עולם תחרויות הפוקר בישראל והWSOP

אם מדברים על תחרויות הפוקר העולמיות, באותה הנשימה מזכירים את ה-WSOP, טורניר הפוקר הכי יוקרתי שקיים עלי אדמות. בשונה ממדינות רבות ואחרות בעולם, משחק הפוקר עדיין לא פועל תחת מיסוי ועדיין אינו באמת חוקי בישראל, מה שמעלה לא מעט תהיות. בואו נדבר על זה.

גם אתם מתים על פוקר? הצטרפו למועדון ההיפותטי. מדוע היפותטי? מכיוון שנכון לשנת 2020, משחק הפוקר לדאבוננו עדיין לא חוקי ועדיין לא ניתן להמר כאן בכסף על משחקי קלפים. לא נורא, עדיין ישראלים רבים מוצאים "מזור" לגעגוע שלהם למשחקי פוקר, בדרך כלל באמצעות חופשות פוקר בחו"ל. אבל לפני שנדבר על חופשה בחו"ל עם משחק פוקר כיפי, בואו נדבר קודם על המצב בארץ.

שנת 2020 ועדיין הפוקר אינו חוקי בישראל – מדוע זהו המצב?

בסופו של דבר, כאן אנחנו חיים וכאן אנחנו רוצים לשחק! אנחנו מזמינים אתכם לפתוח שולחן פוקר בכל יום שתרצו ובכל שעה, בכל מקום ועם החברים הכי אהובים עליכם. מדוע? מכיוון שכל עוד לא תשחקו בעבור כסף, אתם רשאים לעשות מה שבא לכם, זו מדינה חופשית.

אבל, ואין ספק שזו נקודה חשובה, עבור מרבית האנשים, משחק פוקר ללא כסף הוא משחק פוקר קצת חסר תכלית, בלשון המעטה. אנחנו כמובן לא מעודדים אתכם לעבור על החוק חלילה, אבל אנחנו כן מעדכנים אתכם שיש פתרונות.

אז כיצד משחקים פוקר כיום בישראל למרות שהוא לא חוקי לחלוטין?

הרוב המוחלט של האנשים משחקים באמצעות צ'יפים, שבעזרתם ניתן למעשה לשחק משחקי קלפים ולחשב רווחים כאלו ואחרים (בעזרת הצ'יפים). שוב אנחנו מציינים, אל תעברו על החוק. במדינת ישראל, מדינת הקומבינות, תמיד יהיו פתרונות עבור מי שמעוניין לדלג מעל החוק, אבל אתם חייבים לזכור את העונשים והקנסות הכרוכים במשחקי קלפים לא חוקיים.

לידיעתכם, אמנם המשטרה לא אוכפת במאת האחוזים את הנושא הזה, אבל אם תיתפסו בעודכם מארחים משחקי קלפים ומארגנים אותם, אתם צפויים אפילו למאסר פוטנציאלי בפועל. בשורה התחתונה, לא בטוח שכדאי. אז מדוע אנשים עושים זאת בכל מקרה? כסף.

כסף בעולם הפוקר שמדינת ישראל מפסידה: דורשים מיסוד הפוקר בארץ!

אין ספק, בעולם הפוקר יש כסף, ויש לא מעט ממנו. אנחנו לא חושפים כאן איזשהו נתון חסוי או נתון מפתיע, אבל שימו לב לעובדה הבאה – אנשים שמארחים משחקי פוקר בביתם בדרך כלל מרוויחים אלפים של שקלים על כל שולחן.

מה ז"א?

ובכן, במילים פשוטות, אם אתם מארחים יותר משולחן אחד של משחק פוקר בביתכם, אתם צפויים להרוויח עשרות אלפי שקלים בפוטנציאל. לכן, כל כך ברור מדוע אנשים מצביעים ברגליהם בכל הארץ ומחליטים לשחק פוקר בכל מקרה, למרות שהחוק אינו מתיר זאת במפורשות.

הגיע הזמן להבין שפוקר הוא אינו משחק מזל גרידא: המיומנויות שנדרשות

מבחינת החוק, פוקר כרגע הוא משחק מזל כמו כל המשחקים האחרים, ובמשחקי מזל אנשים לפעמים מפסידים את כל מה שיש להם.

מה לעשות, עצוב, אבל זה המצב בכל העולם. משחקי מזל יכולים למכר. אמה-מה, פוקר הוא לא משחק מזל! שימו לב, מספיק להסתכל על טורניר ה-WSOP העולמי בכדי להבין כי לא מדובר במשחק של מזל, אלא במשחק של יכולות!

הוכחות שמשחק הפוקר הוא משחק הדורש מיומנויות גבוהות וטכניקה

מכירים את השם פיל הלמות'? הבחורצ'יק הזה זכה 15 פעמים באליפות הפוקר העולמית (WSOP)! יש יותר מרשים מהדבר הזה? אם מישהו זכה במשחק מסוים 15 פעמים, זה אומר בוודאות שהמשחק הוא אינו משחק אשר מבוסס על מזל גרידא.

