היום מתקיימות הבחירות ללשכת עורכי הדין 2023

אז פעם בארבע שנים עורכי הדין מוזמנים לבחור את ראש לשכת עורכי הדין. ולמען האמת, למרות הכוח וההשפעה של יושב ראש לשכת עורכי הדין, בפועל אלו הן בחירות די מנומנמות ורוב עורכי הדין בכלל אינם טורחים להטריח את עצמם אל הקלפיות. אך השנה, לראשונה בהיסטוריה הבחירות ללשכת עורכי הדין הפכו להיות דבר מעניין.

על רקע ההפיכה המשפטית וההתנגדות הציבורית, עיני המערכת הפוליטית כולה נשואות היום אל עבר הבחירות. והצפי הוא לאחוזי הצבעה גבוהים מתמיד, מה שמקשה מאוד לנסות לחזות את התוצאות. בימין מדברים על חשש מתבוסה, אך יש לשער כי זהו אותו תרגיל ידוע שמטרתו לעורר את שיעורי ההצבעה בקרב הגוש.

בכר נגד נווה, ראש בראש

הבחירות הן בין עורך הדין אפי נווה לבין עמית בכר. כאשר עמית בכר נתפס כנציג המחנה הליברלי והמתנגד להפיכה המשפטית, ואילו אפי נווה נחשב למועמד הימין.

ואם לא הבנתם מהו העניין הגדול של המערכת הפוליטית בלשכת עורכי הדין, התשובה טמונה בוועדה למינוי שופטים. לשכת עורכי הדין בוחרת שני נציגים לוועדה למינוי שופטים. אלו הם אמורים להיות נציגים בלתי תלויים, אך החשש הוא כי באמצעות מינוי בכר הממשלה תוכל לשלוח מסר מאיים לכל מועמד השואף להיות שופט בישראל.

אפי נווה כבר כיהן בעבר בתור ראש לשכת עורכי הדין, וגם בתור חבר בוועדה למינוי שופטים. מהוועדה למינוי שופטים פרש לאחר שהוגש נגדו כתב אישום. ובהמשך נאלץ להתפטר מראשות הלשכה בעקבות מעצרו ופתיחת החקירה על שוחד מיני לצורך מינוי שופטים.

החקירה לא הסתיימה בהגשת כתב אישום, אך נווה המשיך להסתבך עם שלטונות החוק והורשע בעבירות של כניסה ויציאה מישראל שלא כחוק, וקבלת דבר במרמה.

ומנגד עורך הדין עמית בכר, המזוהה באופן רשמי עם ההתנגדות להפיכה המשפטית, ואף נאם מספר פעמים באירועי המחאה בקפלן. שדרן ערוץ 14 יינון מגל כבר פרסם ציוץ בו הזהיר כי הצבעה לעמית בכר היא הצבעה לשקמה ברסלר (מובילת המחאה).

עמית בכר קנה לו שם של לוחם בשחיתות, וניהל את התביעה בכמה תיקים ציבורים בולטים הכוללים את תיקי הרצת המניות של נוחי דנקנר ואיתי שטרום, ועוד פרשות שחיתות בשוק ההון.

עמית בכר נבחר בשנת 2019 ליו“ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, ובחודשים האחרונים משמש כיושב ראש זמני ללשכת עורכי הדין. זאת בעקבות התפטרותו של אבי חימי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן