מתיחת בטן – מה שכדאי לדעת לפני קבלת ההחלטה

אנחנו עושים הרבה כדי להיות שלמים עם הגוף שלנו וליהנות ממנו. בסופו של דבר – אנחנו חווים את העולם באמצעות תחושות הגוף ורוצים להרגיש בנוח איתו. אך לעיתים, גם אם נשקיע משאבים עצומים בשינוי אורח החיים שלנו ונאמץ הרגלים של תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה, יש דברים שלא נוכל לשנות.

הבטן שלנו, למשל, היא דוגמה טובה לכך. באזור זה נוטים להצטבר עודפי שומן ועודפי עור, ולכן גם נשים וגם גברים מתקשים להשיג את מראה הבטן השטוחה והמתוחה שהם שואפים אליו.

אם הגעת למשקל הרצוי מבחינתך, ועדיין לא השגת את התוצאות המבוקשות, ניתן להיעזר במתיחת בטן שתאפשר לך להשלים בהצלחה את התהליך שהתחלת.

קטנה או גדולה?

ניתוח מתיחת בטן אמנם אינו תחליף לתהליך הרזיה מסודר ובריא, אך הוא בהחלט מהווה אמצעי משלים המסייע לתקן מצב של רפיון בבטן והשגת מראה מתוח וצעיר יותר. תהליך מתיחת הבטן כולל הסרה של עודפי עור ושומן ולעיתים גם הידוק של שרירי דופן הבטן ליצירת צללית מוצקה יותר.

כיוון שאצל כל אחד ואחת המצב קצת שונה, תוכנית הניתוח תיבנה בהתאם לצרכים הפרטניים, כאשר ישנן שתי דרכי טיפול עיקריות:

  • מתיחת בטן קטנה: מתיחת בטן מסוג זה תתאים למקרים שבהם עודפי העור ממוקמים בין הטבור לבין המפשעה. במקרה זה, כאשר עודפי העור אינם רבים, ניתן לבצע חתך קצר רק באזור הבטן התחתונה ולהסיר משם עודפי שומן ועור. במתיחת בטן קטנה אין צורך להפריד את הטבור מהעור שסביבו, ובדרך כלל גם אין צורך להישאר לאשפוז לילי.
  • מתיחת בטן גדולה: במקרים שבהם קיימים עודפי עור ושומן גם מעל אזור הטבור, יש צורך להפריד את הטבור מהעור, למתוח את העור ולחבר את הטבור מחדש לעור הבטן. ניתוח זה גם מאפשר להדק את שרירי הבטן אם הם התרחקו במשך השנים בשל הריון או עלייה במשקל.

הבחירה בסוג הטיפול תיעשה ביחד עם המטופלים בהתאם למצב הבטן ולהמלצות הרפואיות, כאשר בדרך כלל ישלב הניתוח גם שאיבת שומן מהבטן ומהמותניים כדי ליצור מראה מעוצב וצעיר יותר.

איך מגיעים לתוצאות הטובות ביותר?

ניתוח מתיחת בטן מבצעים בהרדמה כללית, והוא נמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות, בהתאם לאופי ההליך. כאשר הניתוח מתבצע בידי מנתח פלסטי מיומן ניתן להגיע בתום תקופת ההחלמה לתוצאות מרשימות, אך כדי להוציא את המקסימום מן ההליך, יש כמה המלצות שחשוב לשים לב אליהן:

  • לניתוח עצמו כדאי להגיע אחרי שמשקל הגוף התייצב. אם אתם נמצאים בעיצומו של הליך ירידה במשקל מומלץ להשיג את משקל המטרה ואז לפנות לייעוץ רפואי אצל המנתח הפלסטי.
  • עבור נשים המתכננות הריון בקרוב, כדאי לבצע את הניתוח אחרי הלידה. לידות נוספות עלולות לפגוע בתוצאות הניתוח.
  • מטופלים הסובלים מסוכרת צריכים לוודא שמצבם מאוזן ומאפשר להם לקיים את הניתוח.
  • מעשנים נדרשים להפסיק את העישון כחודש לפני ואחרי הניתוח הפלסטי (זו הזדמנות מצויינת להיגמל!).

תהליך ההחלמה מהניתוח משתנה ממטופל למטופל, כאשר היקף הניתוח ומצב שרירי הבטן משפיעים גם הם על קצב ההחלמה. לרוב אחרי כשבוע כבר תורגש הקלה באזור ויהיה ניתן לחזור לפעילות שגרתית. עם זאת, חשוב מאוד לפעול בהתאם להנחיות הרופא המנתח ולהתייעץ עמו בכל שאלה או תהייה.

קרדיט תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן