שעוני קרטייה מפורסמים

חברת קרטיה הצרפתית נחשבת לאחת מחברות השעונים והתכשיטים המפורסמות בעולם. היא ידועה בעיצוביה מלאי היוקרה וקלאסיקה. החברה הוקמה ב 1847 בפריז והייתה בבעלות משפחתית חלק גדול משנות קיומה. הדור השלישי לניהול, נכדיו של מייסד החברה לואי פרנסואה קרטייה הביאו את החברה למעמדה ולהיותה ספקית התכשיטים והשעונים הרשמית של בית המלוכה הבריטי ואחריו גם בתי מלוכה נוספים. עם זאת, לא רק בתי ממלוכה היו מעריצים נלהבים של שעוני קרטיה אלא גם אמנים ולא מעט סלבס. מהם השעונים המפורסמים ביותר של קרטיה?

טנק דה קרטיה

הטנק הוא אחד משעוני הדגל של קרטיה. השעון עוצב לפני מעל מאה שנה, ב 1917, זמן מלחמת העולם הראשונה ומאפיין בולט שלו הוא צורתו המלבנית. את ההשראה לצורת השעון קיבל קרטיה ממסלולי הצמיגים של הטנקים בתקופת המלחמה. אחת המפורסמות שקיבלה שעון זה היא ג'קי קנדי, אשתו של ג'ון קנדי. עם זאת היא לא אשת נשיא ארה"ב היחידה שחובבת שעון זה. גם מישל  אובמה ידועה באהבתה לטנק קרטיה. מפורסמים נוספים שאוהבים או אהבו אותו הם הנסיכה דיאנה, אודרי הופבורן, אנדי וורהול ועוד.

פנת'ר דה קרטיה

הפנתר היה הסמל של קרטיה מאז 1914 אך דגם השעון פנת'ר דה קרטיה הוא חדש יחסית והוצג לראשונה ב 1987. הוא הפך מהר מאוד לאחד הדגמים הפופולאריים  ביותר של קרטייה בכלל והפופולארי ביותר באותה תקופה. ישנן מספר גרסאות לדגם פנת'ר. ישנה גרסה בה ברצועה שולט הזהב באופן בלעדי, ישנן כאלה בהן יש שילוב של זהב וכסף. ישנה גרסה גברית או נשית. לאחת הגרסאות החדשות שיצאה בשנת 2014 נוספו יהלומים המעטרים את צידי לוח השעון. מהמפורסמים אשר עליהם שעון זה אהוב במיוחד: מדונה, גווינית' פאלטרו, וגם פילס ברוסנן.

סנטוס דה קרטייה

זהו שעון מהודר מצד אחד אך בעל מבנה מינימליסטי ומעודן מצד שני. שעון סנטוס הראשון יצא ב 1904 ומאז יוצאות בכל מספר שנים מהדורות חדשות שלו בהן נוספים שינויים אך עדיין ישנה שמירה על המקור. צורת השעון היא ריבוע, מה שהופך אותו לסמל לפרופורציונאליות ואסתטיקה. למרות המינימליזם והעידון, ישנם בשעון זה פרטים שבאופן רגיל הם מוסתרים אך כאן דווקא ניתן לראות אותם באופן מכוון כמו ברגים המחברים בין שלבי הרצועה. השעון נקרא על שמו של הטייס אלברטו סנטוס דומונט שהיה חברו של קרטיה ותוכנן כך שיוכל לראות את השעה בזמן הטיסה קולפכן הוא נקרא על שמו. מעריצים מפורסמים של שעון זה: טום קרוז (שהעובדה שהשעון נקרא על שם טייס ללא ספק דיברה אליו…), כריסטיאן בייל, טימותי דלטון ופילס ברוסנן שידוע כחובב שעוני קרטיה במיוחד….

בלון בלו דה קרטייה

זהו אחד משעוני קרטייה החדשים, הוא יצא לראשונה ב 2007. בניגוד לרוב שעוני קרטייה שהם בעלי צורה מרובעת, שעון זה הוא עגול. לבלון בלו לוח גדול יחסית והספרות בו הן ספרות רומיות. אחד המאפיינים המיוחדים לו הוא אבן ספיר המולבשת על כתר השעון. ישנן גרסאות שונות לשעון זה הנבדלות זו מזו בגודלן או בשילוב המתכות בהן, אך המאפיינים המרכזיים של הבלון בלו נראה בכולן. מהמעריצים המפורסמים של דגם זה: קייט מידלטון, ג'וני דאפ, קריס ג'נר ועוד.

תמונה – pixabay

דילוג לתוכן