אין אכיפה, אין חגיגה – מחרימים את פסטיבל אביב בתל אביב

אין אכיפה, אין חגיגה - מחרימים את פסטיבל אביב בתל אביב

תושבי שכונת שפירא בת"א מחרימים את הפסטיבל העירוני שכבר הפך מסורת במחאה על הזינוק בפשיעה בשכונה והיעדר הטיפול והאכיפה של העירייה

השבוע הופצה גם עצומה הקוראת לתושבי העיר להחרים את האירוע

"זה רק עניין של זמן עד שנגיע לאבידות בנפש. מצב הביטחון האישי בשכונה הוא קטסטרופה. פשיעה מכל הסוגים, על בסיס יומיומי ואף שעתי – סחר בסמים, מקרי שוד, ניסיון חיסול בין עבריינים, וונדליזם, קטטות, ידויי אבנים ועוד. פשוט אנרכיה ! " – כך לדברי התושבים הותיקים בשכונה

"פסטיבל אביב " שעתיד להתקיים באפריל בשכונת שפירא בתל אביב הפך כבר למסורת בעיר. הפסטיבל הינו יוזמה שצמחה מתושבות ותושבים בשכונה בשיתוף המרכז הקהילתי שפירא וארגונים מקומיים. הפסטיבל נערך זו השנה ה-16 והוא כולל מגוון רב של אירועי תרבות, סדנאות, תערוכות, בתים פתוחים ועוד. הפסטיבל מופק מדי שנה ע"י עיריית תל אביב בשיתוף התושבים שיזמו כאמור את הפסטיבל לפני שנים רבות.

החרמת פסטיבל אביב

השבוע הודיעו התושבים ויוזמי הפסטיבל כי הם מחרימים את האירוע, שהפך כבר לסמל של השכונה. התושבים מוחים על הזינוק במקרי הפשיעה בשכונה בחודשים האחרונים ועל ההתדרדרות ברמת הביטחון האישי.

"אני חושש להסתובב בחופשיות עם הילדים שלי בשכונה. אירוע רודף אירוע . לאחרונה היה פה קרב יריות, אני ממש חששתי לחיי. ונדליזם בכל מקום, פריצות לבתים זה עניין שבשגרה. אין מענה מאף גורם. אנחנו פונים שוב ושוב לעירייה, כדי שזו תסייע לחזק את תחושת הביטחון שלנו התושבים ואנחנו לא רואים שנעשה משהו". כך מספר אחד התושבים בשכונה שמתגורר יחד עם משפחתו וילדיו הקטנים בשכונה.

התושבים מספרים, שהם פנו ופונים שוב ושוב לעירייה ולמשטרה, אך שום דבר קונקרטי לא מתבצע והמצב רק הולך ומתדרדר. הם דרשו להיפגש עם ראש העיר הנבחר והותיק רון חולדאי ולא נענו. אי לכך החליטו להחרים את הפסטיבל, שבמהלך כל השנים היו מעורבים בתכניו ובארגון שלו.

השבוע הפיצו התושבים עצומה במסגרתה נכתב: " לא ייתכן כי בתקופה כה קשה שאנו זועקים ומשוועים לעזרה, משאבי העירייה, כספי הציבור מופנים לאירועים יח"צניים בו בזמן שמצבה של השכונה בכי רע והחיים שלנו ושל ילדינו – פשוט מופקרים! הגיעו מים עד נפש! אנו דורשים פגישה דחופה עם ראש העיר, רון חולדאי! איש מצמרת העירייה לא הגיע לאף מפגש, שארגנו בשבועות האחרונים בשכונה כדי לטפל בסוגיות הבוערות. נותרנו לבד.

אנו דורשים מינוי של פרויקטור יעודי לשכונה, שתפקידו יהיה קודם כל להחזיר את השקט לרחובות. אנו דורשים בניית תוכנית ארוכת טווח, הכוללת את הפעלת כל הגורמים הרלוונטים (משטרה, רווחה, חינוך, מנהל קהילה ועוד) ושהמשאבים שהוקצו לקיום פסטיבל האביב – יועברו למימון אותם גורמים, אשר לכל אחד מהם יהיה בוודאי חלק משמעותי בפתרונות השונים אליהם נוכל להגיע, אם רק תתקבל ההחלטה לשים את טובת התושבים – בראש סדר העדיפויות.

שכונת שפירא ממוקמת בסמוך לתחנה המרכזית, המהווה מפגע סביבתי וחברתי מהחמורים במדינה, ובסביבתה מתקיימים באין מפריע אירועי פשיעה חמורים של סחר בסמים, עבירות מין, גניבות, אלימות, ועוד. אזור דרום תל אביב בכללותו מאופיין בתת השקעה הן בתשתיות והן בשירותים ציבוריים וחברתיים, שירותים כגון אכיפה של יחידת השיטור של עיריית תל אביב (סל"ע).

מתנועה ישראלית, המלווה פעילים קהילתיים בשכונה, נמסר: "זה עתה חגגנו את יום חגה של הדמוקרטיה המקומית כאשר מיליוני ישראלים הצביעו בבחירות לרשות המקומית שלהם. אך דמוקרטיה לא מתחילה ונגמרת בקלפי, ונבחרי הציבור צריכים לספק תשובות ולקיים קשר רציף, שקף וכנה עם תושבי היישוב שלהם. בהינתן ועיריית תל אביב מחשיבה עצמה כמובילה של עיר ליברלית ודמוקרטית, דרישתם הבסיסית של תושבי שכונת שפירא לפגישה פתוחה עם ראש העיר צריכה להיענות בחיוב. תנועה ישראלית מלווה את מאבקם הצודק ותמשיך לתמוך בהם ככל שידרש."

תנועה ישראלית פועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל

תנועה ישראלית פועלת לחיזוק הדמוקרטיה בישראל, כדי שכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל יוכלו להשפיע על נושאים שעל סדר היום שלו. לצורך כך, תנועה ישראלית פועלת ליצירת כוח אזרחי ,שיוביל לתיקון מבנה הממשל וחיזוק הדמוקרטיה. התנועה פעילה ב 19 ערים ברחבי הארץ, מלווה התארגנויות של תושבים, מקימה ועדי שכונות, מקיימת הכשרות לפעילים ונציגי ציבור, במקביל לקידום מדיניות מול הרשויות והממשל. התנועה שואפת לשלב בעמדות השפעה מנהיגות מקומית שתהיה מחויבת לייצג נאמנה את התושבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן