גוגל כובשת את תל אביב עם עסקת המשרדים הגדולה בהיסטוריית העיר

גוגל לא רק מגיעה, אלא גם מגיעה בקול תרועה. עם עסקת ענק שנחתמה השבוע בין גוגל ובין בעלי הבניין החדש, החברה חתמה על חוזה ובו תשלום שכר דירה העומד על 105 מיליון שקל לשנה. במילים אחרות, מדובר בסכום של מעל מיליארד לעשור. כשצריך לשלם, משלמים.

מגדל ToHa 2 עדיין נמצא בתהליכי בנייה אבל בגוגל כבר חושבים קדימה ומתכנים להשכיר לעובדי החברה לא פחות מ-20 קומות הבניין.

בין גוגל ובין חברת גב-ים התנהל משא ומתן ממושך בנוגע לעסקה עד שהגיעו שני הצדדים להסכמה על שכירות בשטח של 55 אלף מטרים רבועיים וכן בנוסף, שכירות של כמה מאות מקומות חנייה ההולכים ונעשים יותר ויותר נדירים בעיר.

באמצעות אופציה להגדלת השטח המושכר ב-20 אלף מ"ר נוספים, נסגרה העסקה בין גוגל ובין גב-ים, כשהצפי לשכירות עומד על לא פחות מעשור. על פי ההסכם, עם המעבר לבניין ואיושו, יועבר שכר הדירה לכל התקופה מגוגל לגב-ים.

גוגל עתידה לאכלס את הבניין בינואר 27, לאחר שיושלם הפרויקט. המגדל הוא פרויקט המשך של ToHa 1 אשר נבנה גם הוא בצומת שבין הרחובות תוצרת הארץ, יגאל אלון ודרך השלום בתל אביב. גובהו של הבניין יתנשא ל-300 מטרים ויהיו בו 77 קומות.

לאלו ביניכם הדואגים לחניה, התכוננו כבר מעתה: 1500 מקומות חנייה מוקצים לעובדי הבניין וכן למבקרים העתידים לפקוד את המקום לקבלת שירותים. המקום בנוי לאכלוס של 20 אלף עובדים המשתייכים לחברות המובילות במשק הישראלי והן בזה הגלובלי. הפער העצום בין מספר החניות ובין מספר העובדים במקום מחייב זמן "ספייר" לחיפוש חניה.

אין ספק כי מדובר באחת העסקאות ה"כבדות" שנחתמו לאחרונה בין שתי חברות גדולות בצפי של מספר שנים קדימה ועם זאת, המעבר לבניין בעל מספר קומות גדול ובמיקום מרכזי יאפשר לגוגל הרחבה של חטיבות קיימות.

עד היום הייתה ממוקמת גוגל במגדל אלקטרה הישן, במיקום פחות מרכזי ובנגישות פחות נוחה. הודות למעבר לבניין החדש צפויה יכולת הגעה נוחה הרבה יותר למקום העבודה וכן התרחבות של פעילות במחלקות החברה השונות. יש הטוענים כי למעשה העסקה נרקחה כבר לפני זמן רב.

עד כה, זוהי עסקת המשרדים הגדולה ביותר שנחתמה בתל אביב מבחינת היקפי בנייה. ביחס לבניין כולו, מדובר בלא פחות משליש מהיקפו ולא בכדי נמשך המשא והמתן זמן רב כל כך. עם זאת, הודות לנכונות משני הצדדים, אפשר בקרוב מאד לומר מזל טוב.

קרדיט תמונה: Lets Design Studio \ shutterstock.com

דילוג לתוכן