5 פקיסטנים נעצרו בחשד שעבדו בתל אביב

על פי דיווחים העולים מפקיסטן, המשטרה המקומית עצרה חמישה אזרחים ובמהלך מצוד אינטנסיבי אחר שלושה נוספים, כאשר הדבר נובע מחשדות כי אלו עבדו בתל אביב בעבודות של ניקיון, תדלוק ושטיפת מכוניות בניגוד לחוק הפקיסטני. למעשה, על פי החוק במדינה זו, קיים איסור בכל תוקף על האזרחים לנסוע אל מדינת ישראל, כאשר הדרכון הפקיסטני בעל תוקף כמעט לכל מדינה בעולם – מלבד ישראל בעצם.

כל הפרטים על המקרה

כאשר מדובר על אירועים תל אביביים אשר התרחשו בתקופת קיץ, אין ספק כי המקרה שבו נעצרו חמישה אזרחים פקיסטניים הוא בהחלט מפתיע. על פי הודעה מטעם סוכנות החקירות הפדרלית של פקיסטם, שמונת הפקיסטנים ממחוז סינדר עבדו בתל אביב בתקופה שנמשכה בין 4 ל-7 שנים.

העניין התגלה על ידי מידע שהגיעה מאחד מקרובי האזרחים, כך טען קצין בכיר באותה סוכנות חקירות פדרלית. אותם חשודים בעצם עבדו בארץ בתור עוזרים, מתדלקים, מנקים וכן גם שוטפי מכוניות בתחנות דלק שונות, כאשר הם חזרו לאחר מכן אל פקיסטן על ידי עצירות ביוון ודובאי.

ה"חטא" ועונשו

הסוכנות הפדרלית מתכוונת להגיש כתבי אישום נגד כל השמונה, כאשר הרקע לכוונה זו הוא הפרה בוטה של חוקי הדרכונים משנת 1974 וכן גם הפרה של פקודת ההגירה משנת 1979. בימים אלו, הסוכנות עורכת חקירה אשר במסגרתה מבררים כיצד אותם אזרחים הצליחו להגיע אל ישראל ולעבוד בתל-אביב במשך שנים מבלי שיתגלו על ידי הרשויות המקומיות.

על פי טענה של דובר סוכנות החקירות הפדרלית, המבצע לתפיסת אותם חשודים החל לאחר שהרשויות מצאו עקבות של העברות כספים בסכומים גדולים, כאשר על פי החשד אותם חשודים שילמו בין 1,090 ל-1,453 דולרים לסוכן ישראלי שסייע להם להסתנן אל ישראל ולהשתלב בעבודה. אותו דובר הוסיף וטען כי על פי הממצאים שבידיהם, אותם חשודים הגיעו אל ישראל דרך ירדן, כאשר אל ירדן הגיעו דרך טורקיה, סרי לנקה וקניה.

לסיכום

מבין כל המקרים בנושא של אירועים תל אביביים שהתרחשו בתקופה האחרונה, אין ספק כי זהו אחד המקרים המפתיעים ביותר. בהתאם למקרה בסדר גודל כזה, נשאלות מספר שאלות – כיצד הצליחו אותם חשודים פקיסטנים להסתנן אל ישראל מלכתחילה מבלי לעורר את החשדות של הרשויות המקומיות והגורמים נגד ההגירה? לאחר שהסתננו, כיצד הצליחו אותם חשודים לעבוד במשך שנים בארץ? והאם אותן תחנות דלק ידעו על מוצאם? כמו בכל מקרה, על מנת להבין את כל יתר הפרטים נצטרך להמתין למידע נוסף בנושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן