הדרך הנכונה להימנע מגירושין כואבים

תהליך פרידה וגירושין בין בני זוג, יכול להפוך מפצע כואב ומתמשך למהמורה פשוטה שעוברים אותה בקלות יחסית. הרצון המשותף לסיים את הנישואין בכבוד הדדי ומתוך רצון להתחשב בילדים ובמה שטוב עבורם, מהווה זרז להשגת הסכם גירושין משביע רצון שעובד לטובת כולם. עם זאת, חשוב להבין כיצד ייתכן וניתן יהיה להימנע מראש ממחלוקות הנוגעות לכסף, למשמורת, לדמי מזונות ולכל יתר הנושאים העיקריים עליהם לרוב נסובים הוויכוחים, כאשר לעיתים הפתרון הוא התעסקות בנושאים ה"לא נעימים" הללו כבר בתחילת הנישואין – מה שכמובן יסייע רבות אם תתרחש פרידה.

האתגרים הכואבים בהליך הגירושין

חווית הכישלון המלווה את תהליכי הגירושין, מתקיימת בדרך כלל אצל שני בני הזוג וזאת כיוון שאיש מהם לא דמיין שכך יבואו על קיצם חיי הנישואין שלו, בין אם מדובר בזוגיות של שנים ארוכות וגם כאשר הזוג המתגרש עוד לא השלים אפילו שנה כזוג נשוי. אצל הורים לילדים, הגירושין הופכים באופן טבעי ליצריים יותר, זאת כי נושא המשמורת על הילדים המשותפים וכן גובה דמי המזונות – ואפילו זהותו של מי שישלם אותם מבין שני בני הזוג – הופכים לטעונים במיוחד. סיוע של עורך דין גירושין המתמחה בליווי הליכי פרידה וגירושין, יכול לשפוך אור על הסיטואציה ולתמוך בניהול הוויכוחים הללו באופן שייטיב עם הלקוח ולטובת האינטרסים שלו.

כאשר בני הזוג צברו, במהלך נישואיהם, הון רב או נכסים – אלו הופכים להיות מוקד "בוער" כשלעצמם עבור בעיות ומחלוקות רבות, במיוחד סביב נושא הבעלות על הכספים או הנדל"ן, במקרה ואחד מבני הזוג נכנס למערכת הזוגית כשהוא מחזיק בנכסים משלו, או בממון בפער ניכר מן השני.

כיצד ניתן למנוע מראש מחלוקות כלכליות?

קשה למצוא תהליכי גירושין שמתנהלים בצורה חלקה לחלוטין, אך בהחלט ניתן להגיד כי בהינתן הסדר כלכלי שהושג טרום הנישואין – הפרידה תהיה הרבה יותר פשוטה מאשר אם הנכסים והכסף לא היו נושא מדובר ומוסדר מראש. הסכם ממון הפך מעניין מבייש שמעמיד בספק את כנות היחסים, לנושא לגיטימי ואף מתבקש לדון בו, במיוחד כשישנם הבדלים משמעותיים במעמד הכלכלי בין בני הזוג. כאשר עורך דין מומחה מסייע בניסוח הסכם טרום נישואין, כמו גם לאחר שהנישואים כבר התרחשו אבל הזוג נמצא בתחילת דרכו המשותפת, הדבר נותן עירבון מסוים לניהול הליך הפרידה באופן שאינו משתמע לשתי פנים, לפחות בהיבט הכלכלי.

החשיבות של ניהול הכספים בצורה שקולה גם אצל בני זוג שאינם נשואים אך שנחשבים לידועים בציבור, היא גבוהה במיוחד ויש בה בכדי להקל משמעותית על חיי הזוג ומשפחתם, כאשר הדרכים נפרדות.

לא חתמתם על הסכם ממון ואתם מתגרשים – מה מומלץ לעשות?

במידה ולא נחתם הסכם ממון והפן הכלכלי הופך למרכז המחלוקת בהסכם הגירושין, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לדיני משפחה שמכיר לעומקם מקרים הדומים לזה שלכם ושיכול לייצג אתכם נאמנה. התנהלות שמובילה את ההסכם לטובת האינטרס שלכם, היא דבר המצופה מפרקליט בתחום הגירושין, אשר אמון על השגת הסכם גירושין משביע רצון בכל ההיבטים לרבות ההיבט הפיננסי.

להגיע לעמק השווה מתוך רצון להגן על הילדים

ניסוח הסכם גירושין הכולל את כל הסעיפים העלולים להיות מאתגרים ומעוררי וויכוח בין בני הזוג, כולל דמי מזונות, משמורת, חינוך לילדים ואפילו מתנות – הוא חיוני ביותר ומוטב שלא לפסוח על אף סעיף או עניין שעלול להוות מהמורה בהמשך הדרך. כאשר נערך הסכם ביסודיות, חייהם בנפרד של הזוג המתגרש הופכים לפשוטים הרבה יותר ומאפשרים להם להמשיך את הפרק הבא שלהם בצורה נקייה.

דילוג לתוכן