ירי במרכז תל אביב – הרקע: פלילי

נראה כי בשנים האחרונות רק הולכים ומסלימים אירועי התרבות המאפיינים את האוכלוסייה. אם בעבר היה זה נדיר לקרוא על קטטה המתפתחת בין גורמים באוכלוסייה כלשהי, הרי שככל שההתעלמות מאוכלוסיות השוליים מתמשכת כך גם אירועי האלימות הולכים ומתרבים.

בתחילת נובמבר, התאריך ה-6 לחודש, נפתחה אש בין שני כלי רכב שנסעו ברחוב שנקין במרכז העיר. לאחר האירוע נמצאו באזור תרמילי האקדח ויתרה מכך, המשטרה אף איתרה את אחד הרכבים של אלו שהיו מעורבים בירי. אחד המשתתפים בתקרית עוכב למעצר.

לקראת סוף השבוע נעצרו שניים שהיו מעורבים בתקרית ועל פי בדיקה שנערכה ותחקור של השניים נראה כי הירי לא יצא מרכב אחד בלבד אלא משני רכבים. הרקע שאותר הוא רקע פלילי ועם זאת, לא היו נפגעים באירוע.

חקירה נפתחה בעקבות הדיווחים

הידיעה על הירי הגיעה למשטרה בעקבות דיווחים של תושבי האזור אשר שמעו קולות ירי והתמיהו את האזרחים. המשטרה הגיעה למקום והחלה לחקור וזמן קצר לאחר מכן אותרו המעורבים והחשודים נעצרו. מסתמא כי המעורבים באירוע הינם תושבי רמלה בשנות ה-20 לחייהם ובסופו של דבר הם הובאו למעצר בלילה שבין שבת לראשון.

מחקירת השוטרים נמצא כי הרקע לאירוע הוא פלילי וכעבור זמן לא רב מתחילת החיפושים מצאו השוטרים גם את האקדח שבו נעשה שימוש בתקרית עצמה. עם התפתחות החיפושים המשטרה עצרה אדם נוסף שהיה מעורב בתקרית. העצורים יובאו להארכת המעצר בבית משפט השלום והמשפט שלהם יחל לאחר תום החיפושים וחקר האירוע עצמו.

תושבי האזור מדווחים כי לא היה להם ספק שמדובר ביריות ועם זאת, רק עם הימשכות ה"בומים" שנשמעו, החלו יותר ויותר טלפונים להגיע למשטרה במטרה להזעיק חוקרים למקום. המעורבים באירוע הינם תושבי רמלה והרקע ליריות הינו רקע פלילי. אף על פי כן, האירוע עורר בהלה רבה בקרב תושבי הרחוב ורבים התקשו לחזור לשגרה לאחר מכן.

אירועי האלימות המתרחשים בתל אביב יפו מעוררים לא מעט דאגות ותהיות בנוגע למאמצים הנוגעים לאלימות ולפיכך נראה כי נדרשת תכנית פרקטית להתנהלות יעילה הנוגעת לאלימות של המעורבים באירועים פליליים. ככל שההתעלמות מאוכלוסיות שוליים תימשך, כך היא עלולה להביא ליותר ויותר קורבנות קשים הגורמים לאבדות בנפש.

למרבה המזל באירוע זה לא היו נפגעים בנפש והמעורבים בתקרית נעצרו, אולם עם זאת לא לעולם חוסן ואם לא יינקטו צעדים מונעים וחינוכיים – אנו עתידים להמשיך ולהתמודד עם אלימות גואה.

דילוג לתוכן