אוטוטו שעון קיץ: כך זה ישפיע עליכם

ידענו חורף גשום במיוחד ואנחנו אכן אסירי תודה, אך עם כל הכבוד לנוף הירוק, לנחלים החדשים ולכינרת שמזמן לא הייתה כה מלאה, יש להודות שאם קיים דבר אחד שמטריד בחורף הוא אותו "שעון חורף" שמלבד העובדה שהוא שולח את הילדים לישון מוקדם הוא אינו חיובי בשום צורה, ועל כן מרגש לדעת שאנו ממש לקראת מעבר לשעון קיץ, ואף נותר לקוות שנשלים פערים מול שלל מדינות וגם כן נבטל את אותו שעון חורף, אך עד שזה יקרה נעצור להבין אלו שינויים צפויים לנו עם המעבר הקרב.

שינה שבת ועוד

התרגלתם לקום עם החושך? ובכן החיים שלכם עומדים לחזור למסלול – אתם עומדים להתעורר ומיד להבין שהיום כבר התחיל, וכעדות לכך תמצאו מחוץ לחלון אור יום. מכאן שלצד העובדה שאתם עומדים לישון הרבה יותר טוב (ולהתעורר הרבה יותר טוב) גם יש לאפס את כל השעונים המעוררים ולשים לב למגוון שינויים נוספים, ואף לכאלו שנוגעים ליום השבת. שנרחיב? זמני כניסת השבת גם יקבלו עדכון משמע אט אט השבת תיכנס יותר מאוחר, כך שאם אתם שומרי שבת תזכו ליותר זמן במטבח, ועל כן מי יודע, אולי תספיקו גם לישון צהריים וגם להעמיד סירים.

מאפשרים לילדים להוציא אנרגיה

אם יש לכם ילדים, אתם בוודאי כבר סופרים את הימים עד שיחזור שעון הקיץ, ולו כי עם כניסתו של שעון הקיץ הרבה יותר קל להישאר עם הילדים בגן המשחקים, מבלי שחושך מאיים יבריח חזרה לבתים. כמו כן, שימו לב שאינכם מאפשרים ליתרון להפוך לחסרון – שאינכם מאפשרים לשעות האור לאחר את שעת השינה.

מרגישים חיוניים

כאשר בחוץ השמש עוד בשמיים גם בשעות אחר הצהריים, מרגיש הרבה יותר נכון לצאת למסעדה, לקניות, להצגה וכדומה, ולו כי האור מעודד להסתובב ובעיקר לחיות, כך שבדומה לדוב, גם אתם עתידיים לגלות שתמה לה שנת החורף. מלבד זאת, תוכלו לתכנן חופשות משפחתיות לימי הקיץ, ולו בשל מזג האוויר הנעים שעתיד להגיע. כמו כן, זהו בדיוק הזמן לחזור לפעילות ספורטיבית בשעות הערב – לקבוע עם חברים להליכה משותפת בשכונה. מהו המינוס? נגמרו התירוצים!

שנסכם?

עם בואו של שעון הקיץ ניתן להיפרד (ולו זמנית) מאותו דכדוך חורף, ניתן לחדול לחוש מנומנמים בשעות הצהריים המוקדמות ואף ייתכן שתוציאו יותר כסף, פשוט כי תתחילו לצאת יותר למרכזי קניות. עם זאת, היו ערים לכך שבשבוע הראשון עשויים לחוש מוזר ואף מחקרים מראים שבשבוע הראשון שבו מזיזים את השעון אנשים רבים יוצאים מאיזון ואף אחוז ההתאבדויות עולה. אם כן מדוע לא מבטלים את אותו שעון? ובכן חוקרים מסבירים ששעון חורף תואם את המצב הטבעי, ולו כי בצהריים השמש אמורה להיות במרכז השמיים (ממש כפי שקורה בשעון חורף), כך שבעצם שעון קיץ הנו עיוות של הטבע, וכפי שלא פעם לומדים הטבע (האנושי) לא אוהב שמשחקים עמו.

דילוג לתוכן