ארוחה חגיגית מתקרבת? כך תעשו רושם על המוזמנים

בכל שנה כשמתחילים להרגיש את סוף החורף, מבינים גם כמה קרוב חג האביב, כן, זה שבו כל המשפחה מתכנסת, כולל משפחה מורחבת, כולל הדודות שלא ממש מתות אחת על השנייה… אתם כבר מבינים למה אנחנו חותרים, במיוחד אלה שהשנה תורם לארח. כן, ליל הסדר לא רחוק כמו שהוא נראה ואלה שיודעים שתורם בסבב הגיע, מתחילים לחשוב גם על עיצוב השולחן, איך שיראה חגיגי ומרשים, במיוחד אחרי שנתיים שבהן נערך סדר בזום או באופן מצומצם. כמה טיפים איך ליצור שולחן שהנכנסים יהיו מופתעים וללא מילים (עם חלקם עוד קצת שתיקה מלא תזיק…)

מפיות- לא רק לניקיון

מפיות הן פריט שנראה אמנם פשוט וסטנדרטי אך אפשר לשחק אתו ולהפוך אותו לפריט עיצובי של ממש. קודם כל, ישנו מבחר ענק של דוגמאות מפיות. אפשר לבחור צבעים חלקים מכל הסוגים או הדפסים במגוון סגנונות כמו וינטג' (למשל הדפסי פרחים) או מודרני (צורות גיאומטריות וצבעוניות מתונה). בנוסף אפשר גם לקפל אותן ולעשות מהן צורות מקוריות שיוסיפו לשולחן. קיפול המפיות בצורת פירמידה או קיפול עם כיסים להכנסת סכו"ם בתוכן יהפכו את השולחן לחגיגי ומיוחד יותר.

שולחן עם מוטיבים של אביב וטבע

פסח הוא אחד החגים המזוהים ביותר עם פריחה ובכלל טבע. אפשר להכניס את הטבע אליכם הביתה ולהעמיד אותו על השולחן והמוטיבים רק יוסיפו יופי. אפשר לשלב בין פריטים טבעיים שאספתם לבין פריטים מלאכותיים. אלמנטים טבעיים לגמרי יכולים להיות אבנים או חלוקי נחל, גם כאלה שמשמשות מצע לגינה, שיבולים, כותנה או צמחים אחרים. שיבולים אפשר לקנות, כולל מלאכותיות שנראות לגמרי הדבר האמיתי. כך גם ענפי כותנה. לצמחים טבעיים אפשר לקטוף צמחי קנה שגדלים בצד הדרך (שיבולת שועל ומהמשפחה), אפשר לקשט בצמחי תבלין את השולחן, כשאפשר ללכת רחוק יותר ולקנות עציץ קטן לכל אורח, וכמובן פרחים תמיד יוסיפו.

סכו"ם שמתאים לסט הכלים

לגבי סט הצלחות אנחנו בטוחים שאתם שולפים את היפה ביותר שלכם ואכן לצלחות יש הרבה מקום מבחינת העיצוב. התאימו את הסכו"ם לסט הכלים בגוונים שלו. אפשר למצוא סכו"ם לא רק בצבע כסף סטנדרטי אלא גם בצבע זהב, כולל זהב אדום שיכול להתאים מאוד לקערת פסח מנחושת, וגם צבע שחור שהוא מרשים ומסתדר היטב עם כל עיצוב. אפשר להתחדש ולא להוציא את הסט החגיגי שמשתמשים בו בכל שנה (אפילו שמשתמשים בו רק פעם בשנה) אלא לחדש ולחפש עיצובים חדשים גם בתחום זה.

לבחור ראנרים שיוסיפו לעיצוב וגם לאווירת החג

כשיש ראנרים מעוצבים אפשר לבחור מפה פשוטה וגם לא צריך יותר מדי קישוטים על השולחן, במיוחד אם אתם אוהבים סגנון עיצוב מינימליסטי ורוצים להשאיר שולחן מרווח ולא צפוף מדי. אפשר למצוא ראנרים מבד או מויניל שמיוחדים לפסח, מגיעים במגוון צבעים, כולל סולידיים כמו אפור ויש עליהם כיתוב הקשור לפסח. ראנר כיפי אחר הוא של לוח מחיק שעליו אפשר לכתוב ברכות והוא יכול לספק לילדים עוד התעסקות בזמן קריאת ההגדה.

קרדיט תמונה: pixabay

דילוג לתוכן