צעירה הותקפה בת"א ללא שום רקע או סיבות לכך

 צעירה שהגיעה לבקר את חברתה בשכונת פלורנטין בתל אביב, הותקפה על ידי דר רחוב מוכר באזור. לדברי תל אביבים רבים ובפרט פלורנטינים, זוהי תופעה מוכרת בדרום תל אביב. מגזין זמן תל אביב יצא לסקור את המקרה עבורכם.

טליה, אם לילדה בת 10, הגיעה לשכונת פלורנטין כדי לבקר את חברתה ולבלות באחת מהשכונות התל אביביות הטרדניות בימינו. אמה-מה, בשכונת פלורנטין ישנה תופעה לא מאוד מצומצמת של דרי רחוב אשר לעיתים חווים שלל אפיזודות של טירוף או אפיזודות-סמים. במקרה הזה של טליה, לצערה, היא הרגישה מקרוב את הסיכון הפוטנציאלי של הליכה ברחובות בדרום תל אביב.

פלורנטין נחשבת בטוחה בד"כ עד ש..

אמנם שכונת פלורנטין נחשבת שכונה בטוחה, אך באזור זה של דרום תל אביב ישנם לא מעט דרי רחוב, אשר לעיתים מגיבים באלימות כלפי תושבי האזור, כלפי בע"ח, כלי רכב, חנויות ועוד. הצעירה, טליה, סיפרה כי כשהיא וחברותיה יצאו מסופרמרקט בשכונת פלורנטין, היא הותקפה באלימות.

התקיפה בוצעה ככל הנראה על ידי דר רחוב, כאשר לפי תיאוריה למשטרה מסופר כי דר הרחוב תפס את טליה בשערה, שבר על ראשה בקבוק זכוכית וניפץ את מכשיר הטלפון שלה על הרצפה. הצעירה מספרה שראשה דימם, בעוד שהיא פונתה לבית החולים לקבלת טיפול.

תופעת דרי הרחוב בפלורנטין ובת"א

צוות מגזין זמן תל אביב יצא לבדוק בשטח, עד כמה תופעת דרי הרחוב היא באמת רחבת היקפים? בפועל, ישנם הבדלים מסוימים מבחינה סוציו אקונומית בין מרכז תל אביב, צפון תל אביב ודרום העיר. לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין שבדרום תל אביב תופעת דרי הרחוב היא רחבת היקף יותר מאשר באזוריה האחרים של תל אביב.

עם זאת, יש לציין כי תושבי דרום תל אביב מודעים לתופעה וחלקם אף נרתמים מאמצים להאכיל דרי רחוב, להעניק לכם מחסה במקרים מסוימים ועוד. כמו כן, יש לציין כי ישנם בתי מחסה עבור דרי רחוב ברחבי העיר, אך חלקם הגדול של דרי הרחוב פשוט מעדיפים להימנע מלבקר בבתי המחסה האלו.

אנחנו כחברה חייבים לקחת אחריות

בשורה התחתונה, לתופעה של דרי הרחוב יש השלכות, בין אם מסתכלים על זה מהכיוון הזה או האחר. ככל שאנחנו, כחברה, ניקח אחריות על התופעה ונגדיל את התקציבים במשרד הבריאות לצמצומה, כך נוכל גם ללכת בבטחה ברחוב. אמנם לעולם לא נוכל לפתור לחלוטין תופעות כאלו, אבל אפשרי לצמצמן.

דילוג לתוכן