מאות תושבי תל אביב הפגינו נגד הקמת ישיבת הסדר בסמוך לכיכר המדינה

הבחירות לעיריית תל אביב בפתח וכבר ניתן להרגיש את הגלים רוחשים. תושבי העיר בוחנים היטב את נבחרי הציבור, בדגש על ראש העיר הוותיק רון חולדאי, וכך גם יריביו הפוליטיים. לפני כחודשיים פורסם באתר ואללה! כי בכוונת העירייה להקים ברחוב הסמוך לכיכר המדינה, במבנה בן שבע קומות, ישיבה המיועדת ל-250 אברכים. עד לאותו פרסום מעטים ידעו על תכנית ההקמה והפרסום הכה גלים ומחאה של תושבים רבים המתנגדים להקמת הישיבה.

עיתוי הפרסום אינו מקרי כמובן, עבור יריביו של ראש העיר פרסום כזה הוא מתנה משמיים, שכן אין דבר פחות רצוי כמו מאבק דתי עם הציבור החילוני בעיר כחצי שנה לפני הבחירות לעירייה. הציבור החילוני המהווה רוב בחלק זה של העיר אינו מעוניין בכניסתם של אברכים לתוך שטח זה של העיר, מה גם שעל פי הפרסומים מדובר ברחוב צר אינו יכול להכיל את רכביהם של כ-250 אברכים שעתידים ללמוד במקום.

תושבי תל אביב הפגינו וראש העיר הפיץ הודעה פשרנית

השבוע קיימו מאות מתושבי עיריית תל אביב-יפו הפגנה כחלק ממאבקם העיקש נגד הקמת הישיבה. ההפגנה הגדולה שקיימו כמו גם הלחץ הציבורי ואימת הבחירות המתקרבות הם אלו שכנראה הביאו את חולדאי להפיץ הודעה לתושבים לפיה לאחר דיונים ולאחר שהקשיב לשלל הגורמים, החליט להורות לוועדת התכנון העירונית לבחון מחדש את התכנית להקמת ישיבת מעלה אליהו מחדש במבנה ברחוב קליי וביקש מהם להציע הצעות נוספות לפתרון לישיבה. 

חשש לבעיות חניה או מתח בין דתיים לחילונים?

רחוב קליי, רחוב קטן וצר בצפון העיר תל אביב-יפו, מכיל בתוכו למעלה מ-50 שנה בית כנסת קהילתי בשם "מגורים". מבנה בית הכנסת הוא מבנה היסטורי ובשכונה חיים זה לצד זה בשלום תושביה הדתיים לצד אלה החילונים. יש הטוענים כי המהלך של העירייה להעברת ישיבת ההסדר הוא כזה המאיים להפר את השלווה ושלום באזור. אחרים טוענים כי הרעש התקשורתי שנוצר בעבקות ההחלטה הוא ניסיון לפגוע בראש העיר ורתימת הסנטימנט הציבורי לטובת שיסוי בין הדתיים והחילוניים באזור. 

על פי התכנית שפרסה עיריית תל אביב יפו טרם התפוצצות הנושא, 'האגף החדש' בבית הכנסת הקהילתי עתיד היה לכלול מבנה בגובה של 22 מטרים ובן שבע קומות שיכלול גם מרפסת ענק על גג המבנה. למבנה אין כלל מקומות חניה, דבר שעשוי ליצור בעיית חניה דרמטית ברחוב הקטן, מתוך הנחה שבכל יום צפויים להגיע להתפלל וללמוד במקום כ-250 אברכים.

קרדיט תמונה: Shutterstock

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן