשה המחייה הכי יקרה בעולם נמצאת כאן, באחת מהערים הכי מסקרנות במזרח התיכון. איכשהו, אלוהים יודע איך, ישראל הצליחה לבנות באמצע המזרח התיכון את אחת מהערים הכי נחשבות, נחשקות, מסקרנות ומערביות בעולם – תל אביב. ועם השנים, תל אביב הפכה להיות סמל ליוקר מחייה, לא פחות מכך. מגזין זמן תל אביב יצא לשטח לבדוק, עד כמה תל אביב יקרה למחייה (ביחס לערים אחרות בעולם)?

עוד ערים יקרות בהשוואה לתל אביב

עיר יקרה מאוד היא מונקו. מונקו היא מיקרו-מדינה בדרום צרפת, גובלת בצפון באיטליה. יש לה תוצר לנפש של 145,000 דולר, מה שאומר שהיא אחת המדינות העשירות בעולם. זה המקום שבו אולי תוכל לחיות כמו מלכים של תקופה עתיקה, אבל עם שירותים דומים לניו יורק.

ערים כמו פריז ולונדון נחשבות למקומות היקרים ביותר למגורים בעולם, ולא תאמינו, אבל תל אביב עקפה גם את הערים האלו. בפועל, עשויים להיות גורמים רבים שיכולים לתרום ליוקר המחיה הגבוה בערים אלו. על פי מחקר שנערך על ידי ECA International, חברה המתמחה בייעוץ לרילוקיישן והגירה, למדינות עם שכר גבוה יותר יש ערים יקרות יותר למחייה. שזה נתון מאוד מעניין, כי השכר הממוצע בתל אביב הוא בין הגבוהים בארץ.

תמיד יוקר המחייה בת"א היה גבוה מערים אחרות בארץ

יוקר המחיה בתל אביב לא תמיד היה גבוה כמו בניו יורק או לונדון, אך הוא גבוה מיוקר המחיה הממוצע בערים בישראל באופן משמעותי, וזה תמיד היה ככה. מספיק להסתכל על מחירי השכירות והנדל"ן בעיר תל אביב, כדי להבין שמדובר כאן בעיר עם יוקר מחייה מאוד גבוה.

באופן ממוצע, אם תחליטו לשכור דירה בתל אביב, תצטרכו לשלם בערך 100 ₪ – 170 ₪ למטר רבוע. בחישוב מהיר מאוד, זה יוצא בערך 3,500 ₪ – 4,000 ₪ שכירות על דירה בגודל של כ-30 מ"ר – 35 מ"ר. יודעים מה, בתור מי שהיו בלונדון ממש לא מזמן, אנחנו יכולים להגיד לכם שאפילו שם הדירות פחות יקרות.

מי הפך את תל אביב ליקרה כל כך? אנחנו!

תל אביב היא העיר היקרה ביותר בעולם למגורים, ואין זה פלא שהיא נמצאת בראש רשימת הערים היקרות ביותר בסקרים שונים. יש לה הרבה שירותים ואורח חיים יוקרתי, מה שגורם ליוקר המחיה שלה לעלות בשנים האחרונות.

אבל מה מייקר את תל אביב כל כך? זה לא רק יוקר המחיה, אלא גם כמה אנשים מוכנים לשלם עבור דברים כמו בילוי לילי טוב בעיר הגדולה, כמה יהיו מוכנים לשלם על נדל"ן, שכירות וכו'. בתל אביב יש כל מה שתרצו כעיר – מוזיאונים ברמה עולמית, שווקי אוכל טרי, ברים ומסעדות מעולות ועוד. ומה שהופך אותה לכל כך יקרה…ובכן, זה אנחנו! אנחנו מוכנים לשלם על מה שלתל אביב יש להציע, כך שאנחנו, עם השנים – הפכנו אותה ליקרה בעולם. בטעות? בכוונה? זה לא משנה, העיקר שמעבר לכך שהיא היקרה בעולם, היא גם מציעה תמורות אמיתיות ליוקר המחייה בה.

מגזין זמן תל אביב ימשיך לעדכן אתכם במתרחש בעיר הגדולה, נשתמע בפעם הבאה.

ChameleonsEye / Shutterstock.com

דילוג לתוכן