לאחר הפיגוע בנט מבקר בבר התל אביבי בדיזנגוף

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ביקר ביום שני ה-11 באפריל ב"אילקה", הבר התל אביבי שבו התרחש הפיגוע האיום בשבוע שעבר. בפיגוע נרצחו שלושה, כאשר רבים אחרים כנראה יתמודדו עם השלכות רגשיות ונפשיות בעתיד.

הביקור של נפתלי בנט בבר התל אביבי נערך במקביל לפתיחה המחודשת של אילקה, כאשר במהלך הביקור ראש הממשלה אמר שכעת צריך "לחזק את הבעלים של הבר התל אביבי ואת התושבים באזור". כמו כן, רה"מ נפתלי בנט טען כי: "לא ניתן לעולם לאויבים של עם ישראל לעצור לאזרחי המדינה את החיים שלהם".

פיגוע בתל אביב ברחוב דיזנגוף – רה"מ בנט מבקר בבר

בפיגוע ביום חמישי שעבר, נרצחו 3 אנשים. תומר מורד שהיה בן 28 במותו, ואיתם מגיני שהיה בן 27 במותו, התגוררו בת"א. ברק לופן, בן 35 במותו, התגורר בגבעת שמואל. מלבד 3 ההרוגים בפיגוע בתל אביב, נפצעו 11 אנשים נוספים. המחבל, רעד חאזם, שהתגורר במחנה הפליטים ג'נין, ירה מס' יריות לעבר היושבים בבר התל אביבי שברחוב דיזנגוף.

לאחר מס' שעות של חיפושים אל תוך הלילה, המחבל נורה למוות ביפו בצמוד למתחם השעון. בתום מרדף בן כשמונה שעות וחצי, יחידת שב"כ הצליחה לאתרו בקרבת מסגד ולנטרלו במקום (לאחר שירה מס' כדורים לעבר יחידת השב"כ ולא הצליח לפגוע בה).

רה"מ נפתלי בנט מבקר בבר אילקה שבדיזנגוף לאחר הפיגוע

השבוע, לאחר שבוצע בדיזנגוף טבח ב-3 אזרחים תמימים, רה"מ נפתלי בנט  מסר ש: "לא ניתן להם לנצח אותנו". רה"מ טען שבמקביל לחזרה לשגרה, ישראל ממשיכה להילחם בצורה ממוקדת במפגעים ובמקורות שלהם.

השבוע, ביקרו בבר התל אביבי, אילקה, גם השר לביטחון פנים, עמר בר-לב. כמון, ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, מסר כי רחוב דיזנגוף הוא רחוב שידע לא מעט פיגועים ומפגעים במהלך השנים. זאת ועוד, רון חולדאי הוסיף כי הנחה גופי ביטחון בעירייה להשים דגש מיוחד על מקומות הבילוי בעיר במהלך החג.  

פסח תל אביבי בצל סיכול פיגועים

בזמנים שבהם מתנהלת מלחמה באירופה, ארה"ב וסין מאיימות להסתכסך ורוסיה כבר הספיקה לאיים על פינלנד ושבדיה, אפשר להתבלבל ולחשוב שהחיים בישראל פשוטים ואינם מסוכנים. יחד עם זאת, הישמרו לנפשותיכם וזכרו לפקוח עיניים בחג ובכלל.

מגזין זמן תל אביב מאחל פסח שמח וכשר, חזרו לחייכם ואל תתנו למפגעים להשפיע על החלטותיכם בחג.

דילוג לתוכן