גלריות בתל אביב –מה הן מציעות לנו ואיך אנחנו יכולים להשתמש בהן? 

בעיר תל אביב, הנחשבת בעיניי רבים ובצדק לבירת התרבות של ישראל, אפשר למצוא אינספור גלריות המציגות תערוכות ומיצגים אומנותיים מסוגים שונים. אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של גלריות הבנויות ופועלות בצורות שונות ומגוונות, ועל כן גם ניתן להשתמש, לפחות בחלקן, על מנת להציג יצירות אומנות משלנו.

ניתן לחלק את התחום של גלריות בתל אביב למספר קבוצות. קבוצה אחת כוללת גלריות אשר ניתן להשכיר אותן על מנת להציג תערוכות, מיצגים וכן לערוך בהן אירועים אומנותיים או אחרים. הגלריות פתוחות לכולם ואין הגבלה מי יכול לשכור ולהשתמש בהן. 

קבוצה שנייה מתייחסת לגלריות השייכות למקום ספציפי ובו יכולים להציג רק מי שמתקבל למקום, על פי החלטת הצוות המנהל. מדובר בעיקר במוזיאונים או מוסדות תרבות אחרים אשר בוחרים אילו תערוכות ואילו יצירות להציג בגלריות שלהם 

קבוצה שלישית מתייחסת לגלריות פרטיות. אלו גלריות של אמנים מסוימים המציגים את היצירות שלהם שם. לעיתים מדובר על אמן אחד ולעיתים על קבוצת אמנים שהתאגדה יחידה בשביל לפתוח גלריה, בו הם מציגים את העבודות שלהם בפני הקהל הרחב, וכך כל מי שמתעניין ורוצה לרכוש יצירות, יכול לעשות זאת בצורה מסודרת ונוחה. 

איך אנחנו יכולים להשתמש בגלריות בתל אביב?

בתור אמנים או אנשים שמבקשים להשתמש באופציה של גלריות בתל אביב, עלינו לבחון תחילה איזה שימוש נרצה לעשות בהן ומה הדרך הטובה והפשוטה ביותר עבורנו. בעיקרון, אם יש לנו יכולות כלכליות, אזי שהאופציה הסבירה ביותר היא להציג את היצירות תחת גלריות שניתן לשכור אותן לתקופה מסוימת. 

במקרה כזה, אנחנו שוכרים את המקום, מקבלים את כל התנאים שהוא מציע לנו, הכוונה לכל מה שקשור להיבטים הלוגיסטיים, ויחד עם זאת, אנחנו אחראים על כל השאר, קרי תכנון ועיצוב, ניוד היצירות אל המקום, וכן כל מה שקשור לשיווק ופרסום. אנחנו יכולים לשכור את המקום לתקופה של מספר ימים בודדים ואנחנו יכולים כמובן לשכור את המקום לתקופה יותר ארוכה. 

אם אנחנו בוחרים באופציה זו, חשוב שנשים לב לא רק למבנה של הגלריה ולתנאים שהיא מציעה לנו להציג את התערוכה שלנו במקום, אלא גם לתנאים שאנחנו מספקים לאורחים שאמורים לבקר בה. עד כמה המקום מרווח, נקי, מסודר, נוח להגעה וכל פרט אחר שיכול לשרת אותם. 

למי זה יכול להתאים?

אופציה זו יכולה להתאים למספר גורמים. ראשית, לאמנים שאין להם גלריה משלהם והם מבקשים להציג את היצירות שלהם במקום מסודר ומוכר. שנית, זה יכול להתאים לעמותות, ארגונים, מוסדות או גורמים אחרים המבקשים לארגן תערוכה של מספר אמנים במקום אחד, בצורה מסודרת. 

הרבה פעמים נעשה שימוש באופציה זו לצורך מכירת יצירות עבור תרומות או לצורך אירוע אחר שנועד לעזור לארגון כפי שהוא נועד לקדם אמנים מסוימים.

קרדיט לתמונות FREEPIK

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן