בין אם אתם מכורים או בזים לטרנדים עיצוביים הישארו מעודכנים

אם יש משהו אחד בטוח, זה שטרנדים עיצוביים תמיד יהיו שם ברקע כדי לגרום לנו לחשוב שמה שיש לנו לא מספיק עדכני, שמה שחשבנו בעבר כיום הוא מיושן, שיש אושיות ש"יותר" מבינות, שאנחנו אולי אופנתיים אך לא מעודכנים.

מכאן שניתן לומר שתחום העיצוב הוא כמו נחל שמתחיל במקום אחד ונגמר במקום אחר, כך שגם את תמיד זורמים באפיק מים (חומרי גלם, צבעים, גימורים, טקסטורות וכדומה), הם תמיד יקבלו גוון מעט שונה, כזה שישפיע לא רק הנראות, אלא גם על הטעם. אז אם נהיה כנים, נודה שבין אם אנחנו מכורים או בזים לטרנדים, הם תמיד מעוררים עניין, וכאן אתם מוזמנים לקבל הצצה. אם כן אלו טרנדים עיצוביים שולטים במטבחים של 2022? יצאנו לגלות!

הצבע בחזית

אם רגילים לחשוב על מטבחים באזור שבין חום ללבן ובאזור שבין אפור לשחור, הרי שהמטבחים של 2022 הרבה יותר נועזים. מכאן שניתן למצוא הן מטבחים כפריים איכותיים והן מטבחים מודרניים תעשייתיים שמתהדרים בצבעים שאינם "מסתתרים", אלא בצבעים שדורשים לעצמם את חזית הבמה. כך למשל ניתן למצוא ארונות מעץ מלא בגוון ורוד פוקסיה, ירוק אזמרגד, כחול עמוק וכדומה. מדובר במופעים מיוחדים ומרהיבים.

מצא את ההבדלים

כיום נהוג להביע תחכום, או יותר נכון ליצור עניין ע"י שבירה של דפוס קיים. הרעיון הוא להחליט על קו עיצובי ואז לשבור אותו בעדינות. מכאן שניתן לשלב פריט כפרי במטבח מודרני, לשלב חומריות חמה במטבח מתועש, לשלב צבע מושך בתוך מטבח שקט וכדומה. כך למשל ניתן לשלב חזית צהובה במטבח כפרי שמנת . ניתן לשלב יחידה נפרדת בעלת קווים עיצוביים שונים. ניתן שרק הסוקל יהיה צבוע בצבע בולט בעוד ששאר המטבח נשאר שקט וכדומה.

מדפים פתוחים

אומנם כבר שנים שהמטבח מתממשק עם המרחב הפתוח של הסלון ופינת הישיבה, אך בכל הנוגע לארונות, נמצא שהם נשארים סגורים. עם זאת, לאחרונה הרצון של המטבח להשתלב עם סך החלל התעצם, כך שלצד ארונות שזוכים לדלת מרשימה, ניתן למצוא שילוב של מדפים ארוכים ופתוחים. כאן ניתן למצוא מדפים שעוברים מטריטוריה אחת שנייה (למשל מפינת הבישול לפינת ההסבה), ובאופן כללי מדפים שמציעים אפשרות לשלב הצצה לעולם האישי. מכאן שהם יכולים להציג כלי חרסינה, ספרי קריאה, עציצים, פריטי נוי וכדומה, כאשר בין היתר הרעיון הוא להכניס למטבח תחושה של מרחב ואווריריות.

הסתרה

המראה הנקי והשלם כמעט ונהיה אובססיבי. קיימים מטבחים שנראים כמו יחידה אחת, כך שאין לדעת היכן מסתתרת ידית, היכן נמצא הארון, היכן נמצא המקרר, היכן נמצא מדיח הכלים, ואפילו אין לדעת היכן נמצא התנור. החוכמה היא ליצור מראה שלם, אך לא מכביד.

קו של אור

תאורה לינארית היא בהחלט הבחירה המובילה בתחום המטבחים. לא עוד שנדליר מרשים שממוקם מעל למרכז השולחן, ולא עוד תאורה מרשימה שממוקמת במרכז המטבח, אלא תאורה לינארית שנעה לאורכם של משטחים. מכאן שהיא יכולה להיות ממוקמת מעל לאי, מעל לפינת האוכל וכדומה, כאשר ריבוי גופים מייצרים אינטראקציה מעניינת, כך שבין היתר יש להתחשב ביחס שבין המיקומים. 

טרנד אל זמני

עתה כאשר ידוע מהם הטרנדים המובילים לשנת 2022 רק נותר להביט קדימה, מתוך הבנה ששנה הבאה יגיחו לחיינו טרנדים חדשים, כאלו שיבקרו את אלו שקיימים ויציעו שכלולים, כך שכל אחד מוזמן לקחת השראה, אך באותה נשימה להבין איזה עיצוב נכון בדיוק עבורו – איזה עיצוב הוא אל זמני.

תמונה – FREEPIK

דילוג לתוכן