מה דוחפים לילדים שלכם בטיקטוק – מידע להורים

אתם ההורים כבר התרגלתם, בערך כל שבועיים יש טרנד חדש בטיקטוק, ומייד זה מה שהילדים רוצים. אכן תופעה סוציולוגית הדורשת הסבר – מדוע כל דבר שהילדים רואים בטיקטוק הם מייד רוצים אותו. אז אחרי שהתאוששנו מהרול אפ, שהגיש לילדים מנת סוכר נאה ויפה, קבלו את הדבר הבא – גם סוכר וגם קפאין.

כבר כמה שבועות שהטיקטוק דוחף לנו את טרנד הפריים. משקה אנרגיה חדש שיגרום להורים להוציא כסף על עוד מוצר מיותר. ואם חשבתם שזהו עוד סבב של סוכר, אמנם צדקתם אך חכו שתשמעו על תוספת הקפאין שלו. 

נכון.. יש איזו אזהרה קטנה בחלקו התחתון והאחורי של הבקבוק – לפייה המשקה אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל 18, לנשים בהריון, נשים מניקות או לאנשים הרגישים לקפאין. אבל מי בכלל שם לב לאזהרות שכאלו כאשר כולם שותים את זה בטיקטוק. ולצערנו, גם ההורים אשר אמורים לגלות אחריות, לא תמיד מודעים למה שהילדים שלהם שותים.

לא סתם מיץ ממותק

אז אנחנו ההורים התרגלנו שצריכה מוגזמת של סוכר היא חלק מאורח החיים של הילדים. ואם לא הספיק הרול אפ עם הגלידה, וכל סוכריות הגומי. עכשיו אנחנו דוחפים להם גם קפאין. אז מסתבר שבבקבוק פריים קטן יש 140 מ“ג קפאין. הילדים שותים זאת ב 4 שלוקים, וכמובן לאחר שדאגו לצלם ולתעד בשביל הטיקטוק. נראה שהם חשים מחויבות גם להפיץ את הטרנד. ואלו 4 שלוקים עם כמות קפאין השווה לשתי כוסות קפה שחור… מחוזק… 

הורים רבים יסכימו כי קפאין לא נשמע משהו אידאלי עבור הילדים, אך נראה שאפילו הם אינם מודעים לסכנות הטמונות בקפאין. כבר אמרנו שבקבוק פריים מכיל כמויות קפאין כמו שתי כוסות קפה, וכאשר ילד בגיל 10 או 12 שותה זאת, יחסית למשקל גופו מדובר בכמות אדירה. 

אי שקט ועצבנות צפויים להגיע מייד, אך אנו מדברים גם על כאבי בטן, נדודי שינה וקשיי ריכוז. וחכו, זה עוד לא הסוף – עליה בלחץ הדם ופגיעה בקצב הלב. אמנם מגיע בבקבוקי פלסטיק צבעוניים ויפים, אך בכל זאת זה לא מה שהלב של הילדים שלכם צריך.

למה נטפלנו דווקא לפריים? אז פריים מושך לאחרונה הרבה מאוד אש, זה מחיר ההצלחה תמיד. אך גם משקאות אנרגיה אחרים עונים על אותם הקריטריונים – כמויות אדירות של סוכר וקפאין. ודרך אגב שכחנו לספר לכם שכל מנת הבריאות הזו גם מגיעה במחיר אטרקטיבי של 50 שקלים לחצי ליטר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן