תקועים בלי רכב? – זה הפתרון המושלם עבורכם

מרבית בעלי רישיון הנהיגה בישראל הם גם בעלי רכב. בישראל, בניגוד למקומות מסוימים אחרים בעולם, רמת ההסתמכות על התחבורה הציבורית היא חלקית מאוד – ומרבית הישראלים מעדיפים להתנייד באמצעות רכב פרטי. יש לכך השפעה גם על כמות כלי הרכב ביחס לכמות הכבישים, וגם השפעה על איכות הסביבה. ריבוי המכוניות הפרטיות גורם לא פעם לבעיה של פקקים בנתיבי תחבורה מרכזיים וכן לזיהום הסביבה.

למרות ריבוי הרכבים הפרטיים במדינה, ישנם מקרים בהם לבעל רכב מסוים אין אפשרות להשתמש ברכב הפרטי שלו. זה יכול לקרות עקב תקלה ברכב, עקב מצוקה כלכלית כלשהי או פשוט בעקבות נסיבות בלתי צפויות כלשהן. במקרה כזה, פרט להתניידות בתחבורה ציבורית, שאינה תמיד זמינה או נוחה, יש פתרון מצוין נוסף – נסיעה ברכב שכור.

השכרת רכב – לא רק בחו"ל

מרביתנו מכירים את נושא השכרת הרכבים בעיקר בהקשר של ביקור בחו"ל, אך למעשה בהחלט ניתן להשתמש בפתרון התחבורתי הזה גם כאשר נמצאים בארץ. השכרת רכב מתאימה לא רק לתיירים, אלא גם לחיי היום יום, כאשר אין אפשרות לנסוע ברכב הפרטי. כך שאם אתם מוצאים את עצמכם תקועים בלי רכב – זהו הפתרון המושלם.

בישראל פועלות לא מעט חברות השכרת רכב, שחלקן גם עוסקות ברכבי ליסינג ובמכירה של רכבים. חברות ההשכרה השונות נבדלות זו מזו במחירונים שלהן ובדגמי המכוניות שהן מחזיקות ברשותן. אך לכל החברות יש מבחר רחב של רכבים, בהתאם לרמות גודל ויוקרה שונות. בכל חברת השכרת רכב ניתן למצוא גם רכבים קטנים וגם רכבים משפחתיים ורכבי 4*4. בנוסף לכך, ניתן למצוא בכל החברות מגוון של יצרניות רכבים ומגוון של אפשרויות אבזור בתוך המכוניות המוצעות להשכרה.

איך לבחור רכב שכור?

כאשר אתם נזקקים לרכב שכור, ומעוניינים לבחור את הרכב המתאים ביותר, יש לבדוק מהם הצרכים הספציפיים שלכם באותו הזמן ומהו התקציב שאתם מייעדים להשכרה. אם אתם נזקקים לרכב לכמה ימים, ואינכם נדרשים להסיע אף אחד במכונית שלכם – תוכלו להסתפק בדגמי המכוניות הקטנים והפשוטים יותר. לעומת זאת, אם תזדקקו לרכב משפחתי ותרצו להסיע את בני המשפחה בזמן שאתם משכירים רכב – כדאי לבחור ברכב גדול ועוצמתי יותר.

בנוסף לכך, את רמת הנוחות והיוקרה של הרכב השכור כדאי להתאים לתקציב הזמין שלכם. מומלץ להגדיר מראש תקציב, ולא לחרוג ממנו מעבר לנדרש. יש לזכור כי בסופו של דבר, לרכב שאתם שוכרים יש תפקיד פונקציונלי, ואין באמת צורך להשכיר רכב יוקרה רק לשימוש של כמה ימים. אם אתם נזקקים לרכב חדש או חלופי לתקופה ארוכה, כדאי לבדוק פתרונות אחרים, ולא לשכור רכב. השכרת רכבים מתאימה כפתרון זמני, ולא כחלופה לטווח ארוך לבעלות על רכב פרטי.

מחירים של השכרת רכבים

מחיר ההשכרה תלוי בכמה פרמטרים. ראשית, המחיר ייקבע בהתאם לסוג המכונית, לגודל שלה ולרמת היוקרה והאבזור הפנימיים שלה. מעבר לכך, גם גיל השוכר משחק תפקיד בעניין המחיר. בכל העולם, וגם בישראל, נהוג שאם גיל השוכר הוא צעיר (בדרך כלל – מתחת ל-25) – מחיר השכרת הרכב יהיה גבוה יותר. בנוסף לכך, ככל שמשך השכרת הרכב הוא לתקופה ארוכה יותר – המחיר היחסי של כל יום של השכרה יהיה נמוך יותר.

את המחירון המפורט של כל חברת השכרת רכב ניתן לראות באינטרנט או בסניף עצמו של החברה. המחיר יושפע מקבוצת האיכות של המכונית שאתם רוצים להשכיר וגם מהנתונים הטכניים שלה, כמו השאלה האם היא ידנית או אוטומטית, למשל.

תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן