הזרקות תוך עיניות של ואביסמו Vabysmo – פתרון למחלות הרשתית

חלבון ה- VEGF הוא חומר טבעי אשר מיוצר בגוף האדם באופן נורמלי למדי. אולם, בקרים מסוימים, כאשר אותו חלבון מצוי בריכוזים גבוהים מאוד, הוא עלול לעורר צמיחת כלי דם אשר אינם תקינים, דבר שבין היתר עלול להוביל לדליפה מכלי דם פגועים.

שווה גם לקרוא: ד"ר גלעד רבינא מומחה להזרקות תוך עיניות

בדרך כלל, אותם כלי דם אשר אינם תקינים מביאים איתם שלל סיבוכים בכל הנוגע לרשתית, כאשר אמצעי הטיפול המומלץ ביותר במקרים שכאלו ובמקרים אחרים של מחלות הרשתית הוא טיפול על ידי הזרקות תוך עיניות ובפרט הזרקות תוך עיניות של ואביסמו Vabysmo.

לתיאום פגישה
בנושא הזרקות תוך עיניות

עם מומחה רשתית
0587977550

ניתן ליצור קשר גם בוואטסאפ

הזרקה תוך עינית – כיצד היא ניתנת?

בעוד כי זריקה הניתנת לעין בהחלט נשמעת מעין סוג טיפול מפחיד ומרפתיע, חשוב מאוד להבהיר כי מדובר בפעולה פשוטה למדי המונה שיעור סיבוכים נמוך מאוד. למעשה, ההזרקה מתבצעת בתנאי מרפאה, כאשר לפניה העין תורדם על ידי השימוש בטיפות אלחוש. לביצוע הזרקות תוך עיניות קיימות מספר תרופות, ביניהן ניתן למנות תרופות כמו ואביסמו, אבסטין, אילייה וכדומה.

אותה תרופה הנבחרה לצורך הטיפול שלכם בעצם תוזרק ישירות אל חלל הזגוגית, כאשר כל ההליך הרפואי אורך מספר דקות בודדות ואילו פעולת ההזרקה עצמה נמשכת אך ורק מספר שניות. מרבית המטופלים שיערכו הליך רפואי זה יחושו כאב קל ומינורי, אם כי קיימים גם מקרים מסוימים בהם מטופלים מדווחים כי לא הרגישו כלל בכאב מכל סוג שהוא.

למה דווקא ואביסמו?

בשנת 2022 הגיעה תרופה חדשה אל המכלול בו משתמשים בארה"ב, הלא זו תרופת הואביסמו. למעשה, אותה תרופה הראתה סימני יעילות טובים יחסית ודומים לתרופות אחרות השייכות לדור הקודם, אם כי בקרב חלק ניכר מהמטופלים עליהם בחנו תרופה זו מצאו כי ניתן לטפל בזריקות לעין בתכיפות שהיא קטנה יותר, אחת ל3 חודשים אחרי ההעמסה הראשונית שהיא בעצם 3 זריקות חודשיות. תרופה זו נמצאת בשימוש מלא בארץ כיום, החל משנת 2023, כאשר היא בין היתר כלולה בסל השירותים של השב"ן, אם כי חשוב להדגיש שטיפול הזרקות תוך עיניות של ואביסמו הוא טיפול קו שני לאחר שהטיפול על ידי אבסטין אינו צלח.

לסיכום

מקרים של מחלות שונות ברשתית העין הם בהחלט מצערים שכן, הדבר עלול להביא איתו ירידה חדה ביכולת הראייה ובכך בעצם לפגוע משמעותית באורח החיים של האדם הסובל מאותן מחלות. אולם, במצבים אלו ניתן לטפל על ידי הזרקות תוך עיניות של ואביסמו, מאחר וטיפול זה נמצא כיעיל במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן