תעודת הוקרה הוענקה לאזרח שחיסל את המחבל של הפיגוע התל-אביבי

למרבה הצער, קשה מאוד לדון בנושאים של פוליטיקה וביטחון בזמן האחרון מבלי לדון על פיגועים. ובכן, מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון לאומי החליטו להעניק תעודת הוקרה לאזרח אשר ירה במחבל בפיגוע שהתרחש במהלך שבוע שעבר בתל אביב.

שניהם הוסיפו ויצאו ואף כינו את אותו אזרח "גיבור", תחת הטענה כי הוא פעל כמצופה, חתר למגע וכן גם נטרל מרצח נתעב שהגיע אך ורק במטרה לרצוח עוד אנשים. אולם, בעקבות האיומים הרבים שקיבל על חייו ועל חיי משפחתו, החליט האזרח שלא להיחשף יותר, אם כי פעילים רדיקליים חשפו את פניו ובכך בעצם יצרו מצב של סכנה.

תקציר על הפיגוע

ביום שלישי שהיה בשבוע שעבר, מחבל תושב פלסטין עלה על מדרכה וכן גם על שביל אופניים ברחוב פנחס רוזן התל אביבי, כאשר הוא דורס מספר עוברי אורח. כמו כן, כדאי לציין כי מנכ"ל מד"א אלי בין הוסיף ואמר כי אותו מחבל נתעב גם יצא מכלי רכבו בשלב מסוים והחל לדקור אנשים, עד לנטרול מלא שלו בידי האזרח שחיסל אותו.

המחלוקת על הנטרול

בעוד כי אין עוררין על כך שחיסול מחבל נתעב שמטרתו העיקרית היא אך ורק לרצוח עוברי אורח תמימים ככל הניתן, עדיין הייתה מחלוקת מסוימת לגבי האופן בו ק' ניטרל את המחבל. למעשה, בתיעוד של מקרה הפיגוע, נראה כי ק' יורה מחבל מספר פעמים, גם לאחר שהיה שרוע לגמרי על הקרקע.

מנגד, חשוב מאוד להדגיש כי בכל זאת מדובר על מחבל ומרצח, זאת בעוד כי היו מקרים בעבר בהם מחבל גם סחב מטען חבלה או לחילופין, נשק נוסף וגם ברגעיו האחרונים המשיך במסע הרצח.

ק' נחשף בידי רדיקליים

לאחר המחלוקת והסערה בנוגע לניטרול המחבל, גורמים פלסטינים רדיקליים חשפו את פרטיו האישיים במלואם, את תמונתו וכן גם את פרצופם של משפחתו של ק' – דבר שגרם לו לחדול מלהמשיך ולהיחשף ברחבי המדיה, אם כי ייתכן שהדבר הוחלט מאוחר מדי שכן, קודם לכן ק' התראיין לכלי התקשורת השונים כאשר רואים אותו לגמרי ושומעים את קולו.

לסיכום

אין ספק כי מדובר על מצב מסובך ונפיץ למדי שכן, אזרח שביצע את חובתו המוסרית וניטרל מחבל נתעב שביקש להרוס חיים שלמים ולרצוח כאוות נפשו כעת נמצא במצב בו נשקפת סכנה לחייו ולחיי משפחתו. בהתאם לכך, חשוב מאוד לציין כי על המשטרה להגן עליו ככל הניתן, מאחר ובכל זאת, מדובר על אזרח אשר קיבל אות הוקרה בהתאם לתפקודו בסיטואציה שכן, ק' בהחלט מנע פיגוע גדול יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן