מחזיקים בדרכון פורטוגלי? הגיע הזמן להוציא אזרחות פורטוגלית גם לילדים

בשנת 2015 חל שינוי היסטורי בפורטוגל – ממשלת פורטוגל חוקקה חוק האומר שכל יהודי שהוא צאצא למגורשי ספרד זכאי לקבל אזרחות פורטוגלית ולהפוך לאזרח פורטוגלי לכל דבר ועניין. כמובן שהמון ישראלים ניצלו את ההזדמנות לקפוץ על המציאה, והחלו בתהליך להוצאת דרכון פורטוגלי המביא עימו יתרונות רבים.

אם אתם הוצאתם כבר דרכון פורטוגלי, ודאי תהיתם לפחות פעם אחת אם וכיצד אפשר להוציא דרכון פורטוגלי גם לילדיכם. במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא את כל הפרטים החשובים בנושא.

הוצאת דרכון פורטוגלי

אי שם בשנת 1492 התרחש גירוש ספרד, שבמסגרתו יהודים רבים ברחו למדינות רבות כמו מרוקו, יוון, תוניס, בולגריה ועוד. יותר מ-500 שנים לאחר מכן, בשנת 2015, ממשלת פורטוגל החליטה לפצות את צאצאי המגורשים ולהזמין אותם חזרה למקום שהיה ביתם של אבותיהם.

לצד האזרחות הפורטוגלית, הדרכון המונפק מאפשר מגורים, עבודה או לימודים בכל מדינות האיחוד האירופי ולא רק בפורטוגל – ולכן האפשרות להוציא אחד היא שווה ביותר.

כדי להשיג אזרחות פורטוגלית צריך לעמוד בשני קריטריונים: להיות נקיים מכל רבב, כלומר בלי עבר פלילי, והקריטריון השני הוא להוכיח קשר למגורשי ספרד או פורטוגל – דבר שלא תמיד פשוט להוכיח, לכן כדאי להיעזר בעורך דין או בחברה המתמחה בתחום שיספקו לכם מידע מעודכן בנושא ויסייעו לכם להשיג את כל המסמכים הרלוונטיים שיוכיחו את הזיקה שלכם.

איך מוציאים דרכון לילדים?

אם הוצאתם בעצמכם דרכון פורטוגלי, יש באפשרותכם להגיש בקשה לדרכון גם בשביל הילדים. כמו כן, אם הוצאתם את הדרכון לפני שהם נולדו, הרי שהם זכאים לדרכון פורטוגלי באופן אוטומטי. אם ילדיכם נולדו אחרי שהוצאתם את הדרכון תוכלו להגיש את הבקשה לדרכון, אך לא בטוח שהיא תאושר.

מדוע כדאי להוציא דרכון פורטוגלי לילדים?

כאמור, הדרכון הפורטוגלי מביא עימו אינספור יתרונות שיכולים לסייע לילדים שלכם להתקדם בתחומים רבים. הדרכון יאפשר להם ללמוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ובמוסדות הטובים בעולם – בחלק מהם הילדים יקבלו לימודים מסובסדים ורובם גם מציעים מלגות.

לצד הלימודים האקדמיים המתקדמים באירופה, הילדים שלכם יוכלו לעבוד בכל עבודה ברחבי אירופה – בניגוד לאלו שאין להם דרכון אירופאי. נוסף על כך, אם הם ירצו לנסוע לטייל בארצות הברית, הם יוכלו לעשות זאת בלי שיצטרכו להוציא ויזה, משום שמחזיקי דרכון פורטוגלי פטורים מהוצאת ויזה לארצות הברית.

פורטוגל היא לא רק יעד אטרקטיבי בחו"ל , אלא מדינה שאפשר לעבור לגור בה אם יש לכם דרכון פורטוגלי. אם אתם או הילדים תבחרו לגור בפורטוגל – תוכלו ליהנות מהפריווילגיות הרבות שיש לאזרחים פורטוגליים, כמו מחייה זולה יחסית או נדל"ן במחירים נוחים, בין אם תרצו לרכוש בית או קרקע או לשכור דירה.

כמו כן, האנשים בפורטוגל דומים במזגם לישראלים, הם חמים מאוד וידועים כאוכלוסייה מלוכדת השמחה לסייע לכל אדם. עם המגורים בפורטוגל, אתם וילדיכם תוכלו ללמוד שפה חדשה, להכיר אנשים חדשים ותרבות חדשה ומרתקת.

לסיכום

הוצאת דרכון פורטוגלי לילדיכם היא בחירה נפלאה שתעזור להם בעתיד. עם הוצאת הדרכון אתם פותחים להם את השער לאירופה – בין אם למטרת לימודים, ובין אם אתם רוצים לספק להם הזדמנויות לעבודה טובה ומסודרת בשכר שיכול להיות גבוה באופן ניכר מזה שבארץ, ומחיה זולה יחסית – כך שהם יוכלו להשתכר בכבוד וגם לחסוך כסף.

אם הם יבחרו ללמוד באירופה, הם יזכו ללמוד במוסדות האיכותיים בעולם. דרכון פורטוגלי הוא נכס יקר לישראלים, כך שאם ילדיכם זכאים אליו, כדאי שתעזרו להם להוציא אחד.

קרדיט לתמונות: PIXABAY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן