שנה חדשה – מנהלת חדשה לתיכון החברתי תל אביב יפו

לתיכון החברתי תל אביב יפו הצטרפה מנהלת חדשה – הגר מועלם. הגר, בת 39,אמא לילד בן 3 , חברה בתנועת דרור ישראל ובעלת ותק וניסיון רב בחינוך וניהול. הגר החלה את דרכה בתנועת הנוער והעובד והלומד כרכזת מחוז וכרכזת שנת שירות. במסגרת תפקידיה בחינוך הפורמלי, ליוותה פדגוגית תיכון ופנימייה במצפה רמון ברשת דרור בתי חינוך.

הגר, שמגיעה עם ניסיון רב בחינוך ומביאה איתה רוח חדשה, מחליפה את המנהל אלעד פלג שיוצא לדרך חדשה, ומצטרפת לאוהד להב, שהקים את התיכון החברתי בתל אביב יפו לפני 3 שנים. "אחרי מפגשי ההיערכות עם צוות התיכון והיכרות ראשונית עם חלק מחניכות וחניכי התיכון, אני מצפה בהתרגשות לקראת שנת הלימודים הקרובה ומאחלת לכולנו הצלחה חינוכית."

תפיסת החינוך בתיכון החברתי שמה במרכז את התלמידים ומשתפת אותם במגוון תחומי אחריות בשגרת התיכון- בהחלטות לגבי תכני הלמידה שנעשית באמצעות פרויקטים חברתיים, באחריות האישית והאחריות החברתית של התלמיד בתיכון ובקהילה.

משוחררים מלחץ המבחנים, במערכת שעות דינמיות, ללא צלצולים, לומדים התלמידים באווירה שמעודדת חשיבה ביקורתית, עבודת צוות ומיומנויות חקר. הלמידה מתמקדת בהקניית ערכים חשובים שמיושמים בחיי היום יום כמו: מעורבות חברתית, איכות סביבה, סובלנות וקבלת השונה.

בכיתות של עד 25 תלמידות ותלמידים, שני המחנכים של הכיתה יוצרים קשר אישי משמעותי המאפשר הכרות מעמיקה עם החוזקות והחולשות של כל תלמיד ועם תחומי העניין שלהם. הקבוצות קטנות ואופני הלמידה המגוונים מקדמות דיאלוג ושיח בנושאים חברתיים, פוליטיים ואישיים.

קרדיט תמונה יח"צ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן