שיבושים ברכבת ישראל – 2023

בשבועיים הקרובים יחולו שיבושים יזומים במערך הרכבות, ותחנות תל אביב יסגרו מוקדם, זאת בעקבות שורת תקלות שאירעה לאחרונה ברכבת ישראל. הבדיקות יערכו החל ממוצאי שבת ה 22 ביולי, ועד ה 6 באוגוסט. העבודות יתבצעו בשעות הלילה, החל מהשעה 9 בערב, וישפיעו על תנועת הרכבות באזור המרכז.

בעקבות הבדיקות שיתבצעו יחולו שינויים בקווים, ומומלץ לעקוב באמצעות אתר האינטרנט של רכבת ישראל או אפליקציות התחבורה הציבורית.

במסגרת השינויים:

  • קווי הרכבת בקו ירושלים – הרצליה, לא יפעלו בשעות הלילה. לטובת הנוסעים לנתב“ג יעמוד קו ירושלים – נתב“ג.
  • רכבות הלילה, בין השעות 00:00-4:00 יפעלו כסדרן. הנוסעים המגיעים מתחנות בנימינה, נתניה, הרצליה ותל אביב, המבקשים להגיע לירושלים יתבקשו להחליף רכבת בתחנת הנתב“ג.
  • רכבת תל אביב – באר שבע תעבור למתכונת מצומצמת ותפעל בין תחנות באר שבע/להבים/רהט ועד לוד ללא עצירה בתל אביב.
  • קו הרכבת תל אביב – בית שמש, יעבור למתכונת מצומצמת ויפעל בין לוד לבין בית שמש, ללא עצירות בכפר חב“ד ותל אביב.
  • קו הרכבת אשקלון בנימינה, יפעל רק בין תחנות אשקלון ולוד. במוצאי שבת בלבד יגיע גם לתחנת תל אביב סבידור מרכז.
  • תנועת הרכבות בקו תל אביב – מודיעין, והרצליה – ראשון לציון – אשקלון, תופסק החל מהשעה 8 וחצי בערב בקירוב.

מה קורה ברכבת ישראל?

בחודשים האחרונים רכבת ישראל שימשה ככלי תחבורה מרכזי עבור משתתפי המחאה כנגד הרפורמה המשפטית, ובאופן מקרי הרכבת קרסה באחד מימי השיבוש שערכו המפגינים – מה שמייד עורר תאוריות קונספירטיביות לגבי שיבוש מכוון של הרכבת. דבר שככל הנראה אינו נכון, ההסבר הפשוט הוא שההתנהלות התחבורתית של מדינת ישראל היא בבחינת התנהלות של מדינת עולם שלישי.

בין אם זה נכון, או לא, העובדות הן שרכבת ישראל מתמודדת עם שורה של תקלות כבר כמה חודשים. תקלות שמקורן במערכת החשמול של הרכבת. על פי גורמים ברכבת ישראל, ישנן בעיות רבות ברכיבים הקשורים למערכת החשמול, וישנו גם חשש לפגם בייצור של חלקים במערכת. התיקונים מתבצעים על ידי צוותים מטעמם חברת SEMI הספרדית, החברה שזכתה במכרז לחשמול מסילות רכבת ישראל.

נראה כי תמיד מעודדים אותנו לנסוע בתחבורה ציבורית, וכל אדם בר דעת יסכים כי זוהי מטרה ראויה. אך מנגד, אומת הסטארטאפ מתקשה להעמיד לטובת תושביה תשתית תחבורתית ראויה. היום מספרים לנו על רכיבים חשמליים פגומים, לפני שנתיים היו אלו שיבושים בעקבות שביתת נהגי הקטרים, ומחר מי יודע.

וגם ההבטחה הגדולה של התחבורה הציבורית בישראל, הרכבת הקלה, עדיין מתעכבת. להזכירכם הקו הראשון היה אמור להיפתח בנובמבר 2022, ונדחה למרץ 2023, ואחר כך ליולי ועכשיו לאוגוסט. ולא רק שהרכבת הקלה עדיין לא נוסעת, מומחי תחבורה כבר מזהירים כי כבר מפתיחתה היא תתקשה לעמוד בעומס הנוסעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן