סוגי מלגזות חשמליות, מה חשוב לדעת?

ניתן לומר באופן חד משמעי כי המלגזה מהווה את אחד הכלים היותר חשובים בעולם המערבי שכן, בעת בה אנו מדברים על מלגזות חשמליות, מוטב שנכיר מקרוב את מקורותיה של המלגזה, מקורות שבאים איתו עוד מתקופת מלחמת העולם הראשונה.

מדובר למעשה על התקופה בה עלה הצורך הראשי לייעול תהליכים תעשייתיים לרבות תהליכים אשר כוללים במסגרתם נשיאה של חפצים כבדים במיוחד, תהליכים כדוגמת טעינה, פריקה, ניהול מחסנים לוגיסטיים וכן הלאה וכן הלאה.

כאן נכנסה לתמונה המלגזה – כלי רכב עמיד וקטן שמחזיק באפשרות לתמרן במרחבים צרים ומוגבלים יחסית וכן, בעזרת מנגנון הרמה יציב וחזק במיוחד, לצד שתי זרועות פלדה ותחתיות, תוכל המלגזה להרים משאות במשקל כבד במיוחד במטרה לייעל את תהליכי התעשייה השונים.

קצת על ההבדלים בין הסוג השונים

בעת בה אנו מדברים על מלגזה חשמלית, ניכר כי על מנת להבין את הנושא לעומק, חשוב להבין את ההבדלים בין הסוגים השונים ועבור אילו מטרות הם מיועדים:

• מלגזות בסיסיות – מלגזה חשמלית בסיסית היא כזו המשמשת במרבית המקרים כעגלה שכן, מדובר על מלגזה המיועדת להרמה ונשיאה של משקל של עד ל-3 טון והיא מתאימה במיוחד עבור עבודה ידנית

• מלגזות מתקדמות – מלגזה חשמלית איכותית ומתקדמת יותר היא כזו המתאימה לעבודה עם משקלים של 1.6 טון במקסימום שכן, כיום ניתן אף לפגוש בדגמים מתקדמים יותר המציעים יכולת נשיאה של עד 8 טון. אי לכך, מוטב לאבחן את הצרכים האישיים שלכם טרם הגעתכם אל מעמד הבחירה.

• מלגזות מחסן – מלגזות ייחודיות שנוצרו במיוחד לעבודת לוגיסטיקה איכותית, כזו שתעניק לכם את האפשרות לעבוד במחסן בצורה האידיאלית והנוחה ביותר. מדובר למעשה על מלגזות שמאפשרות לנו לעבוד בצורה מדויקת במיוחד, גם בעת בה מדובר על עבודה בגבהים משמעותיים וכך למעשה, הפכו לבחירה המובילה בקרב בעלי המחסנים השונים.

מדוע בעלי עסקים רבים מעדיפים מלגזות חשמליות?

ניתן לומר באופן חד משמעי כי יחד עם חלוף השנים והתפתחות התעשייה בפרט, מצאו את עצמן המלגזות החשמליות כנפוצות יותר ויותר, במיוחד לאור שורת היתרונות הרחבה אותה הן מספקות. תחילה, מדובר על כלי רכב הפועל בעיקר על סוללה ולא על מנוע וכך למעשה, אינן פולטות גזים רעילים.

בנוסף, כמות הדלק הדרושה לתפעול מלגזה חשמלית קטנה יותר בצורה משמעותית ולכן, מדובר בחיסכון משמעותי בכסף. יחד עם זאת, המלגזה החשמלית מתלווה אל יכולות הרמה בטיחותיות ואיכותיות שכן, המבנה הייחודי שלו נוצר במטרה למנוע נפילות, פציעות וחבלות. יתרה מכך, לאור העובדה שמערכת הבלימה עובדת בצורה חשמלית, הרי שיכולות הבלימה של המלגזות החשמליות איכותיות הרבה יותר.

קרדיט תמונה FREEPIK

דילוג לתוכן