ד"ר גלעד רבינא מומחה להזרקות תוך עיניות

במרפאה של ד"ר גלעד רבינא, מתמחים בטיפול במחלות רשתית בעזרת הזרקות תוך עיניות.

מסביר ד"ר גלעד רבינא: הרשתית היא החלק הפנימי ביותר שמצפה את כל דופן העין מבפנים. הרשתית שקופה ובה נמצאים קולטני האור, שבסופו של דבר מתחברים לעצב הראייה והופכים לאות חשמלי שהמוח מתרגם לתמונה.

הסימנים למחלות רשתית יכולים להיות: ירידה בראייה – חדה או הדרגתית, עיוות בראייה – קווים ישרים הופכים להיות ארוכים יותר או קצרים יותר, דבר שאפשר לבחון בעצמנו אם נכסה עין אחת ונשווה את איכות הראייה בכול עין. יחד עם זאת, אבחון מחלות רשתית דורש בדיקה קלינית.

ד"ר גלעד רבינא – מומחה למחלות רשתית, בדיקות קליניות לאבחון מחלות

לדבריו של ד"ר גלעד רבינא, מחלות רשתית יכולות לנבוע מניוון רשתית או מסוכרת ברשתית. הבדיקה הקלינית מתבצעת גם היא במרפאתו של ד"ר גלעד רבינא. בבדיקה נעזרים במכשיר OCT שמאפשר לראות את כל הרבדים של הרשתית, עד לרמה שאפשר לראות את התאים של הרשתית.  

במצב כזה נותרים ברשתית כלי דם לא תקינים. החומר שאנחנו מזריקים בטיפול סוגר את כלי הדם הלא תקינים ומונע את הצמיחה שלהם מחדש. כך בעצם יכולה הרשתית לספוג את הנוזלים שהצטברו בתוכה ואת הבצקות והראייה של המטופל תשתפר.

ד"ר גלעד רובינא מומחה במחלות רשתית ובהזרקות תוך עיניות

ד"ר גלעד רבינא מומחה במחלות רשתית ובהזרקות תוך עיניות

הזרקות תוך עיניות זו פעולה פשוטה ומהירה. המטופל שוכב עם כיסוי סטרילי והטיפול נעשה לאחר אלחוש אזור העין. הרופא משתמש בקפיץ קטן שפתוח את העין ובעזרת מחט קטנה ודקה, מחדרים את החומר לתוך העין. הטיפול לא כואב ולאחר הזריקה המטופל הולך הביתה.

הזריקות עושות הבדל משמעותי מאוד באיכות הראייה. לעיתים מטופלים שכמעט ולא ראו בכלל, יכולים בעזרת התרופות לנהוג או יכולים לראות טלוויזיה.

מחלות רשתית היא בעיה כרונית. טיפול ברשתית דורש טיפול קבוע. בשנה הראשונה, מציין ד"ר גלעד רבינא, נדרשים המטופלים לקבל את הזריקה אחת לחודש. הזריקות שומרות על סגירת כלי הדם ומאפשרות מצב סטטי בראייה. במידה והמטופלים מתמידים בטיפול, שיפור הראייה יישאר סטטי ובמידה ולא יכולה להיווצר הידרדרות בראייה עד למצב של עיוורון.

סיכום

הזרקות תוך עיניות הן טיפול חדשני למחלות רשתית. במרפאה של ד"ר גלעד רבינא מומחה למחלות רשתית, במדיקה – מרכזים רפואיים, יכולים המטופלים לעשות את הבדיקה של הרחבת האישונים, את הבדיקה הקלינית הנדרשת לאבחון מצב הרשתית ולקבל את הטיפול באופן שוטף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן