אהבה אסורה: איציק בסון ומארי פיזם מנהלים רומן בין כותלי הכלא

איציק בסון אשר הורשע בגין מרמה ועוקץ קשישים, ומארי פיזם אשר מרצה מאסר עולם בשל רצח ביתה, מנהלים רומן שקט מזה מספר חודשים. זאת, למרות ששניהם כלואים בבתי כלא שונים וכמעט שאין ביניהם קשר.

החיוך לא יורד לו מהפנים

כבר כמה זמן שהחיוך לא יורד לאיציק בסון מהפנים. רבים אינם מבינים את פשר העניין ומדוע, לאחר שנפסק גזר דינו של בסון לשבת בכלא מעשיהו, הוא מחויך מאוזן לאוזן. אבל בשקט בשקט הולכת ומתגלה הסיבה האמיתית לחיוך: בסון מאוהב.

התאהבותו של בסון היא לא פחות ולא יותר באסירה המפורסמת ביותר בישראל, היא מארי פיזם. מארי פיזם הורשעה בגין רצח ביתה ונידונה למאסר עולם. כבר לפני מספר שבועות התגלה כי פיזם מנהלת רומן עם אסיר, אולם זהותו לא הייתה ידועה וכל שידוע היה הוא על עצם ניהול רומן.

גם המשפחה לא ידעה

גילוי פשר החיוכים העלה לא מעט תמיהות בקרב הסוהרים. מתברר כי השניים מנהלים שיחות טלפון יומיומיות, מה שמעלה את החיוך של בסון יותר ויותר מיום ליום. קיום הרומן לא היה דבר ידוע ולמעשה נשמר בסוד גם מהאנשים הקרובים ביותר לשניים.

בני המשפחה של בסון מזה ושל פיזם מהצד השני לא ידעו על הפרשיה כך שכל העניין מתקיים בסודיות מוחלטת. זאת, למרות שפיזם מרצה את עונשה בכלא נווה תרצה ואילו בסון במעשיהו.

ההיכרות בין השניים התקיימה הודות למכרים משותפים וכן בשל העובדה ששני בתי הכלא מצויים בסמוך זה לזה. למעשה, בנווה תרצה יש 220 אסירות ובין האסירים במעשיהו ובין האסירות בנווה תרצה מתקיימים שידוכים לא פעם ולא פעמיים.

השידוכים יוצרים מערכות יחסים מעניינות המאפשרות לאסירים להתקיים וליצור זוגיות גם אם הם אינם ממש באים במגע עם העולם החיצון.

הודות לאפשרות לקיים מגעים, גם אם קלושים, בין האסירים של מעשיהו ובין האסירות של נווה תרצה, האסירים מתקשרים אלו לאלו באמצעות טלפונים פנימיים המשמשים למטרה זו. הטלפונים יכולים להתקיים רק בתוך הכלא עצמו ובין אסירים כך שאי אפשר ליזום שיחות טלפון אל מחוץ לכלא או לאפשר שיחות נכנסות.

פיזם ובסון למעשה מעולם לא נפגשו ולמרות זאת שניהם מגלים סימנים בלתי ניתנים להסתרה של אושר וחיוכים מאוזן לאוזן. בעתיד הקרוב צפויים שני האסירים להיפגש. הסביבה מעידה על התרומה ההדדית של שני האסירים זה לזו.

דילוג לתוכן