כ-10 פצועים בקטטה לפני דרבי תל אביב

 "הרגשתי מכה בראש", דיווח אחד האוהדים שהיה בזירת האירוע. 6 אוהדי מכבי תל אביב נעצרו, כאשר אחרים נפצעו בקטטה מאסיבית בין אוהדים לקראת הדרבי התל אביבי. כמו כן, לפחות 10 בני אדם פונו לבתי החולים וולפסון ואיכילוב.

אוהדי כדורגל נפצעו בקטטה אלימה ברחוב נס-גוים בתל אביב דרום. אחד נמצא כרגע במצב בינוני והשני במצב קל, מה שקרה באצטדיון בלומפילד והמשיך כקטטת רחוב לכל דבר. המשטרה עצרה 15 אוהדים בחשד למעורבות בקטטות ובהתפרעויות, ותפסה עשרות כלי תקיפה, אלות ומוטות ברזל המיועדים לכאורה לשימוש על ידי האוהדים.

קטטה המונית בתל אביב "פותחת" את הדרבי

אחד הפצועים היה אוהד הפועל תל אביב כבן 30, שנותר לבדו בכניסה לחדר המיון בבית החולים איכילוב לאחר שסבל מפציעות קשות בפנים. לדבריו, הוא הרגיש חבטת לבנה על ראשו, אך לא זכר את פרטי התקיפה עצמה. מטעם בית החולים איכילוב נמסר כי, הפצוע סבל מדימום קל במוח ושברים מרובים בעצמות הפנים.

הפצועים, שאושפזו להשגחה, החלו בסדרת בדיקות בחדר המיון כבר במוצ"ש האחרון. מבית החולים נמסר כי המקרים הללו דווחו למשטרה ונפתחה חקירה בהתאם. כיצד קרה המקרה ומה אפשר לעשות כדי למנוע מקרים עתידיים כאלו? לא בטוח שאפשר.

תיאור הקטטה ההמונית לקראת דרבי ת"א

בשעה 15:28, התקבל דיווח במוקד מד"א מחוז דן על קטטה ברחוב נס לגויים, בה נפצע מטופל איכילוב פציעות נוספות המוגדרות קלות. כעבור פחות משעה נפצעו פצועים נוספים. מדיווח בתי החולים, נכון לאותה שעה, הפצועים, חמישה בסך הכול, פונו לאיכילוב עם פציעות קלות.

במקביל לדיווחים אלו, קטטה נוספת בין אוהדים התרחשה גם היא ברחוב "שלבים" (צמוד לפלורנטין) ללא נפגעים. חובשים של מד"א מסרו: "כשסיימנו לטפל בפצועי הקטטה ברחוב נס לגויים, קיבלנו דיווח ממוקד הפצועים הנוספים וכן משתי ניידות טיפול נמרץ שהגענו למקום". משטרה, כוחות ביטחון, מתן טיפול רפואי לפצועים המדממים – כל זאת קרה תוך דקות ספורות.

המשטרה נטרלה מהר את קטטת טרום הדרבי

המשטרה הצליחה להגיע מאוד מהר לאירועים השונים, ויש לזקוף זאת לזכות הקרדיט של השוטרים. איך אומרים? "כשמגיע לפרגן – מפרגנים". עקב מוכנותה והיערכותה של המשטרה למקרים מהסוגים האלו, ובעקבות הקרבה הרבה של תחנת המשטרה (בשלמה פינת קיבוץ גלויות) לאזור הקטטה, השוטרים הצליחו לנטרל את האירוע די מהר.

בברכת דרבי מוצלח ונטול אלימות, מגזין זמן תל אביב ימשיך לעדכן אתכם במאורעות השונים.

דילוג לתוכן