נכון, אין ספק שלמזל תמיד יש חלק מסוים בחיינו, אבל אם לא היו לאדון פיל הלמות' יכולות של שחקן פוקר אמיתי, הוא בחיים לא היה זוכה 15 פעמים רצוף בטורניר הפוקר הכי יוקרתי והכי קשוח בעולם. גם אם פיל הלמות' היה מריה הקדושה בגלגול הקודם, הקדוש ברוך הוא בחיים לא היה מזכה אותו בכל כך הרבה מזל בגלגול הנוכחי.

לכולנו כבר ברור כי פוקר הוא משחק שחייב להיות חוקי בישראל

העובדה הזו שציינו כאן למעלה (לגבי פיל הלמות'), מבהירה לכולנו דבר אחד פשוט – פוקר הוא לא משחק המבוסס על מזל, הוא משחק אשר מצריך משחקן הפוקר יכולות של נינג'ה אמיתית. ויש לא מעט נינג'ות אמיתיות בשולחנות הפוקר העולמיים.

כמה כאלו יש?

שימו לב לנתון הבא – במשחק ה-WSOP האחרון השתתפו כמעט 8,000 שחקנים. מה גובה דמי השתתפות ששילמו כל שחקן ושחקנית פוקר ב-WSOP? בין 5,000 דולר ל-10,000 דולר. נו, מה קורה עם ממשלת ישראל? היא לא רוצה למסד את הפוקר ולהרוויח כאן טונות של כספים הנכנסים משחקני הפוקר העולמיים? ומה קורה עם התיירות? אנחנו לא מעוניינים ששחקנים מכל העולם יגיעו לכאן עם משפחותיהם? אנחנו לא מעוניינים בצוותי חדשות מכל העולם שמגיעים לסקר טורניר פוקר עולמי בארץ הקודש?

ברור שזה יהיה מבורך, וברור גם שישנם עוד כל מיני שיקולים אחרים אשר כרגע מונעים מהחלום הרטוב הזה להתגשם.

מה הם השיקולים שמונעים מהפוקר להיות חוקי בארץ הקודש?

קודם כל ובראשית, מדינת ישראל מפחדת מקצב התפשטות ההימורים בארץ. אבל יש לכך פתרונות. בשנה האחרונה הוגשה הצעת חוק אשר הציעה פוקר חוקי בישראל, תוך מתן מספר פתרונות אופציונאליים למלחמה בקצב התפשטות ההימורים בישראל.

מה נעשה בכדי לפקח על ההימורים? קודם כל, כל שחקן פוקר במדינת ישראל יהיה רשום בהתאחדות הפוקר הישראלית ויזדקק לרישיון פעיל בכדי לשחק פוקר. אין רישיון? לא חוקי לשחק פוקר! עכשיו, בנוגע לנושא של הפסדים, שזה משהו שישראל חוששת ממנו גם כן, יש לכך פתרון.

פתרונות למניעת התפשטות ההימורים בישראל

נניח לרגע שהפוקר יהיה חוקי, מה יקרה אם שחקן פוקר "יישאב" ל-LOOP של הפסדים? אם שחקן פוקר מסוים יפסיד בקצב מדאיג כספים רבים, יישלל רישיונו לשחק פוקר והוא לא יהיה יותר חלק מהתאחדות הפוקר. בשורה התחתונה, פתרונות תמיד יהיו, כל מה שצריך לעשות זה פשוט להתחיל להניע את הגלגלים לכיוון מדינת ישראל עם משחקי פוקר חוקיים.

אם בעבר זה היה נראה כמו חלום שכנראה לא יכול להתגשם, היום אנחנו כבר מבינים שאנשים מצביעים ברגליהם ולמדינת ישראל בסוף לא תהיה ברירה, היא תהיה חייבת ליישר קו עם אזרחיה ועם שאר המדינות המתוקנות והמערביות בעולם.

כל עוד מעוניינים לשחק פוקר – ימצאו את הדרך לעשות זאת!

כל עוד שחקני פוקר בארץ מעוניינים לשחק פוקר, הם ימצאו את הדרך לעשות את זה, אז ככה שעדיף כבר למדינת ישראל להרוויח מהמיסוי על המשחקים. כרגע ונכון לשנת 2020, שחקני פוקר משחקים אונליין ובכל מיני מקומות חבא, ככה שהמדינה ממש לא רואה מזה שקל, לא מכניסה מזה רווחים, ובגדול, רק מפסידה.

מעוניינים לשחק פוקר חוקי בישראל? המתינו עוד קצת. עד אז, אתם מוזמנים לברר לגבי חופשות פוקר בחו"ל עם כלל הפינוקים. מאחלים לכם שיהיה משחק מוצלח, אל תסמכו רק על המזל, פתחו מיומנויות וטכניקת פוקר עילאית!

דילוג לתוכן