אסון רודף אסון, ירושלים – שוב ילד נשכח ברכב

ביום חמישי שוב התבשרנו על אסון שהתרחש בעקבות הורה אשר שכח ילד בן 4 בתוך רכב סגור. מפחיד לחשוב על כך, אך זהו אינו אירוע יוצא דופן – בעשור האחרון התרחשו 40 מקרים שכאלו בישראל!

האסון התרחש בשכונת ארמון הנציב בירושלים. הילד הובהל למרפאת ’טרם’ כאשר הוא במצב אנוש. צוות מגן דוד אדום העניקו לילד טיפול ראשוני ופינה אותו לבית החולים שערי צדק. עוד לפני שהגיעו לבית החולים הם נקטו כבר במאמצי החייאה. אך למרות כל מאמתי הצוותים הרפואיים, לרופאי בית החולים לא נותר מה לעשות מלבד לקבוע את מותו של הילד.

מקרה שכזה מזעזע את כולנו, ואף הורה לא רוצה שיקרה לו מצב שכזה. וכל אחד מאיתנו עשוי לחשוב לי זה לא יכול לקרות, אך המציאות מראה שזה עשוי לקרות לכל אחד!

הרכב בקיץ הישראלי הוא סכנת חיים

הטמפרטורה ברכב החונה בשמש עלולה להגיע במהירות ל 70 מעלות, זוהי טמפרטורה קטלנית עבור כל מי שנלכד או נשכח ברכב. שימו לב כי הסכנה היא לא רק הורים השוכחים תינוקות ופעוטות ברכב, אלא גם ילדים הנלכדים ברכב במהלך משחק. לכן במסגרת אמצעי הזהירות, עליכם גם להרחיק את מפתחות הרכב מהילדים.

באופן כללי המלצות הבטיחות הכלליות הן:

אין להשאיר ילד ברכב לבד, אפילו לא לרגע אחד. גם לא להשאיר עם חלונות פתוחים.
אמצו לעצמכם הרגל תמיד לפתוח את הדלתות האחוריות כאשר אתם יוצאים מהרכב. אפילו כאשר הילד לא אתכם. זה יכול להפוך להרגל מציל חיים.
הרגלים נוספים יכולים להיות השארת התיק במושב האחורי ותזכורת בנייד.

שימו לב כי קיימות גם מערכות בטיחות לרכב אשר נועדו לתת פתרון לבעיה זו.

על ההורים להיות זהירים בכל ימות השנה, אך הסכנה גדולה יותר בימי הקיץ. זאת מכיוון שהטמפרטורות גבוהות, ותוך זמן קצר הרכב יכול להגיע לטמפרטורה קריטית. כך שגם אם נזכרתם לאחר מספר דקות, הילד עשוי להיות במצב רפואי קשה ומסכן חיים!

כאשר אנו שומעים על מקרים שכאלו, אנו מייד ממהרים לשפוט את ההורים ולחשוב על איזה חוסר אחריות. כל אחד מאיתנו חושש ממצב שכזה, אך גם בטוח שלו זה לא יקרה. ולכן אנו חוזרים ואומרים כי זה יכול לקרות לכל אחד, וחובה עליכם לאמץ כללי זהירות. הנושאים הללו נחקרו, והוכח כי זה בקלות יכול להתרחש אצל כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן