למה יותר ויותר עסקים בתל אביב מבקשים הדברה ירוקה לעסק ?

העולם המודרני בכל יום מנסה לבצע כמה שיותר התקדמות בכל הקשור לדאגה האקולוגית והסביבתית. ישנם תחומים רבים שמבצעים את השינוי הזה וניתן לראות את המגמה הזו גם בתעשיות גדולות כגון הרכב, המפעלים וכן גם בתחומים מקצועיים כגון ההדברה. אנשים רבים מבצעים שינויים באורך חייהם בכדי לשמור על הסביבה ועל האיזון האקולוגי, בוחרים להפסיק להשתמש במוצרי פלסטיק, עוברים לכלים חד פעמיים, רכבים חשמליים ואפילו חלקם בוחרים באורח חיים טבעוני בכדי לא לפגוע ביצורים חיים. לכן אנשים רבים בוחרים להשתמש בהדברה ירוקה הן לביתם הפרטי והן לבית העסק שלהם ולכך סיבות רבות ומגוונות. לשירותי ההדברה הירוקה ישנם יתרונות וחסרונות כמו כל דבר אך מומחים רבים מוצאים בהדברה הירוקה אלטרנטיבה מצוינת להדברה הכימית ואפילו ממליצים עליה בהרבה מן הפעמים. אז למה יותר ויותר עסקים בתל אביב מבקשים הדברה ירוקה לעסק? בואו ונבצע סקירה קצרה.

רגע, מה זה הדברה בכלל?

הדברה היא בעצם הרחקה וצמום של מזיקים מכל מיני סוגים. ההדברה בעצם גורמת לפגיעה במזיקים ובכך מרחיקה אותם מן האזור שאותו אנחנו מעוניינים להדביר. יש שיטות שונות ומגוונות בכדי להדביר כל סוג מזיק ואנחנו נבחר להשתמש בחומרים אחרים כאשר נרצה לבצע הדברה לג'וקים או לטרמיטים לדוגמא. ישנן שיטות הדברה גם כלפי מכרסמים, וחרקים שונים חלקן ירוקות יותר, חלקן ירוקות פחות. מטרתה של ההדברה הנה בסופו של דבר להרחיק את המזיק מן האזור הנגוע בכדי להחזיר את חיינו לשגרה במהירות האפשרית.

ומה זה הדברה ירוקה?

הדברה ירוקה היא סוג של הדברה השומר על הסביבה ותורם לשמירה על איכות הסביבה אך תוך כדי אינה יעילה פחות מן ההדברה. היתרון הגדול ביותר של ההדברה הירוקה הוא כמובן היתרון הבריאותי, כל אחד מאיתנו שביצע הדברה כימית יודע כמה מסוכן להיות באזור בזמן ההדברה לעומת זאת ההדברה הירוקה אינה מסוכנת לבריאות כמו ההדברה הכימית. היתרון האקולוגי של ההדברה הירוקה הנו מובהק גם הוא ההדברה אינה פוגעת באיזון האקולוגי ולא פוגעת בחיות עצמן אלא מרחיקה אותה בשיטות טבעיות ועל ידי רעלים טבעיים ובכך היא הומנית הרבה יותר מן ההדברה הכימית שכולנו מכירים.

אז למה יותר ויותר עסקים בתל אביב מבקשים הדברה ירוקה לעסק?

כמו בני אדם רבים כך גם את העסקים מנהלים בני אדם והם בוחרים לבצע את ההדברה הירוקה לעסק בזכות אותם היתרונות שיש לה. לדוגמא מסעדות רבות בוחרות להשתמש בשירותי ההדברה הירוקה מכיוון שהיא גם יעילה מאוד ואינה פוגמת ופוגעת באיכות המטבח עצמו או במוצרים שלו. סיבה נוספת הנה הזמן שההדברה הירוקה חוסכת לבעל העסק, לדוגמא אם נבצע הדברה של מפעל גדול ומדובר בהדברה כימית המפעל עלול לאבד מספר ימי עבודה יקרים מפז מכיוון שהפועלים וכן שאר העובדים לא יוכלו להגיע למפעל לעבודה עד שתגמר ההדברה, דבר שיכול לקחת לפעמים מספר ימים או אפילו שבועות. לעומת זאת אם המפעל בוחר להשתמש בהדברה ירוקה לפעמים יספיקו מספר שעות או מספר ימים בודדים והעובדים יוכלו לשוב לעבודתם ללא חשש לפגיעה בבריאותם על ידי אותם החומרים. מחקרים רבים הוכיחו שלהדברה הירוקה יש יתרונות נוספים שאינם רק יתרונות בריאותיים ואקולוגיים והיא אפילו מוכיחה את עצמה לפעמים יעילה יותר מן ההדברה הכימית. ההדברה נעשית על ידי חומרים אורגניים מבוססי רעל המותאמים לכל מזיק ומזיק ובכך שהם אינם מבצעים הרג או השמדה המונית של המזיק אלא פשוט מרחיקים אותם מן המקום.

