למה כל כך חשוב לבחור מערכת ישיבה נכונה?

חלל הסלון הוא הלב הפועם של הבית ושל המשפחה. כאן נפגשים בני המשפחה לאורך היום ובאופן שגרתי וכאן נוצרות חוויות ונחרטים זיכרונות משותפים. על מנת שכל אלה יקרו צריך שמערכת הישיבה, כלומר הספות והכורסאות של הסלון, תהיה נוחה, יפה, מזמינה וכזאת שתספק את האווירה המשפחתית, המכילה והמחבקת.

אין זה פשוט כלל וכלל. כיום יש מגוון רחב מאד של מערכות ישיבה לבחור מתוכו וצריך לדעת למה לשים לב, אילו פרמטרים צריך להתעקש שיהיו ועל מה אפשר לוותר.

ברוב המקרים את מערכת הישיבה שבסלון בני המשפחה לא ירצו להחליף באופן תדיר ולכן הרהיטים גם יצטרכו להיות עמידים ואיכותיים כדי להחזיק מעמד במשך כמה וכמה שנים. בעוד בעת בחירה של רהיטים אחרים אולי אפשר לעשות ויתורים או להתפשר, הרי שבעת בחירת מערכת ישיבה – אין זה מומלץ כלל וכלל.

החשיבות המשפחתית של מערכת ישיבה נכונה ומתאימה

לכל משפחה ובכל בית הסלון יהיה שונה. בכל משפחה יש את האווירה שלה ולכן גם הסלון צריך להיות מתאים לבני הבית שיעשו בו שימוש. כמעט ואי אפשר למצוא כיום מערכות ישיבה שתהיינה זהות לחלוטין אצל כמה משפחות או כמה דירות בדיוק מהסיבה הזאת – הצורך, שלא לומר ההכרח, לוודא שמערכת הישיבה מתאימה אישית למשפחה עצמה.

חומרי הגלם צריכים להיות איכותיים ומעולים, מי שמנהל את התקציב המשפחתי יקצה את הסכום המתאים לצורך הקנייה, צריך יהיה לבחון את המידות שתהיינה הכי מתאימות לחלל של הסלון וכמובן לצרכים של המשפחה ויש חשיבות לבחירה מוקפדת של הדגם או הדוגמה, שכן מערכת הישיבה תהיה חלק מהחלל של הסלון ולכן צריכה להתאים ולהשתלב עם שאר האלמנטים של עיצוב החלל. כאשר מקדישים זמן, מחשבה ותשומת לב לנתונים אלה – יהיה קל יותר לבחור וגם יעלו הסיכויים לכך שמערכת הישיבה שתיבחר אכן תהיה הכי נוחה, מתאימה ומוצלחת.

נתונים חשובים של מערכות ישיבה

אין זה פשוט כיום לבחור מערכת ישיבה לסלון, בעיקר מהסיבה שיש מבחר גדול של כל נתון או פרמטר ומי שצריך לבחור צריך לחשוב לא מעט ולבחון לעומק כל אחת מהאפשרויות. יחד עם זאת – יש גם לא מעט נתונים שאפשר מראש לפסול על פי ההעדפות האישיות של בני המשפחה.

כך למשל יש משפחות שלא אוהבות סלון מעור, אם יש תינוק או פעוט במשפחה תהיה העדפה ברורה לבד או אריג דוחה נוזלים וכתמים, אם יש שטיח בסלון יכול להיות שהספות תהיינה חלקות מבחינת העיצוב שלהן ואם בני המשפחה מרבים לנוח או לשכב הרי שכדאי שתהיה משענת יד שאפשר יהיה להישען עליה ולהניח עליה את הראש.

כל אלה פרמטרים חשובים ובכל סלון הם ייראו אחרת. מכאן שחשוב מאד לבחון כמה וכמה מערכות ישיבה לפני שמקבלים את ההחלטה. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא חברת היצרן – חשוב שתהיה זו חברה מובילה, מוכרת בתחום וכזאת שמשווקת רהיטים מסוגים שונים.

חברת אלטוני היא חברה המייבאת רהיטים מובחרים ואיכותיים מאיטליה. הרהיטים בעלי גימור איכותי וייחודי, בעלי מראה יוקרתי ומיוחד ועיצובים שלא קיימים בישראל.

קרדיט תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן