גמילה מקנאביס – כיצד ניתן לטפל בבעיית התמכרות לגראס וחשיש?

גמילה מקנאביס

התמכרות לקנאביס, גראס וחשיש (נגזרות שונות של צמח הקנאביס אשר מכיל חומר פסיכואקטיבי בשם THC) הופך לבעיה לא קטנה בעשורים האחרונים. בעקבות תופעת ההתמכרות הזו נפתחו לא מעט מרכזי טיפול בהתמכרויות ומכוני גמילה מקנאביס אליהם ניגשים מטופלים אשר חשים שהעישון של גראס וחשיש הפך לגורם בעייתי והרסני בחיים שלהם. הטיפול תמיד מתחיל כאשר המכור מודה שיש לו בעיית התמכרות. קשה מאד לטפל בבן אדם שלא מודה בכך שיש לו אכן בעיית התמכרות.

כיצד מתחילים את הגמילה?

הגמילה הראשונית הפיזית יכולה להיות מאד מתישה, תופעות נפוצות של השבועות הראשונים הם קשיים בהירדמות ועצבנות יתר. אנשים רבים שנגמלים מקנאביס, גראס וחשיש חווים התפרצויות זעם בעקבות הקושי שלהם להתמודד עם הרגשות והמחשבות שלהם מבלי לעשן את הסם שהם כל כך התרגלו אליו לאורך השימוש שלהם. לאחר השבועות הראשונים ממשיכים בטיפול של שיחות או קבוצות תמיכה כדי להצליח להישאר נקיים לאורך זמן. כדי לשמור על איכות חיים לאורך הזמן ברוב המקרים נדרש התנזרות מוחלטת כלומר שאי אפשר פשוט לחזור לעשן מידי פעם אחרי כמה חודשים, כי מהר מאד חוזרים לדפוסים הישנים ולהתמכרות ותלות הרסניים.

יש גם מכורים רבים לגראס וחשיש שמחליטים "לאשפז" את עצמם באישפוזית למשך 3 שבועות או יותר, כדי להיות במקום סגור עם מדריכים ומטפלים אשר שומרים עליהם כדי שהם לא ייפלו חזרה לעישון במשך השבועות הראשונים. קיימים בישראל עשרות אישפוזיות כאלו לגמילה מסמים. רוב המכורים מצליחים להישאר נקיים לאורך זמן רק בעזרת התמסרות לטיפול והמשך טיפול קבוע ביחד עם מטפל, מדריך או קבוצות תמיכה למכורים.

איך זה מרגיש להיות נקי לגמרי מקנאביס?

מכורים שנגמלים מהעישונים ומתמסרים באמת לטיפול ולחזרה שלהם לחיים תקינים חווים תחושה של חופש. חופש מתלות ומהתמכרות היא דבר שקשה להסביר במילים ורק מי שחווה את זה יודע על מה מדובר. הנגמל מרגיד שהוא ניצח את ההתמכרות שלו ושחזרה לו השליטה על חייו ושהוא כבר לא תלוי בחומר ובעישון כדי לחיות את חיי היומיום שלו. ניתן גם להבחין אצל רוב המכורים הנקיים שיפור משמעותי בכל חלקי החיים כגון: מערכות יחסים, פרנסה, בריאות פיזית, תחביבים ועוד.

לסיכום

מי שחווה תלות והתמכרות לקנאביס, חשיש וגראס וחווה גם את הגמילה ואת החופש מגיע כאשר מתחילים לחיות חיים נורמליים ותקינים ללא תלות זו יוכל לספר על כך שסוג של נס קרה לו. החופש מתלות בסם מלווה בפריחה וגדילה משמעותית בכל חלקי החיים. אפשר להיגמל מקנאביס ומסמים אחרים, אם מוכנים להתמסר לזה ולהודות שאכן קיימת בעיה.

דילוג לתוכן