אסון – שני גברים טבעו בחוף לא מוכרז בתל אביב

מידי שנה מתרחשים בישראל כשלושים מקרי טביעה המסתיימים במוות. והנה זה קורה שוב –  שני מקרי טביעה התרחשו ביום חמישי האחרון. הפעם הסיפור הסתיים בטוב.

הקיץ הישראלי מעניק לנו סיבות טובות לבלות בחופים. בהחלט כיף ונעים לשחות במים הצוננים, וזוהי אחת מפעילויות הקיץ המועדפות על התל אביבים. ולא רק התל אביבים, רבים מגיעים ליהנות מהחופים של תל אביב, ביניהם ישראלים ואפילו תיירים זרים הנהנים מהאטרקטיביות של חופי תל אביב. אך עלינו לזכור כי חופי הים יכולים להיות גם מקום מסוכן. חשוב לנהוג באחריות, להיכנס למים רק בחופים מוכרזים ומקומות בהם יש מציל.  

כוחות מד“א נחלצים לעזרה

ביום חמישי, לקראת שעות הערב התקבלה הקריאה במוקד מד“א. המקרה אירע באחד החופים הלא מוכרזים, צפונית לחוף הצוק. מייד כאשר התקבל הדיווח, צוות מד“א יצא לאזור.

כאשר צוותי מד“א הגיעו אל החוף, הגברים היו על החוף. האחד גבר כבן עשרים, במצב קשה, והשני גבר כבן ארבעים במצב בינוני. 

צוות מד“א אשר כלל רופא ופרמדיקים דיווח כי כאשר הגיעו לחוף, אחד הנפגעים היה בהכרה מלאה, והשני בהכרה מעורפלת. הצוות העניק את הטיפול הראשוני במקום, ופינה אותם לבית החולים איכילוב. הבחור בן העשרים הובהל לבית החולים במצב קשה, כאשר הוא מורדם ומונשם. 

יש לציין כי הגברים חולצו מהמים בזכות תושייתו של אזרח שהבחין במצוקתם וסייע להוציא אותם מהמים. 

אל תיקחו סיכון

חופי הים הם מקומות בו ניתן לבלות וליהנות. הם אטרקטיביים מאוד עבור בני הנוער בחופשת הקיץ, ועבור משפחות וכל מי שרוצה ליהנות בחופי הים. ועל מנת לעבור את הקיץ בשלום, עיריית תל אביב מעמידה לרשותכם 13 חופים מוכרזים ובטוחים.

רצועת החוף של תל אביב משתרעת על פני 14 קילומטר, מגבול בת ים, ועד הרצליה. אין צורך לחפש אחר חופים לא מוכרזים, כאשר העירייה מעמידה לרשותכם חופים מסודרים. 

בחופים המסודרים תמצאו שירותי הצלה אשר שומרים על בטחונים של המתרחצים. וזאת לצד שירותים נוספים שתוכלו למצוא בחופים, לצורך הנאתכם ונוחיותכם. חשוב מאוד להישמע להוראות המצילים, ולהימנע משחייה במים לאחר שעות הפעילות של תחנות ההצלה.

אנו מזכירים לכם כי חשוב גם לשתות מים, להגן על הראש עם כובע ולמרוח קרם הגנה. אלו הם הדברים הבסיסיים, ואם כולנו נקפיד עליהם נוכל לעבור את הקיץ בשלום ולהימנע מאירוע טביעה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן