אוהבים חתולים? הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם

מגדלים בבית חתול? נמסים בכל פעם שאתם נתקלים בחתול רחוב? יותר חשוב לכם שחתולי הרחוב ליד הבניין שלכם יאכלו מלהיות שבעים בעצמכם? ראיתם חתול פצוע ונשבר לכם הלב? כאן תוכלו לקרוא את כל המידע העירוני שחובבי חתולים כמוכם צריכים לדעת.

אימוץ חתולים: זה כדאי, רק תדאגו לסירוס

אם חשקה נפשכם באימוץ חתול (או כלב), אנו ממליצים לכם בחום להגיע למקלט העירוני, שם תוכלו לעשות זאת. בעירייה ממליצים בחום (ובתקיפות) לדאוג לסרס או לעקר את החתול לאחר האימוץ. אם ציפיתם שהעירייה תעשה זאת בעצמם – חשבו שוב. העירייה דואגת לסירוס ועיקור של חתולי רחוב בלבד. אתם תצטרכו לגשת לוטרינר פרטי או לפנות לעמותות השונות שעוסקות בנושא.

עדיף לבצע עיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב הקרובים לביתכם, עליכם לפנות לעירייה עם טופס מיוחד ולחכות למכתב תשובה במייל או בפקס (!) מהעירייה. זמן ההמתנה המשוער הוא עד שלושה חודשים או עד המלטת הגורים (מה שיבוא קודם).

ביום הלכידה של החתול או החתולה ברי המזל יבקשו מכם נציגי העירייה לא להאכיל אותם. על מנת להצליח לבצע את הההליך בצורה הטובה ביותר כדאי שתדעו מי מאכיל את החתול. אם לא תדעו להכווין את העירייה סיכויי ההצלחה נמוכים מאד.

אם אין לכם רצון וזמן לחכות לעירייה, אתם מוזמנים לנסות ללכוד את החתול ולהביא אותו בכוחות עצמכם אל המחלקה הוטרינרית (בתיאום בהתראה של יום מראש). במייל: shimonov_k@mail.tel-aviv.gov.il או בטלפון 03-7247881. העיקורים נעשים ברחוב יוחנן הורקנוס 18. כדי שהעיקור/סירוס יעברו בצורה מיטבית עליכם לדאוג שהחתול יצום שמונה שעות לפחות טרום ההליך, שאכן אפשר ללכוד את החתול ביום ההליך ולהשאירו להשגחה במחלקה, להימנע מביצוע עיקור כחודש לאחר המלטה. אה, והכי חשוב – השירות ניתן ללא תשלום.

בנוסף, אפשר להביא את החתולים חסרי הבית גם למרפאות פרטיות. בשביל זה יש לקבל אישור והפנייה מהעירייה. לקבלת אסמכתא והפניה: shimonov_k@mail.tel-aviv.gov.il או בטלפון 03-7247881.

מרפאות פרטיות:

תנו לחיות לחיות – רחוב דב פרידמן 8 ר"ג, טלפון: *3703, שלוחה 4

צער בעלי חיים תל אביב – הרצל 159, תל אביב-יפו, טלפון: 03-5136500

אס או אס חיות – הירקון, בני ברק, טלפון: 054-7904986

האכלת חתולי רחוב: בכיף, רק תשאירו נקי

העירייה מדגישה כי היא ממש בעד האכלת החתולים רק מבקשת שתעשו זאת הרחק ממעבר הולכי רגל ומכוניות, אל תפזרו יותר מדי אוכל ואספו את השאריות כדי שהרחוב יישאר נקי ונעים. מותר ואפילו רצוי להשאיר בפינה מוצלת כלי מים.

מתקני האכלה מסודרים מפוזרים ב-11 מיקומים בעיר (באתר העירייה). הם נקבעו יחד עם מאכילי חתולים מכובדים שמבינים עניין.

דילוג לתוכן