אז מה חשוב לדעת לפני שאנחנו מבקשים הדברה ירוקה לעסק בתל אביב?

קודם כל חשוב להבין את ההבדלים וכן את ההדברה הכימית וכיצד היא מתבצעת. ההדברה הכימית היא מוכחת כיעילה  כבר שנים רבות אבל הבעיה האקולוגית והבריאותית הנה רק חלק מן הבעיות שהיא מחזיקה בהן. אחרי הדברה כימית לדוגמא יש להתרחק מן הבית או מבית העסק לזמן מסוים ומדובר בבעיה שפוגעת באיכות החיים או בכללי באורח החיים שלנו. לא נוכל להיכנס אל העסק ואנחנו מאבדים יום או מספר ימי עבודה אשר עלולים להיות קריטיים בשבילנו ובנוסף אנחנו לפעמים אפילו צריכים לקחת בחשבון הוצאות נוספות חוץ מהתשלום למדביר בתל אביב כגון משכורות שישולמו וימי חופש לעובדים וכו'.

למה אבל שיעדיפו את ההדברה הירוקה על הדברה כימית?

כן גם בפן האקולוגי ישנן סיבות רבות למעבר של עסקים להדברה ירוקה כפי שהסברנו קודם. ההדברה הכימית מבצעת ברוב המקרים השמדה של המזיקים או הורגת אותם ולכן מי שמחזיק באותו אורח חיים אקולוגי יבחר של לבצע את אותה ההרג או השמדה. לדוגמא מסעדה טבעונית יראה חשיבות רבה מבחינת צו מצפונם לשימוש בהדברה ירוקה ולכן יעדיפו להשתמש בהדברות ירוקות מסוגים שונים ולא בהדברות הכימיות. ההדברה הכימית גורמת למיגור של המזיקים אך היא פוגעת בבריאותם ובאיזון האקולוגי ולכן חשוב לבדוק עם המדביר את שיטת ההדברה הנכונה למעננו ולצו מצפוננו.

מה עוד עלי לדעת לפני הזמנה של מדביר בתל אביב?

חשוב גם לפני הזמנת הדברה בתל אביב לבדוק את מידת המקצועיות של המדביר. דבר ראשון תמיד אבל תמיד נבקש לראות את תעודת ההסמכה והרישיון שהוא קיבל מהמשרד להגנת הסביבה. כל מדביר מחויב במעבר קורס מסודר של המשרד להגנת הסביבה וללא הקורס הוא לא יכול להחזיק ברישיון מדביר. בנוסף את המידת המקצועיות ניתן לראות גם לפי צורת הדיבור וההסברים שהמדביר נותן לכם בנוגע לאותו נגע של מזיקים שתקף אתכם. הוא ידע להסביר בדיוק את ההבדל בין סוגי ההדברות, להתאים לכם את ההדברה הנכונה לכם באופן מושלם ואיזה חומרים עדיף להשתמש בהם לפני ביצוע ההדברה.

מה עוד מומלץ לעשות לפני הזמנת המדביר בתל אביב?

המלצה נוספת לפני הזמנת הדברה בתל אביב היא לבצע סוג של בדיקה קצרה על המזיק ושיטות ההדברה ברשת, להבין טיפה יותר ולהיות מוכנים לקראת הגעתו של המדביר עם שאלות והבנה מסוימת ולראות שהוא משדר על אותו הגל. תבצעו בדיקה של כיצד מתבצעת ההדברה, מהם נהלי הבטיחות הנכונים וכמה זמן משוער לוקח לאותה הדברה להתבצע, ככה תהיו מוכנים להגעתו של המדביר וכלל דבר שיראה לכם חשוד או לא נכון תוכלו לעצור אותו ולקבל הסברים מפורטים בכדי בסופו של דבר לשמור על בריאותכם וכן על הבריאות של שאר השוהים בבית.

מדביר מקצועי תמיד יסביר לכם את המקור של המזיק שהגיע וכיצד ניתן למנוע בעתיד את הגעתו. הוא יתן לכם תעודת אחריות ברוב המקרים למקרה שהוא יופיע ויסביר לכם איך ניתן למנוע ממנו לעשות פשיטה נוספת אל בית העסק שלכם. לכן חשוב להבין כי המדביר הוא איש מקצוע וכמו כל איש מקצוע ניתן לראות סוגים שונים שלהם מהמקצועיים ביותר עד לשרלטנים הגדולים ביותר בתחום ואפילו מתחזים. כאשר אתם מזמינים מדביר בתל אביב לבית העסק תראו בדיוק את מי אתם מזמינים, תבקשו המלצות ואל תפחדו לשאול שאלות כי הדברה לבית העסק היא חלק חשוב וקריטי ואם לא תפעלו בהתאם אתם עלולים להיפגע הן כלכלית והן בריאותית.

קרדיט – Shutterstock
דילוג לתוכן